Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a lányotokat, ha...

Elengednétek a lányotokat, ha saját pénzből fizetné a részét?

Figyelt kérdés
Decemberben lesz egy koncert az A38 hajón amire elmennék. Addigra már bőven 19 is leszek. Mi Pesttől 100km-re lakunk, de Csepelen laknak rokonok, náluk meg tudnék szállni. Nyáron is elmentem volna a VOLT-ra, meg tudtam volna oldani az oda-és visszautam. Szüleim szerint lányként veszélyes egyedül mennem. Az A38-ról sok véleményt nem is hallottam, de az a kevés sem volt mind jó. Szerintetek is veszélyes lenne ez a decemberi koncert?

2018. máj. 14. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
19 éves vagy, felnőtt. Elvileg felelősséget tudsz vállalni magadért. Egyébként nem tartom egyáltalán veszélyesnek, budapesti vagyok. Persze megértem, hogy a szüleid aggódnak. Miért egyedül akarsz menni? Miért nem barátokkal vagy legalább ketten? :)
2018. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

19 éves vagy lázadj fel,mert igy 30 évesen is engedélyt kérsz majd hogy elmehess egy koncertere,más városba,pasihoz. Ugyan.. Én 17 18 évesen már elmentem egyedül nőként fesztiválra,senki se evett meg.

35N

2018. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Sajnos barátaimnak nem jön be ez a stílus. Még egy tanárom szerint nem rossz, neki bejön, de el nem mennék vele :D

Mivel kisvárosban lakunk nincs itt semmi, O.Z.O.R.A. van egyedül nem annyira messze tőlünk,ott dolgozik több ismerősünk is, volt hogy egyedül benn voltam már egész napot míg nem végzett egy barátom. De VOLT-ra semmi pénzért "nem engednek" (hidd el, gondoltam arra, hogy csak egysuer lelépek, hogy megyek akkor voltra, de akkor meg patália lenne) eddig még ez a koncert se nyerte el tetszésüket.

2018. máj. 14. 22:07
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Én elegednélek, pontosabban semmi kivetni valót nem látnék benne.

Rendszeresen járok az A38-as hajóra, teljesen normális hely.

2018. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

19 évesen semmiben nem korlátoználak, oda mész, ahova akarsz. Ettől függetlenül persze aggasztana, hogy egyedül akarsz menni, hiszen mégiscsak Budapest... azért ott vigyázni kell.

Ellenben egy VOLT fesztiválon nincs miért aggódni, hacsak nem iszod magad totál részegre. :D

2018. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Elnyeri a tetszésüket,12 éves szinten vagy otthon? Neked kell h tetszen egy koncert. Párod se lehet,mert igy boritékolom,h semmi se fog tetszeni,az élet meg elhalad meletted kb,az ilyen bezárt fiatalok kattanak meg 30 40 éves korukra és egyszerre akarnak mindent potolni ami kimaradt. :O
2018. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Haha :))) kepben vannak a szuleid :) Ozoran voltal mar, a Volttol es az A38tol meg tiltanak?! A 3 kozul csak Ozoratol kellene felteni igazan :) Az A38 kulturalt hely, jo koncertekkel. De ide se menj egyedul. Helyismeret nelkul veszelyes egyszal magadban es bulizni is konnyebben lehet tarsasagban.
2018. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
De akkor mikor menjen az ember Budapestre, ha még 19 évesen sem...? Még rokonok is vannak, a hajóig csak eljut. Én is jártam 20 éves korom környékén Budapesten, majd fel is költöztem, nem tudom, mitől kell annyira félni, illetve mi történik pár év alatt az emberrel, hogy biztonságosabb lesz a dolog... Nagylány, felnőtt, s nem is a világ végére megy, nem is extrém veszélyes helyre...
2018. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Én 15 évesen egyedül elmentem Voltra mivel a legnagyobb példaképem is fellépett (Slash) és most 18 évesen még mindig élek,semmi bajom nem esett,pedig 300 kilométerre volt és nagy fesztivál. Nem ittam sokat (bár ottani árakkal nem is tudtam volna) azthiszem 2 sört meg 2 fröccsöt a 6 óra alatt amíg ott voltam,nem drogoztam,nem fajtalankodtam (leszámítva a seprűnyélre húzott guminő lengetését) szóval nem értem miért akarja sok szülő a gyereke szociális életét teljesen ellehetetleníteni.

Lehet tettél valami olyat amiért nem bíznak benned?

De 18 évesen akkor se kell már az engedélyük és bizalmuk hogy elmenj

2018. máj. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Az ég áldja meg a szüleidet, én Amszterdamba költöztem egyedül 19 évesen. Egyedül lakni, közlekedni, bulizni, tanulni, ügyeket intézni. Helyismeret nulla, angolul és németül beszéltem de hollandul kb 5 szót, ismerős nincs a városban, egyetlen Hollandiában élő barátom Groningenben lakik, egy kellemes bő két órás vonatútra. Valahogy még élek, szerintem te is meg fogod oldani az A38-at.

Tervezz előre útvonalakat, nézd meg hány átszállással közlekedsz, legyen nálad annyi jegy vagy pénz, nézd meg mikor megy az utolsó akármi Csepelre, hogy mikor kell elindulnod hogy azt elérd biztosan, és ha necces, legyen nálad taxipénz. Ha nagyon biztonságban akarod tudni magad, ne igyál többet mint általában, és maradj ki a pogó közepéből ha pogós koncert. Telefonod legyen feltöltve, legyen neted. Ha valami remek helyen, pl nyóckerben kéne átszállnod, javaslom a taxit.

Nem élheted le az életed úgy hogy rettegsz Pesttől mert "ott gonosz emberek laknak", helyismeretet meg megdöbbentő módon úgy szerzel ha odamész. Ennél neccesebb dolgokat is túléltünk már Pesten jóval fiatalabban, nincs mitől extrém módon félni ha nem vagy hülye.

2018. máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!