Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként mit tennétek ebben a...

Anyaként mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott a kislányom aki 3 éves. 1,5 éve váltunk szét az apjával.

Azóta nekem 8 hónapja van egy új kapcsolatom, lassan össze is költözünk.

A kislány apja a 1,5 év alatt 3x jött haza és 2 napot volt vele ( külföldön él). Telefonálni hébe-hóba.

A kisĺanyom az új párommal nagyon jól kijön és elég gyakran előfordul mostanában, hogy apának hívja a keresztneve helyett. Akkor kijavítom, viszont nem tudom hogy ezzel jót teszek vagy inkább rosszat.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


A páromat egyáltalán nem zavarja, inkább örül neki.


2018. máj. 30. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Én hagynám.Az írásodból azt veszem ki,hogy a vérszerinti apa tojik a lányotok fejére,és az új párod már most többet foglalkozik vele.Így legalább lesz egy igazi apa a lányod életében.
2018. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Hagynám neki, hogy had mondja.
2018. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Én is ugy érzem h a igazi apuka nem igazán kapálozik.. Nálunk is az ujpáromat hivja apjának a fiam,pedig már ő 16 mult,csak az apja lelépett anno a legjobb barátnőmmel. Rokkantositotta,vagyontalanitotta magát,mert cégvezető ur féltette a pénzét h a fiának is itélnek belőle.. Egy telefont nem jött azota se h él e hal e gyereke,szoval a fiam tudja h ki az igazi apukája,aki orvoshoz vitte,játszott vele stb,és itt nem elsősorban az anyagi dolgokra gondolok,mert azt én fedezem ő csak besegit. Szerintem egy kis gyerek is érzi h ki az aki valoban törödik vele.
2018. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Hívhatja apának, de később mindenképpen el kell neki mondani, hogy ő nem az "igazi" apukája. (Amikor már érti, hogy ez mit jelent...)
2018. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 kispotzak ***** válasza:
93%

Tök jó hogy ilyen lelkiismeretes vagy :)


Ha téged nem bánt, a kislányod őszintén kedveli, a párodnak jólesik, akkor szerintem nem érdemes kijavítani. Főleg akkor, ha tényleg úgy érzed, hogy ez egy hosszútávú kapcsolat - hiszen akkor tényleg az apukájává válhat (ami persze attól is függ, hogy a vér szerinti apukája mennyire fogja tartani a kapcsolatot).


Esetleg annyi, hogy a volt párodnak - ha vagytok olyan kapcsolatban - megemlítheted a dolgot, de egyértelművé téve, hogy ezt te sosem erőltetted, és mindig keresztnevén nevezted az új párodat a lányotok előtt. De ez egy nagyon érzékeny téma, mert nehogy az legyen belőle, hogy amikor eljön látogatóba, akkor lelkifurdalást próbál majd ébreszteni a kislányban emiatt, és követelni fogja, hogy csak őt nevezze apának, ill téged hibáztat az egész miatt. Ha ez a veszély nem áll fenn, csak akkor hozd ezt szóba (szerintem).

2018. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Én nem javítanám ki, elvégre gyakorlatilag ő sokkal inkább az apja... A gyerek fejlődését, érzelmeit nézve nem a biológiai apaság számít. Én se neveztem apámnak a biológiait, mert nem viselkedett úgy, hogy annak számítson. Igaz, az utódját sem neveztem annak, de ha igazi apaként viselkedett volna, lehet, hogy megtörtént volna.
2018. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%

Az édesapját ne hibáztasd. Ha egyszer külföldön lakik, fogadd el, hogy nem megy hipp-hopp az oda-visszautazgatás. A telefonálás sem olcsó mulatság.


Az meg, hogy a jelenlegi párodat apának hívja, hát na istenem. Hadd hívja úgy. Ha őt nem zavarja, akkor no problem.

2018. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyan mozaikcsaládot, ahol a gyerek apának hívja a nemzőapját, és apunak a nevelőapját.
2018. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez csak jó, semmiképp se javítsd ki! Ez nem azt jelenti, hogy a gyerek nem tudja, hogy ki a vérszerinti apja ez egy ilyen kettős érzés amit mi felnőttek nem tudunk elképzelni, nem tartunk logikusnak, de a gyerekek nem agyalnak az illemen vagy, hogy mi hogyan van. Szerintem, ezek mindenképpen pozitív jelek, főleg úgy, hogy 3 éves korban van a dackorszak. Ez nagyon ritka, hogy a gyerekek ennyire pozitívan élik meg a változást ebben az időszakban
2018. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Párom apának hívja az igazit, apunak vagy faternak a nevelőt.


De a vérszerinti apjával is jó a kapcsolata, maúgy.

2018. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!