Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csúszok az egyetemen, és...

Csúszok az egyetemen, és egyáltalán nem megértőek vele kapcsolatban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos csúszok az egyetemen egy évet. A következő félévben kellene végeznem, és az előző félévben már csúsztam egy felet, most pedig még egy felet. Már a fél éves csúszást se viselték jól, ki voltak akadva nagyon, felemelték a hangjukat, hüledeztek. 43 kreditet vettem fel a félévben, és nagyon nehéz volt ez a csúszós tárgy, a többi mellett alig tudtam rá valamit tanulni. Tudtam, hogy többet kellene, de egyszerűen nem volt rá időm. Mégis mit csináljak, hogy mondjam meg nekik? Még csak az se nagyon lehet, hogy eltitkolom, mert elég hamar ki fog derülni, + a neptunom is tudják. Úgy volt, hogy még lesz egy alkalom a tantárgyból, de ma a tanár benyögte, hogy nem ír ki többet, mert szerinte nincs értelme(az előző alkalommal 2-en mentek át). Kolis vagyok, de emiatt már haza se merek menni.

2018. máj. 31. 09:47
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Egyébként mérnökin vagyok, ha valaki kíváncsi lenne rá.
2018. máj. 31. 09:49
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Mi köze a neptunhoz a szülőnek,ha meg nem birja vki minek megy ilyen szakra,főleg ha otthon versenyloként kezelik.. Hogy ha nem időre futod a távot haza se gyere mert nem lehet trofeaként mutogatni a gyereket tipus meg minek vállal gyereket.. Te vagy ők válaztották neked az egyetemet?
2018. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
56%

Én betegség miatt csúsztam egy félévet, vizsgaidőszakban műtöttek (hasi műtét) és nem tudtam bemenni vizsgázni egyáltalán, mert a műtét előtt is elég rosszul voltam, majd utána pedig feküdni kellett, fájdalmaim voltak, stb.

A következő félévben nem indult az a tárgy, mert mindig tavaszi féléves volt, így még egy félévet csúsztam én is, tehát összesen 2 félévet.

De mivel itthon tudták, h mi a szitu, megértették.

Szerintem őszintén mondd el nekik, nekem se örültek neki, de ez van.

2018. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Kolis számlafizetés miatt tudják. Egyébként ők is jártak egyetemben a régi rendszerben még, és ott nyilván nem így voltak a csúszások, hanem évet ismételt akinek nem sikerült. Nekik nem kellett, úgyhogy valszeg ezért várják el. Én választottam a szakot, mert érdekel. Nemis szakos tárgyból bukok meg...
2018. máj. 31. 10:11
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
hát ez nagyon nehéz dolog, neked is szembe kell nézned velük előbb utóbb, nekik pedig muszáj elfogadniuk. Nem mindenki tökéletes, te is csak ember vagy, nem kéne ennyire ítélkezniük feletted! Felnőtt ember vagy, csinálod a dolgodat ahogy tudod. Nagyon sokan csúsznak, nem te vagy az egyetlen! A világ nem dőlt össze!
2018. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
24%

Ha felnőttként te ilyenen parázol, akkor ott bajok vannak.


Tessék felnőni, úgy kezdetnek :)

2018. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
21%
Ha elvárásbol fogsz diplomázni,igaza van az előzőnek,itt bajok vannak..
2018. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

Mit tegyél? Felnőtt vagy, tehát felvállalod a hibádat. Odaállsz, elmondod a szitut, és megkérdezed, hogy hajlandók-e még egy plusz félévet fizetni (ha államin vagy a megélhetésedet akkor is finanszírozzák), vagy vegyél fel diákhitelt a plusz időre. Előtte csattogj be a tanulmányi osztályra, vagy konzultálj valaki jártasabb szaktársaddal, hogyan lenne optimális a tárgyfelvétel. Az ugyanis bocs, de nettó hülyeség, hogy felveszel egy halom szirszart, és pont a húzós tárgyra nem készülsz, amire ezek szerint ráépülő tárgy is van. Valamit nagyon rosszul terveztél meg. A csúszás önmagában nem tragédia, a valós okait kéne megkeresned és korrigálnod. Úgy érdemes leülni a szülőkkel, hogy már tisztában vagy a problémával és kész terved van arra, hogyan tovább, konkrét, betartható határidőkkel.

Ha netán a szülők úgy döntenek, hogy a plusz féléveidet oldd meg magad, akkor pedig vállalod a felelősséget és magad finanszírozod.

2018. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

"ma a tanár benyögte, hogy nem ír ki többet, mert szerinte nincs értelme(az előző alkalommal 2-en mentek át)."


Na azért itt álljunk meg egy szóra: hányan vagytok a csoportban és eddig a vizsgaalkalmakon meghirdetett létszám megfelelt-e a tanulmányi és vizsgaszabályzatban kiírtaknak? Eszerint (bár egyetemenként eltérő, a miénk az oktatókra nézve elég engedékeny, ránk nézve meg k****nagy sz**ás) a vizsgaidőszak minden hetére kötelesek a tanárok időpontot meghirdetni, vagy legalább a kurzus hallgatóinak másfélszeresének megfelelő látszámnak vizsgaalkalmaz biztosítani. Van a kurzuson bárkinek annyi vér a pucájában, hogy erre emlékeztesse a tisztelt oktatót, mielőtt a vizsgaidőszak felében megvágja az évfolyam 98%-át?


Mielőtt azon kezdenél pánikolni, mi lesz otthon, nézz utána, mit tehetsz itt és most.

2018. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
#9: jogos, őszintén szólva én azért nem írtam erről, mert egy kikényszerített vizsgaalkalom nagyon halovány esélyt ad az abszolválásra.:-)
2018. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!