Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elviselni igy a...

Hogy lehet elviselni igy a nyarat?

Figyelt kérdés

A szüleim nem akarnak elengedni kirándulni vagyis inkább nem tudnak rá pénzt költeni, a családdal együtt sem megyünk sehová.Mindegyik barátom elutazott vakációzni és én egyedül maradtam egy kicsi faluban.

Tudom ,hogy jo lehetoseg lenne nyaron tanulni ,de nincs energiám és kedvem sem amiután latom ,hogy mindenki boldogan pihen vagy bulizik valamelyik tengerparton-fesztiválon!



2018. júl. 2. 18:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs rá keret, akkor ez van. Foglald el magad otthon. Olvass, segíts a szüleidnek meg ilyesmi. Nem egyszerű sok családnak megteremteni azt sem amire muszály költeni. Most lehetrossz, de egyszer megėrted. Am biztos van barátod aki nem megy sehova, talizzatok.
2018. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
89%
Én is hasonló helyzetben vagyok. Keress diákmunkát ez egyrészt leköt másrészt lesz egy kis pénzed is. Menj a közeli városba nézelődni vagy sétálgatni, nézz filmeket vagy egy kicsi edzés se árt. Én ezeket szoktam csinálni.
2018. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
A meglévő lehetőségekhez mérten kell megpróbálni kikapcsolódni, és annak a kicsinek-kevésnek is megpróbálni örülni ami van. Ne az legyen a szempont, hogy bezzeg más mit tehet meg, mert akkor mindenki befordulhatna magába és depresszióba eshetne, hogy bezzeg a tőle gazdagabbaknak mennyire jó, ne ilyenekkel nyomaszd magad.
2018. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Keress diákmunkát, ha egy hónapig dolgozol, augusztusban te is el tudsz menni pár napra mondjuk Siófokra.
2018. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Romániában élek és nem tudok románul sem,esélytelen,hogy itt találjak munkát ésmég érettségiznem is kell románból .

:(

2018. júl. 2. 19:03
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk nem csak a pénz költésén, hanem annak megkeresésén is járhatna az eszed.


Diák meló pl., de ha még azzal se akarsz macerálni, megkérdezed a Piri nénit, hogy levághatod-e a füvet pár ezerért, a szomszédot, hogy kell-e segítség a fa pakolásában, a szembeszomszédot, hogy elviheted-e a kutyát sétálni, segíthetsz-e kiverni a parlagfüvet/gyomot/csalánt stb.


Megtanulhatsz új recepteket, főzhetsz, grillezhetsz a családdal, tanulhatsz, segíthetsz bárkinek pénz nélkül is stb.


Nem hiszem el, hogy az egész faluban senkinek se kell segítség

2018. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Attól még találkozhatsz haverokkal
2018. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A baj az hogy a szüleim mindenféle kifogásokkal jönnek ,hogy miért nem,például,hogy nem érdemlem meg ,pedig jo tanulo vagyok ,takarni próblják ,hogy nincs pénzük rá.Pedig jó tanuló vagyok,mindent megteszek,hogy "megerdemeljem",de csak szidnak és emiatt depressziós vagyok.
2018. júl. 2. 19:09
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát pedig ha Romániában nem tudsz románul, pedig érettségizned is kell belőle, ideje lenne ráfeküdni a nyelvtanulásra! Abból nem lesz semmilyen nyaralás meg boldog élet, hogy otthon sírsz a nyomorodon, de semmit se teszel azért, hogy boldogulni tudj.
2018. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Hát így, hogy előbb-utóbb muszáj lesz, én is azt mondom, hogy kezdj el tanulni románul. Nem tudom, hány éves vagy, de hidd el, minél korábban esel neki, annál könnyebb lesz. Érettségi előtt marha rossz, ha kapkodva, rohamtempóban kell majd felkészülnöd.

Valamikor meg csak otthon van valamelyik barátod. Szervezzetek akkorra találkát, ha netán többen is sikerül összejönni, még házibuli is lehet.

2018. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!