Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek, hogy a 17 éves...

Engednétek, hogy a 17 éves lányotok egy 36 éves pasival járjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég kellemetlen egy ilyen kérdést kiírnom ide, de tanácsra lenne szükségem. Egyetlen gyermekem van, egy 17 éves lány. Szerencsére nincsenek vele problémái, szófogadó, segítőkész. Nem jár bulizni, nem iszik és nem is cigizik. Ha elmegy valahova, mindig szól. Mivel csinosan öltözik, és szép is, sok pasi felfigyel rá. A problémám viszont a következő... Sajnálatos módon egy tőle 19 évvel idősebb férfi kezdte neki csapni a szelet, és finoman szólva ez egyáltalán nem tetszik nekem! A pasi ugyanis egyáltalán nem szimpatikus... A Facebook oldalát nézve ugyanis egyáltalán nem tiszteli a nőket, és szerintem csak szórakozni akar a lányommal. Ahogy láttam eléggé szeret alkoholt is fogyasztani, van egy olyan érzésem, hogy alkoholproblémái vannak. Cigizik is, és félek, hogy a lányomat is rászoktatná.

Arra gondoltam, hogy kerek-perec megtiltom a lányomnak hogy vele foglalkozzon. Ha pedig ezután is írogat a lányomnak, akkor neki fogok írni, hogy hagyja békén, mert semmi keresnivalója a lányom mellett. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Szerintetek én túlzom el ezt a dolgot?


2018. júl. 22. 13:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
80%
Egyáltalán nem túlzod el a dolgot. Én NEM engedném neki. Próbálj meg leülni a lanyoddal és elmondani neki, hogy nem szeretnéd ha többet találkoznának.
2018. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Beszelj a lanyoddal, de ne tilts neki semmit.
2018. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Itt nem a legnagyobb baj, az hogy 36, hanem milyen ember. Ha cigizik, alkoholista és még a nőket sem tiszteli, akkor én biztosan nem engedném, hogy tovább folytassás a kapcsolatot a lányommal.
2018. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egyáltalán nem túlzod el, sőt! Én is ugyanígy kiborulnék, mint Te. Ha már sikerült egy ilyen jó lányt faragnod a gyerekedből, ne hagyd, hogy egy idióta miatt ez felboruljon. Egy 17 éves lány mellett egy korabelinek van helye, nem egy felnőtt pasinak, aki az apja lehetne. Gondolom mivel tiszteletlen a nőkkel, és alkoholista, a saját korosztálya kerüli, ezért próbálkozik egy 17 évessel, akit még manipulálni tud. Ülj le a lányoddal, és beszéld meg ezt vele. Biztos megérti majd hogy félted. Azt is tedd hozzá, hogy nyugodtan ismerkedhet, nem zavar ha lesz barátja, csak ne ilyen pasi legyen, és ne is tőle jóval idősebb.
2018. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Ezek mind betegek,a korabeli nő bottal nem piszkálja meg őket,erre keres magának lelki sérült v épp tojáshéjas hülyithető kiskorut,akinek ő lesz mister tökély addig mig őt is tönkre nem vágja.. Sürgősen beszélj a lányoddal mert ha 18 lesz nem tudsz már lépni se,ha egy ilyen behülyiti.
2018. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Te az anyukája vagy?

Akkor nem lehet, h egyszerűen apapótlékot keres? A pasi meg hagyja, h megtalálja :(

A tiltással semmire sem mész.

Én a fejem vertem a falba, amikor a 21 éves fiam egy 2 évvel idősebb csajjal állított haza, fülig szerelmesen.A csaj meg egy szál madzagbikiniben akart végigvonulni a falun, séta címszóval.Minden hétvégén étterembe, színházba hordta a csaj seggét, meg bulikba,lazacot csinált a szülinapjára, de amikor neki kellett volna a saját vizsgáival foglalkoznia a csaj bejelentette, h ellaposodott a kapcsolatuk, legyenek barátok inkább.Utána a fiam zokogva hívott fel, h a csaj tökrészegen lesz*p mindenkit a kocsmákba.És milyen kis qrva.

A lányodnak megtiltani nem tudod, h a majdnem 2x annyi idős férfival járjon.Tudod, a tiltott gyümölcs édesebb. És jövőre ő már 18 lesz, nagykorú, azt csinál, amit akar.

2018. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tiltással pont az ellenkező hatást éred el. Azt nem írod, a lányod hogy reagál a pasi közeledésére?


Én csak elmondanám az aggályaimat, és bíznék az értékrendjében...

2018. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Szólnék az apjának, hogy "beszélgessen" el a pasival. Garantáltan, nem látnánk többé az ürgét. Probléma megoldva.
2018. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Leírás alapján nekem sem szimpatikus a pasi. De szerintem nem a kora a baj, a hanem az esetleges alkoholprobléma, a cigi, az hogy nem tiszteli a nőket és nem komolyak a szándékai.

Amúgy én már idősebb vagyok mint a lányod, nekem is tőlem idősebb barátom van, én 20as vagyok, ő 30as de vele nincsenek ilyen bajok amit itt leírtál erről a pasiról. Ezek közül egyik sem jellemző rá.


Ha el akarod tőle tiltani akkor ne a pasi korát hozd fel szerintem oknak hanem ezeket amiket mondasz róla.

Bár azt is mondják, hogy ha csak tiltod azzal annál jobban ő kell majd neki. Először én egy nyugodt beszélgetést javasolnék, hátha az is hatni fog rá. Ha ez nem, legfeljebb akkor folyamodnék drasztikus módszerekhez.


De amúgy milyen gyakran találkoznak? És hol ismerte meg? Az sem mindegy.

2018. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Szia. Èrthető, hogy aggódsz ès fèlted tőle a lányodat. De èn azt tanácsolnám,hogy semmikèpp se tiltsd el tőle. Bár nem ismerem a lányod, neked kell tudnod milyen termèszetű. De a tinik nagyon dacosak tudnak lenni. Èn az a fajta voltam, hogy ha tiltottak valamit, akkor csak azèrt is. Szerintem kezeld felnőttkènt, ülj le vele beszèlni. Mondd el az aggályaidat, Ès add a kezèbe a döntèst. Biztosítsd róla, hogy mellette állsz ès bízz benne,hogy jó döntèst hoz.
2018. júl. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!