Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A világon mindennél jobban...

A világon mindennél jobban szeretem a családom és a szüleim, viszont nem azért mert szülők. Valaki érzett már így? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 év alatt a családunk teljesen összeesett. 3 éve, hogy megszületett a harmadik gyerek a családban, a hugom. Amikor megtudtam, hogy kistesóm lesz, nagyon meglepett, és hihetetlenül örültem neki. Emlékszem, hogy mindig is vágytam arra, hogy egy védelmező nővérré váljak, egy második "anyukává", aki nagy boldogsággal csinálhatja majd a szerepét. Akkor még simán bólogattam volna arra, hogy később nekem is 3 gyerekem lesz vagy több. De ez megváltozott. Akkor még kicsi voltam és naív. Mostanra, hogy elrepült ennyi idő, egyre negatívabban látom a dolgokat ezen a téren. A kistesóm szörnyen, és elviselhetetlenül viselkedik. Ordít, nyávog, irigykedik, teljesen megőrült. A szüleim egyre többet kezdtek vele ordítozni, megfenyegették, aztán még néha meg is pofozták. Alapjáraton is volt konfliktus a szüleim között, de ez rátett még egy lapáttal. Édesapám számítógépfüggő, édesanyám pedig mindig próbálja kirángatni onnan. Sajnos az apám erre megsértődik, dühöng. Minden miatt idegeskedik, sokat káromkodik és emiatt magas a vérnyomása is. Anyukám a gyerekneveléstől egy lelki roncs lett, nincs önbizalma, egyből feladja a dolgokat egyátalán nem tud megváltozni. Közben nővérem 17 évesen elkezdett kamaszodni, teljesen megváltozott, ritkán van itthon. Rengeteget veszekszenek a szüleim vele, hogy micsoda felelőtlen csavargó lett, akit nem érdekel a tanulás. (Csak leszögezném, hogy kitűnő érettségit csinált) És aztán ott vagyok én, aki sajnos hasonlóan nagyon ingerlékeny lett ezalatt a pár év alatt. Rossz a közérzetem, depressziós, lelki roncs lettem, mint az anyám. <br>

Ne értsetek félre, néha mi is tudunk nagy családként szórakozni, de már mindennap van legalább egy konfliktus. Sosem voltunk egy olyan család, akik elmennek együtt moziba, például. (még kistesó előtt sem). Szeretném visszakapni azokat az éveket, amikor még jobb volt a helyzet. Nagyon mérges vagyok a szüleimre, mert felelőtlenek, nagyon. Nem tudnak gyereket nevelni, nem türelmesek. Nem gondolták azt végig, hogy alapból is nehezen élünk anyagilag, de mostmár elköltözni sem fogunk. Csak annyit szeretnék még mondani, hogy én már egyenesen rettegek attól, hogy szülő leszek és majd így fogok bánni a gyerekemmel. Hogy majd azt kelljen látnom, hogy nem lehet boldog, mert teljesen tönkretettem, mielőtt elkezdett volna egyátalán élni. Ne értsetek félre, én szeretem a családomat, mert alapjáraton jó emberek. Csak olyan, mintha mind rossz szerepeket kaptunk volna<br>

Valaki volt ehhez hasonló helyzetben? És ha igen, sikerült valahogyan megoldani? Sajnálom, ha elhadartam, vagy tűrhetetlen a fogalmazása a szövegnek, előre is elnézést.



2018. júl. 29. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Ezért nem fogok szülni, kell a francnak egy gyerek pláne három aki csak tönkretesz ;)
2018. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az emberek fiatalon elkezdik nagy álmokkal, aztán a valóság szépen megnyirbálja ezeket az álmokat. Ismerek több családot a rokonságban is, ahol minden szépen indult és most ott vannak x számú gyerekkel és tropára van a családi életük,mindenki ideges, ingerlékeny, nincsenek közös programok, pedig a gyerekek már felnőttek stb.


Nagyon ritkán marad élhető a család mire a gyerekek felnőnek és ez a tudatosságtól függ. Akkor érdemes gyereket vállalni ha valóban vágytok rá és annyit amennyit reálisan tudtok felnevelni szeretetben, nyugalomban. Sokan a második, harmadik gyereket azért vállalják be, hátha megerősíti a kapcsolatot, mert romantikusan visszaemlékeznek, milyen boldogok voltak amikor az elsőt várták. Ha probléma van egy kapcsolatban, először meg kell oldani, utána érdemes további utódokon gondolkodni.


Én megértelek, de még fiatal vagy, sok minden változhat. Ha adhatok neked egy jó tanácsot így 40 évesen: tudatosság. Ha egy kapcsolatban odafigyeltek egymásra és magára a kapcsolatra, vannak közös programok, élmények, és ez nem szűnik meg a gyerek miatt sem, csak átalakul, akkor jó úton jártok. De ezt mindkét félnek akarni kell, ezért fontos a kommunikáció. A szeretet legjobb kifejezése pedig az együtt töltött minőségi idő. Egy mozi, egy kirándulás, társasozás este stb. Gyerekkel, gyerek nélkül, bárhogy. Sokan panaszkodnak hogy milyen unalmas az élet, de csak rajtuk múlik, hogy este a gép elé döglenek le, vagy diafilmeznek vagy társasoznak a gyerekekkel. Rajtuk múlik, hogy van-e hobbijuk, sportolnak-e, terveznek-e egyszerű, olcsó programokat (kirándulás, kerti grillezés stb) vagy begyepesednek.

2018. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!