Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa velünk zsarolja anyát. A...

Apa velünk zsarolja anyát. A családterápia/párterápia segíthet? Mit csináljak? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Nem felvágásból, dicsekvésből írom le az alábbiakat, így ne támadjatok nekem, légyszi.


Hárman vagyunk testvérek, a két bátyám 19 és 21 évesek, én most leszek 18, már csak én lakom itthon. A szüleink házassága pár éve megromlott, kiderült apa részéről elég sok minden... Anya már akkor is válni akart volna, de még itthon éltek a tesóim is, a legidősebb bátyám akkor állt érettségi előtt, nekem jött a felvételi, nyelvvizsgára is készültem és anya nem akarta, hogy az ő rossz viszonyuk miatt mi szívjuk meg. Nyugi volt elég sokáig, apa is normálisabb lett. De most újra kezdődtek a viták, ordibálások, törés-zúzás. Tegnap apa úgy ordibált, hogy az egyik szomszéd becsengetett, minden rendben van-e... Anya mondta, hogy válni szeretne, és mondta apa, hogy nyugodtan, de kíváncsi lesz, hogy ugyan miből tartja majd el saját magát és minket, mikor még sosem dolgozott, és egy Budapest szélén lévő lakáson kívül semmi nincsen a nevén. Meg hogyha el mer válni, ne számítson arra, hogy majd ő (mármint apa) támogatni fog minket, röhögve kifizeti majd a pár tízezres gyerektartást, és a többit oldja meg anya. Mert tény, hogy jól élünk, eléggé elkényeztettek minket. Apa mindigis sokat keresett, bármit kitaláltunk, arra sosem volt "nem" a válasz. Ehhez szoktunk hozzá, így nőttünk fel. Apa pedig ezt most kihasználja...


2018. szept. 23. 20:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Szembe köpném apámat,már rég el kelett volna hagynia.. Titeket se szeret az az ember,el se fogadnék tőle egy doboz gyufát se. Én anno simán szo nélkül léptem le a kedves piás családomtol,de az ilyen nem apa hanem féreg.. Minek ide terápia ez egy bunko..
2018. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Kérdeztem anyát, hogy miért nem hagyja el. Mondta, hogy mert mégis mit kezdene velünk, hogy tartana el minket úgy, hogy nem volt soha munkája és az én havi szépítkezéseim többe kerülnek, mint amennyi gyerektartást fizetne.
2018. szept. 23. 20:35
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Eléggé el van tévedve apád, ugyanis amit a házasság alatt szereztek, az MINDEN közös vagyon, a fele jár anyádnak. (Az nem számít, kinek a nevén van!)

Másrészt meg ha apád sokat keres, akkor nem pár tízezer lesz a gyerektartás.

Viszont anyádnak el kell mennie dolgozni, mert a feleségnek nem jár asszonytartás.

2018. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Van valami szerződésük, és amiatt nem lenne ez az 50-50%. De még ha így is lenne, a házat anya akkor sem tudná fenntartani, meg még két háztartást pluszba (a tesómékét)...
2018. szept. 23. 20:48
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, arra kéne törekedjetek, hogy a két szülő kiabálás cirkusz nélkül tudjon kommunikálni..

Mert a vita az csak szítja az indulatokat, és ilyenkor az emberek sok sok ostobaságot cselekszenek meggondolatlanul...

2018. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Tipikus férfi aki pénzen vesz nejet, aztán sakkban tartja,a gyereket pénzel elvaditja,az ilyen el se vesz független dolgozo nőt,mert azzal ezt nem lehet bejátszani.. Ti meg dolgozzatok,azért elég gáz h 18 évesen a sminked több mint mások havi étkezése..
2018. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
Aztán miért kéne anyádnak eltartanua a 3 felnőtt kölykét?
2018. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

A legidősebb bátyám az orvosira jár, a fiatalabb most kezdett el egy szakot, de nem annyira tetszik neki, gondolkozik azon, hogy vált jövőre. Én pedig még gimis vagyok, végzős.


Tehát egyikőnk sem keres, főleg nem annyit, hogy eltartsuk magunkat gond nélkül, és a szüleink nem is támogatták soha a diákmunkát.

2018. szept. 23. 21:17
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ideje elkezdeni munkét keresni leadni az igényekből,millio egytemista középiskolás dolgozik,v rá rá kell beszélni önzön Anyut h szivjon még addig mig méltoztattok önállóvá válni.. Látszik h ahol pénz van érzelmek nulla..
2018. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
De éppen ez az, hogy azt szeretném, hogy megoldják és újra normális család lehessünk. Nem pedig, hogy elváljanak, és anya valami lepukkant helyen éljen.
2018. szept. 23. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!