Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti egyetértetek a...

Szülők, ti egyetértetek a meleg házassággal? Mit tennétek ha a gyereketek bevallaná, hogy leszbikus/meleg/biszexuális/transznemű?

Figyelt kérdés

Én most vesztem össze egyik jóbarátommal, azután meg a férjemmel, mert nem tudom felfogni, hogy ők ennyire konzervatívak, szemellenzősek. Ahelyett értékelnék, hogy a gyerek megbízik annyira, hogy elmondja, mind a ketten itt okosítottak engem, a jóbarát, hogy ő öngyilkos lenne ha a fia azt mondaná, hogy transznemű, a férjem meg, hogy a gyermeket (fiunk van) úgy kell nevelni, hogy a lányokat szeresse. 10 éve vagyok a férjemmel, azt hiszem ma volt az első alkalom, hogy valamit ennyire eltérően látunk, sokkal toleránsabbnak hittem őt.

...szerintem ez se nem nevelés kérdése, se nem gyerekkori trauma, se nem betegség, se nem külső befolyásolás se nem semmi, ilyenek és kész, így születtek. Én heteró vagyok, férfiakhoz vonzódom, de nem minden férfihoz, úgy ahogy teszem azt Piroska se ugyanazokhoz a férfiakhoz vonzódik mint én, akkor miért nem lehet elfogadni, hogy valaki a saját neméhez vonzódik? Vagy miért nem lehet elhinni/elfogadni, hogy valaki hiába született hím nemi szervekkel ő lánynak érzi magát? Veszek meg úgy felhúztak!

Pont ezért kérdezem, hogy ti, mint szülők, elfogadnátok a gyereketek ilyen esetben? S aki nem, annak miért olyan nehéz ezt elfogadni?

Én nem hiszem el, hogy létezik szülő aki ezt nem tudná elfogadni, vagy nem szeretné a saját gyerekét emiatt, vagy istenments kirakná a gyerekét emiatt??!!


A meleg házasság témától indultunk (romániában élünk, ez folyik a csapból mostanában), azon már összekaptunk, merthogy jóbarátom szerint kiveszik a génállomány ha a melegek házasodhatnak, mivel nem tudnak gyereket nemzeni. Tehát szerinte az a lényege a házasságnak, hogy előbb-utóbb gyerek legyen, menjen tovább a génállomány, szerintem meg nem, szerintem mindenki házasodjon akivel akar, házasság akkor is házasság ha a felek nem akarnak gyereket, ill. nem sikerül gyereket csinálni. A házasság 2 ember életreszóló köteléke, amiben szeretik, tisztelik, segítik, becsülik egymást. Akkor a melegek, akik ugyanolyan emberek mint mi (az ég áldja meg 2018 van) mi a búbánatos lóf.szért ne házasodhatnának össze, miért ne házasodhatna akárki azzal akivel éppen akar. Erre azt kaptam, hogy azért, mert sérülnének a gyerekek akiket örökbe vennének. De kérdem én, az a gyerek akit nem vesz senki örökbe, nem szeret senki, az nem sérül? Aztán 18 évesen kikerül a világba, egymagában. Akkor, nem jobb ha van 2 apukája, 2 anyukája aki szereti?

Nem hiszem el, hogy csak én látom így, de bárkivel beszélgettem a témáról mind nagyon elutasítóak, pedig kutyakötelességük a gyereküket segíteni ha már megcsinálták, s ha az a fiú fiúkat szeret akkor ez van, attól még ugyanúgy a fia. Még több segítségre is van szükségük ezeknek a gyerekeknek, mert nem olyanok mint a nagy többség, erre elutasítaná őket valaki? Mondtam is a férjemnek, hogy ha a gyerekünk előáll ilyennel s nem találja elfogadni, vagy neadjisten bántaná emiatt én biztos elválnék tőle pedig imádom!

Nekem vannak meleg barátaim, akikről kevesen tudják, pont az ilyen emberek miatt mint a jóbarátom, férjem (?!pff). Férjemet mondjuk nem érdekli, hogy a szomszéd mit csinál, barátainkat is elfogadja, de akkor a saját gyerekét miért nem fogadná el (még akkor is ha elméleti a kérdés)?

Miben befolyásol bárkit is, hogy ki kihez vonzódik, ki minek érzi magát, vagy ki kivel házasodik?

Jóje bár egy szülő írja, hogy egyetért velem...


34N



2018. okt. 3. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Nincs olyan, hogy meleg házasság, házasság van, ahhoz meg mindenkinek joga kellene legyen szexuális preferenciától független


Amúgy homoszexuális embereknek is lehet vér szerinti gyereke....

2018. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a semmin veszekedtek. Nem vagytok abban a helyzetben, igazából nem lehet tudni, hogy egy tényleges bejelentésre, hogy reagálnátok. Lehet pont a férjed fogadná el, ha ez tényleg érintené őt és te akadnál ki, ha egyszer a paplan alól a fiad mellől egy másik fiú feje bújna elő.
2018. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
És, hogy rímel az utolsó mondatrészem!
2018. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj, sok szülő egyetért veled szerencsére.
2018. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy olyannal álljon elő a fiam amitől annyira kiakadnék, hogy elűzném őt, vagy kevésbbé szeretném!! Ebben 100% biztos vagyok!

Nem “ordibálós veszekedtünk”, csak nem akarták/akarják elfogadni az én álláspontomat, erősítik az ő oldalukat s én felhúztam magam ezen.

Akkor jó ha van aki egyetért velem, mert a környezetemben ritka dolog ebben a témában sajnos.

2018. okt. 3. 21:29
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Budapesten a többség (és a legtöbb nagyvárosban) úgy gondolkodik, ahogy te.

Azok ágálnak a melegek ellen, akik egész életükben annyit tudtak felmutatni, hogy ők heterók, és végre találtak valamit, amiben “jobbak”, mint mások.

2018. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
A Fiam meleg a párja családtag,a szemünkben házasok,10 éves a kapcsolatuk,igen egyetértek,de otthon lassan készülhetnek a börtönre nemhogy a hazasságra,sajnos,korlátoltak sokan,mi már nem élünk Magyarországon itt ez normális h két ember aki szereti összeházasodnak nemtől függetlenül,ők is megfogják lépni. Finnországban élünk.
2018. okt. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

10 éve együtt éltek?

Nekem ez fura.


Szerintem akik ennyi ideje együtt vannak,kellene egymást ennyire ismerni.

Mivel van is gyereketek,így ennek a témának korábban elő kellett volna kerülnie.


Én,legalábbis ha gyereket akarnék valakivel,akkor tudni akarnám,hogy milyen partnerrel teszem,ugyanis a gyerekvállalás egy elég komoly kihívás,ugyanis a gyereket nem választjuk,mint a kiskutyát a boltban,hogy "ez a legaranyosabb",hanem egy lutri,hogy mit dob a gép.


Azt már fel sem fogom,hogy mire gondolnak az alatt egyesek,hogy "úgy kell nevelni".

Megkérdezném pl tőle,hogy magyarázza már el nekem,hogy ő mivel vagy hogyan neveli heteroszexuálissá a gyereket.

Vagy el nem tudom képzelni,hogy mire gondolhat.


A szexualitás nem egy tanulási folyamat,tehát nem azért fogunk vonzódni valakihez,mert azt látjuk az utcán mondjuk,hogy más emberek smárolnak az utcán.

Ez olyan dolog,amikor valaki számára az egyik étel finom,mások undorodnak tőle.

Nekem hiába fogod mondani,hogy a kovászos uborka finom,mert én nem tudnám megenni.Ha megakarod tanítani,hogy finom,akkor sem..

2018. okt. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Utolsóelőtti, ha én/mi a ti helyzetetekben lennénk szerintem mi is elmennénk külföldre, nem tudom mennyire barátságos környezet Magyarország ilyen szempontból, de Románia biztos nem az, abban a percben nézném a munkát külföldön.


Utolsó, igen, 10 év alatt soha nem volt ez téma a saját gyerekünkkel kapcsolatban (aki még csak 8 hónapos), idegenekkel, ismerősökkel toleráns, amint írtam vannak meleg barátaink, soha semmi rosszat nem mondott rájuk, nem nézte le őket, barátkozik ő is velük nem csak én, még nyaralni is voltunk együtt egyszer, nem volt okom azt gondolni, hogy nem toleráns. Amúgy kétlem, hogy előre valaki lebeszéli a férjével/feleségével, hogy figyelj ha ez a gyermek most mittudoménmilyen akkor ez/az lesz, ilyen szerintem nincs.

A nevelést nem tudom hogyan értette, annál jobban nem is érdekel, amikor “veszekedtünk” mondtam a gyereknek, hogy xy, te márpedig azt szerethetsz akit akarsz, erre mondta, fél szájjal, hogy főleg lányokat majd felém fordult s mondta, hogy nem úgy kell nevelni, irányt mutathat az ember.

2018. okt. 4. 11:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#5 én tudok, a gyereked felnő, saját gyereke lesz, de ugyanúgy gondolkodik mint a férjed és kirakja az unokádat otthonról. :)



Mi azon vesztünk össze, hogy a vőlegényem szerint két nő örökbefogadhatna, de két férfi nem. :D én is felhúztam magam. Nem bírom megérteni ezt az abszolút logikátlan álláspontot.


Nekem csak néhány meleg ismerősöm van, de a családjukban nem volt semmi konfliktus emiatt. Bár munkahelyen jelentett problémát. Nem egyszerű a helyzet még ma sem ezen a téren.


Nézd meg az Imák Bobbyért filmet, ez a téma és igaz történetet dolgoz fel.

2018. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!