Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok mennyire vannak...

Nálatok mennyire vannak tekintettel a családtagok arra, aki éppen beteg, vagy rosszul van?

Figyelt kérdés

Sajnos migrénes vagyok, és kb havonta van egy nagyobb rohamom. Aki szintén ebben a cipőben jár, az tudja, hogy ilyenkor a fény és a hang a legnagyobb ellenség, és csak csendben, sötét szobában fekve lehet kibírni, amíg elmúlik.

A családom is tudja ezt, hogy ilyenkor nagyon rosszul vagyok, még sincsenek rám tekintettel egy kicsit sem. Hiába mondom nekik, hogy legyenek egy picit csendesebben, mert nem tudok pihenni, rábólintanak hogy oké, de semmi sem változik. Apám ugyanúgy bömbölteti a tv-t, tesóm hangosan vihogva telefonál, anyám nekiáll porszívózni....csak néhány példa. Közben csapkodják az ajtókat, trappolva járnak és hangosan kiabálnak át egymásnak a másik szobába. Amint sikerülne elaludnom, biztosan felébredek valami zajra, és ez megy egész nap.

A barátoméknál viszont egészen másképp van. Az ő anyukája is migrénes, és múltkor épp náluk voltam, amikor neki is fájt a feje. Ilyenkor bevonul a hálószobába, és a család többi tagja pedig igyekszik a lehető leghalkabban intézni a dolgait. Nem csörögnek-zörögnek, halkabban beszélnek, és senki se áll neki ilyenkor pl mosogatni, porszívózni vagy bármilyen zajos tevékenységnek. Más szóval, tekintettel vannak rá, és igyekeznek biztosítani, hogy nyugodtan pihenhessen.

Ez annyival szimpatikusabb hozzáállás, mint ami nálunk megy.

Ti hogy vagytok ezzel kapcsolatban? Mennyire veszitek figyelembe, ha otthon valaki rosszul van, és csendre, nyugalomra vágyik?



2019. jan. 23. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én clusteres vagyok.. Én elvonulok,Felőlem atomot is dobhatnak,csak akkor ne jöjjön be a szobámba senki,segíteni se nagyon. Mondjuk nálunk tekintettel vannak rám. Meg eleve nem vagyunk ordítozós másokat letojok,én is figyelek ha más van rosszul..
2019. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Mi itt mindentől függetlenül utáljuk egymást. Egyébként direkt nem zargatja senki a másikat, mármint talán feltételehező, hogy konkrétan idegesítés céljából nem. Aki meg rosszul van, az meg alapból békén van hagyva; csak ha valami nagyon fontos van, akkor folytatunk vele kommunikációt (Itt már nincs gyerek, amíg volt, és pl itt volt rosszulléttel, annak anya hozott kekszet; meg pl lázmérőzés is volt; ha valami brutál volt , akkor szolgáltatott gyógyszert is; öcsémnek még porrá és törte, és belerakta egy kanál mézbe.) Szóval az itten békén van hagyva, akinek valami esetleges nyűgje van, a többiek a hisztijeiket amúgy általában úgy szokott kijönni, hogy vagy már előtte, előre letudták, vagy majd utólag esnek neki az embernek vele. De mondjuk ja. Ilyenkor esetleg elhalasztják későbbre, ha ilyekor is esetleg előjön valami bajuk, valami hisztijük, amit mindenképpen közölni akarnának, de ilyenkor pont nem szokott lenni, de ha mégis van, akkor áttennék későbbre, biztos vagyok benne. Szóval asszem, összességében,akinek valami nyűgje van, általában szerencsére békén van hagyva; de ilyen jellegű nyűgjeink szerencsére nagyon ritkán fordulnak elő.
2019. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Én is migrénes vagyok, annyira erős a fájdalom olyankor hogy beleszédülök. Minden egyes alkalomnál nem mondhatom azt hogy ma szabin vagyok. Ne várd azt hogy mások te miattad ne éljék az életük. Vegyél be erős fájdalomcsillapítót, én van mikor 2 dbot is beveszek egyszerre. Ráadásul 2 kutya rossz gyerekem is van, akik állandóan visítanak. Ettől nem áll meg az élet. Elmehetnél orvoshoz is, ahol csinálnak ct-t, és adnak a migrénre is gyógyszert. Nekem van hogy 3 napig tart a migrén, nem pár óráig.
2019. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, milyen a migrén, mikor még az ajtó alatti fénycsík is kín. Nálunk nincs is ebből probléma.

A helyedben leülnék a szüleimmel, amikor éppen nincs bajom és higgadtan elmondanám nekik, hogy amikor migrénem van, akkor nagyon kegyetlennek érzem a viselkedésüket.

Amúgy meg érdemes felkeresni a háziorvost és a migrén okát keresni és megszüntetni. Addig is szedjél B-vitamin készítményt (gyógyszertárban segítenek), nagyon sokat segít az idegrendszernek, nekem lényegesen megritkította a rohamokat.

2019. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: már végigjártam a dokikat, voltam ct-n is meg több fajta kivizsgáláson. Megállapították, hogy nincs semmilyen szervi oka a migrénnek, annyit mondtak, hogy "tanuljak meg együtt élni vele". Hát kösz. Többféle fájdalomcsillapítot is próbáltam már, egyik sem használ.

Egyébként ez csak egy példa volt, nem csak nálam van ez így. A múltkor pl a tesóm influenzás volt, minden baja volt, napokig feküdt. Rá sem voltak tekintettel anyámék, apám pl. pont akkor állt neki a polcokat felfúrni a falra, mikor végre lement a láza, és el tudott aludni.

Egyébként én sem várom el azt senkitől, hogy most "megálljon az élet" miattam, de talán egy kicsit csendesebben lenni tényleg nem nagy dolog, pl barátom családjának simán megy. Ezek apró figyelmességek szerintem.

2019. jan. 23. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
A problémád attól nem lesz megoldva, hogy mások azt írják hogy rájuk tekintettel vannak. A válaszadók többsége még iskolás, dolgozni nem kell. Majd ha dolgozniuk kell, akkor a migrén nem kibúvó. Meg kell tanulni vele együttélni, nem úgy felfogni, hogy itt a világvége. Nálam sem találtak semmit, mindenre ráfogták az orvosok hogy attól van. Régebben, mikor még a gyerekeim meg sem születtek, ilyenkor bevettem egy gyenge rivotrilt, frontint és lefeküdtem aludni, fel sem tűnt hogy a párom hazaért. A másik, erős kávé, friss levegő és enyhült.
2019. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Én is migrénes vagyok, a leghosszabb roham egy hetes volt. Tleg meg kell tsnulni együttélni vele. Azt írod, másra sincs tekintettel a családod. Ez nagy eséllyel nem is fog már változni. Tehát ne õket gyõzködd, meg mások példájára hivatkozz, láthatod, falra hányt borsó. Találd ki, hogy vészeled át a nehezét. Füldugó, szemtakaró, fájdalomcsillapító. De nekem pl a kóla is mindig segít. Kitartás
2019. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet röhögni, 30 év utan lett világos hogy a migrenjeimet a gluten okozza. Nekem napi szinten volt, fajdalomcsillapitokon éltem.

A fiam cöliákiás, igy kezdtem magamon kiserletezni. Most ha mar nehany kekszet megeszem, tuti 3 nap mulva iszonyu migrenem lesz. Nyilvan nem mindenkinel ez az ok, de lehet egy probat megér, 1 ismerősömnek ugyanez volt, megpróbálta hogy 3 hétig gm menzes volt.

2019. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Nalunk nem all meg az elet. Gyerekkoromban otthon ugy volt, hogy volt mindenkinek kulon szobaja, aki beteg volt annak a szobajaban kellett lennie (ne fertozzon masokat, meg hat ott tud gyogyulni nem a teve elott), de a betegseg komolyabb szakaszaban anyukam apolt minket es ha egesz ejjel hanyt valaki, akkor masnap delelott a nagytakaritasnak nem fogott neki.

Most is van mindenkinek kulon szobaja es betegseg eseten oda szepen be lehet menni es befekudni a sajat agyikoba. Sajnos semmi sem hermetikusan zart, ezert nyilvan a konyhaban pakolaszas reszben behallatszodik es barmi mas is, de ilyenkor ha pl en beteg vagyok akkor ha aludni akarok fogok tudni aludni, ha faj valamim, akkor meg az minden mast kikapcsol es csak a fajdalom van:-(. Nem varom el, hogy labujjhegyen szaladgaljanak, csak azt, ha bemegyek a szobamba es lefekszem, akkor ne akarjanak kihivni tizpercenkent valami mondvacsinalt uruggyel (hol a so?, amikor 5 eve ugyanott van a so!!!). Felolem furhatnak, zoroghetnek. Ha nagyon elkezdene zavarni ugyis kimennek es szolnek legyszi kicist halkabban.

Ha nincs kulon szobad, akkor csak van valakinek "kulon" szobaja vagy van haloszobatok? Ilyenkor oda keredzkedj be es elotte mindenkinek mondd meg egesz nap nem aludtal, nagyonluktet a fejem, adjatok egy ket orat, hogy megprpbaljak aludni es elmulasztano a fajdalmat.

2019. jan. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Anyumék mindig tekintettel vannak rám, szerencsére nem csak akkor, ha beteg vagyok, hanem akkor is, ha fáradt.

Ellenben a párom anyja rémes.

Zörög, csörög, zajong nem hagy senkit pihenni a páromat lázasan is leküldi a szeméttel, vagy betegen kutyát sétáltatni. Ha meg rá van szólva, hogy legyen már csendesebb és tekintettel másikra még ő van felháborodva, hogy a saját lakásában azt csinál, amit akar.

Persze ha ő akar pihenni síri csönd legyen.

2019. jan. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!