Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek vannak e olyan...

Szerintetek vannak e olyan szülők, aki irigyek a saját gyerekeikre? Pl anyuka vagy apuka nem tanult, próbálják gátolni a gyereket a fejlődésben.

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ìgy van!

Nagyon jòl sejted,sajnos!

2019. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vannak ilyen emberek. Attól, hogy szülő lesz valaki, nem lesz belőle szent.
2019. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, párom szülei is ilyenek.

De csak a fiukkal, a lányuk az isten, mert csinált egy bölcsészkaros diplomát :D A fiukat meg már 14 évesen is csak szakmunkásba adták. Azóta persze felhozta magát, de szörnyű, hogy vannak ilyen szülők.

2019. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak sajnos.
2019. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazi "irigység", hanem egy nehezen meghatározható, az irigységhez nagyon hasonló érzés, ugyanis benne van egyben a megelégedettség is, hogy sikerült ilyen utódot létrehozni. Inkább az benne a domináló jellegzetesség, hogy a szülő ilyen esetben nemcsak azzal kénytelen szembenézni, hogy a gyereke felnőtt, hanem azzal is, hogy társadalmi vonatkozásban magasabban áll a "ranglétrán" mint ő, a szülő és tévesen azt hiszi, hogy ő akkor a gyereke szemében lejjebb csúszott, holott erről valójában szó nincs.
2019. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Én anya vagyok!! Engem anyám elhagyott nagyon mostoha körülények között nőttem fel. Sajnos nem foglakozott annó nagyanyám a taníttatással. Szakmám van de éretségim nincs.. Én anyaként azon vagyok hogy a lányaim igen is tanuljanak! Nagyon de nagyon örülnék ha fősulira mennének majd!! Ha kell több munkát vállalnék hogy a sulit fizessem!! Szomorú azt olvasni hogy egy szülő inkább vissza tartsa a gyermekét egy jobb jővőtől.. Én soha nem tenném ezt.
2019. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem irigység, de igen, van ilyen. A sógorom is ezt csinálj a saját fiaival. Szánalmas alak.
2019. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

van hát... egyet lehet: elszakadni tőlük.


rólam a saját anyám terjesztette hogy nem vittem semmire. És szégyenkezik... aztán annyira sokan kérdeztek vissza a évek alatt,hogy de rólam beszél tuti? mert nem ezt tapasztalják, hogy a végén feladta.


de férjem apja nem áll szóba a férjemmel. ő is azt terjeszti, hogy semmirekellő a fia, és semmire se vitte. Csak röhögünk azon is, aki ismer minket, hát látja hogy pont hogy nem így van. az ismeretlenek meg nem számítanak, legyen após ettől boldog.

2019. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5 ös igen!! ezt nem veszi be férjem szüleinek se a gyomra, ahelyett hogy büszkék lennének, milyen jól boldogul a fiuk, és mennyire rendben van a családja.
2019. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Révén hogy 7.5 millárd ember él a jelenleg a földön, a nagy számok törvénye alapján határozottan kijelenthetem, hogy biztosan vannak ilyen szülők.
2019. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!