Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házimunka végzése, ha a...

Házimunka végzése, ha a szülőket zavarja a zaj - hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam munkába teljes állásban. Eddig tanultam + részmunkaidő, volt amikor otthon voltam egész nap, így nem volt ilyen gondom, de most felmerült egy új gond, ami nagyon zavaró.

A probléma a következő: édesapám nem egy rugalmatlan ember, viszont egy valami szent és sérthetetlen számára: az otthon csendje. Ha ő otthon van, akkor nem lehet zajongani, még a vízforraló vagy a mikró miatt is zsémbeskedik.

Így pedig nem nagyon tudom megoldani a mosást és a porszívózást. Utóbbit még csak-csak, azt lehet 10 percig is csinálni, ha épp annyi idő adódik rá, de a mosógép az fixen zajong másfél-két órát, és édesapám nem hajlandó elviselni, hogy dübörög, mikor ő otthon lazítana. Már többször veszekedett velem emiatt, hogy akkor maradhatok, ha csendben bírok maradni.

(Azt ne írjátok, hogy költözzek el, mert éppen azon dolgozok, de még egy bő fél év, mire összegyűlik elég pénzem rá, addig nem tudok, viszont tiszta ruhákra addig is szükségem van.)


Másnak is van/volt ennyire csendmániás családtagja? Hogy oldotta meg a hasonló dolgokat? Hogy lehet így megcsinálni a házimunka hangos részét? Mit tehetnék?


2019. febr. 11. 09:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Porszívózzon fel apukád, mire te hazaérsz.
2019. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Azért ez már egészen kóros eset, mégis ki a búbánatot bír zavarni a mosógép? Valami nincsen rendben az idegeivel? ez már konkrétan kényszeres. ha a porszívózás nem gond, mert gyors, akkor pofon egyszerű, időzítsd a mosógépet, hogy addigra végezzen mire apád hazaér, ha nem özönvíz előtti, akkor lehet programozni, ez esetben csak addig áll a gépben, mire te is otthon vagy, ha nagyon meggyűrődne addigra és az nem opció, hogy fater kiteregesse, akkor nyomsz rá még egy gyors öblítőprogramot centrivel aztán jónapot, az szintén nincs 10 perc. Hogy a fenébe lehet egy ilyen emberrel együtt élni? Hogy nem bolondultatok eddig meg tőle? Zavarja a vízforraló? Akkor lábujjhegyen kell járkálni ha ő otthon van? Orvosi eset, föl nem foghatom egyáltalán hogy akadhatott anyukádra, vagy hogy viseli el bárki is, a saját családját is ideértve.
2019. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem oke valami. Beteges.

Akkor ne mosd ki az o ruhait es az o szobajaban ne porszivozz es ne takarits ennyi, vegyel neki fuldugot es dugja be a fulet! Vagy ha nincs otthon akkor takarits ha megoldhato, mast nem tudsz.

2019. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A modern mosógépekben van időzítő funkció, használd. Beteszed a mosást, beállítod hogy olyankor kezdődjön mire apád elmegy, mire megjön már kész lesz. Nem kell otthon se lenned, magától beindul és kimos míg senkit sem zavar.
2019. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Amíg tanultál, nem zavarta a mosógép, csak most, hogy már dolgozol is? Akkor is, most is ugyanannyit kellett mosni és porszívózni. Addig hogyan volt ez elintézve?

Ez az élettel együttjáró zaj. Édesapáddal baj van. Nem lehet, hogy az elköltözésedtől fél?

2019. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Mosson, porszívozzon Őurasága, akkor majd nem fogja zavarni.
2019. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

A házi munkákat el kell végezni ha tetszik ha nem. Ez olyan, mintha apuka azon zsémbelődne, hogy miért kel fel a nap, őt zavarja a fénye.

Ha megoldható és a mosógép alkalmas rá akkor időzítővel meg lehet oldani, hogy akkor menjen le amikor nincs otthon, de arra figyelni kell, hogy ne maradjon sokáig a nedves ruha a gépben.

(bár szerintem akkor valami más miatt zsörtölődne. Szerintem arra megy ki a játék, hogy mihamarabb elköltözz. Csak nem akar konfrontálódni.)

2019. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Ez tényleg nem normális. Csapágyas a mosógépetek, vagy mi van?
2019. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igyekszem megválaszolni a felmerült kérdéseket:


A mosógépünk sajnos tényleg rohadt hangos, özönvíz előtti darab, és a nappaliból nyílik a fürdőszoba, tényleg zavaró, ha az ember a nappaliban van, de hát ez van.


Dolgozik ő is, nincs otthon napközben. Plusz íratlan szabály, hogy nem mászkálunk be egymás "birodalmába" és nem takarítunk egymás után. A saját ruháimat-ágyneműmet-satöbbimet mosnám, a saját "birodalmamat" takarítanám.


Nem kell lábujjhegyen járni, zenét pl. üvöltetni is lehet akár, nem zavarja, de a dübörgő-zúgó géphangokat nem bírja elviselni, egész nap ilyen környezetben dolgozik, otthon már nem akarja hallgatni. Csak sajnos a háztartási nagygépek sokszor zajosak, nem lehet mit csinálni.


Nem tudom, hogy egyáltalán van-e benne időzítő, de még ha van is, ha időzítőre rakom, akkor reggeltől estig "foglalt", nem lehet használni, ráadásul akkor is át kellene pakolnom a szárítóba mikor hazaérek, és az se sokkal halkabb.


Írtam a kérdésben, hogy amíg tanultam, volt, hogy egész nap otthon voltam, akkor simán elintéztem napközben. Most csak este vagy hétvégén tudnám, amikor ő is otthon van, ezért új a probléma.

2019. febr. 11. 10:47
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Akkor vegyetek egy halkabb mosogepet es kesz, vagy beszeld meg vele nem nagyon tudsz mit tenni ha otthon van amikor te vegzed a dolgod.
2019. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!