Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire negatív anyukám...

Miért ennyire negatív anyukám a munkámmal kapcsolatban, miért akar visszahúzni?

Figyelt kérdés

Frissdiplomás pályakezdő vagyok.

Anyukám rettentő negatívan áll a munka-kérdéshez.

Egyetem alatt 2 évig dolgoztam egy helyen részmunkaidőben. Persze elsőként rákérdeztem, hogy ott maradhatnék-e teljes munkaidőben, de nincs keret +1 teljes munkaidős kollégára. Így hát elkezdtem keresni más állást, párnapon belül találtam is egy elég jó ajánlatot, jelentkeztem, behívtak interjúra. Ezt meséltem anyukámnak, ő az egészre csak annyit reagált, hogy sopánkodni kezdett, hogy mennyire rossz, hogy nem vesznek fel az előző helyre, milyen kár, mennyire szomorú emiatt. A jó hírt mintha meg se hallotta volna.

Megvolt az interjú, mesélem utána anyukámnak, hogy jól sikerült, valószínűleg felvesznek, blablabla, elsőre határozott idejű szerződést kapok, utána 99,9% eséllyel változik határozatlanra. Ismét: teljesen ignorálta azt, hogy jól sikerült, csak pánikolni kezdett, hogy csak határozott idejű, te jó ég, mi lesz velem!

Ha élőben vagy telefonon beszélek vele erről a témáról, akkor mindenre sóhajtozás, hümmögés, siránkozó hangnem és arckifejezés a válasz. Ha írásban értesítem valamiről, mindig szomorú/sírós smiley, és/vagy "..." a válasz.

Folyton ajánlgatja (már az egyetem kezdete óta), hogy beszervez a gyárba ahol dolgozik, gépkezelőnek, mert hogy az "biztos lenne".

Most az álláskeresésem terén MINDENBEN a rosszat látja, mindenen pánikol, siránkozik. Már nincs is kedvem elmesélni neki a fejleményeket...


Mintha elhatározta volna, hogy elveszi a kedvem az egésztől.

Miért csinálhatja ezt? Miért ennyire negatív?

Találkozott már más is ilyesmivel? Mit kezdjek vele?


/Hozzá tartozik, egyéb területeken általában pozitív hozzáállás jellemzi, nem egy aggódós, mindenben rosszat keresős típus, ezért is furcsa./


2019. febr. 21. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Nem akarja elvenni a kedved, csak nagyon aggódós. Neki valószínűleg az a legfontosabb, hogy biztos legyen egy állás. Biztosan örülni fog, ha valóban felvesznek és jó helyed lesz.

Persze, megértelek nekem sem tetszik, ha valaki ilyen negatívan lát mindent. Viszont ha logikusan nézed, akkor még nincs minek örülni. Nem vettek még fel, és nem lehetsz benne biztos, hogy határozott után majd határozatlanra változtatják a szerződésedet. Szóval azért csak óvatosan. Még az is lehet, hogy te nem akarsz majd ott maradni.

2019. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Már felvettek, arra a hírre is körülbelül így reagált.

Eddigi állásaim se voltak annyira biztosak, mindig határozott idejű szerződéssel dolgoztam részmunkaidőben, mindnek örült, hogy feltalálom magam és találok olyan munkát, ami érdekel. Most viszont.....

2019. febr. 21. 10:44
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Hogy miért ilyen, azt kérdezd meg tőle szerintem. Ha jól értem, jó a kapcsolatotok. Mondd el neki, hogy zavar és bánt, amit csinál. Hátha észbe kap. Amúgy meg szerintem szuper, hogy pályakezdőként már van 2 év munkatapasztalatod, és a határozott idejű szerződés sem tragédia, hiszen azzal is “ketyeg” a tapasztalatszerzés ideje, tehát ha nem is tudsz maradni ott, akkor is előny lehet más hasonló helyen, hogy van tapasztalatod. Ráadásul most elég jó a munkaerő-piaci helyzet, most azért lehet találni melót.
2019. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Annyira sajnos nem nagyon jó a viszonyunk. Rossznak se mondanám, de különösebben jónak se.

Már kérdeztem tőle, de annyit vágott csak hozzám, hogy ő legalább "előre gondolkodik".

Közben olyanokkal piszkál, hogy például a falujukban jóban van a helyi kiskönyvtár könyvtárosával, oda is be tudna szervezni "segíteni pakolni, meg ilyenek", ha szeretném... Szóval elég hajmeresztő ötletekkel áll elő, kicsit úgy érzem, mintha egész egyszerűen hülyének tartana a saját szakmámhoz, és nem hinné el, hogy boldogulok ilyen végzettséget igénylő munkákkal. :/

2019. febr. 21. 10:57
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Nem néz hülyének, csak ő ott tud segíteni, amilyen körökben ő mozog.

Máshogy áll a dolgokhoz, mint te. Szerintem csak ennyi, ne gondolj bele többet. Más generáció, idősebbek közül sokan egy helyen dolgoztak végig, nem váltottak. Nekik fura, hogy valaki huszonévesen már több helyen dolgozott, mit ők egész életükben.

2019. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
én csak annyit tennék hozzá, hogy a "falujáról" beszél, saját gyáráról beszél... gondolom messzebb élsz tőlük és más városban (faluban) találtál munkát, ő meg azt szeretné ha hazamennél... még ha nem is a szülői házba, de hozzájuk közelebb laknál és így próbál visszacsalogatni :) amúgy emellett én is azt gondolom, amit az 5-ös írt
2019. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
En pont ezt akartam irni, amit a 6. valaszolo
2019. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a benyomásom, hogy egyszerűen csak aggódik. Valószínűleg sok rossz példát látott, hallott. Nem érti meg, hogy a te képzettségeddel és képességeiddel nem lesz nehéz elhelyezkedni. Vagy attól is félhet, hogy ha nem vagy ott nála, a szárnyai alatt, akkor nem állsz meg a lábadon. Maga se veszi észre, hogy ezzel téged mennyire idegesít. Sajnos nem biztos, hogy ha föltettek határozatlan időre, akkor majd megnyugszik, akkor még mindig idegeskedhet azon, hogy mikor lesz leépítés, elbocsátás stb. Megpróbálhatsz vele beszélni erről (vagy esetleg csak akkor, ha a határozatlan szerződésed után is folytatja az aggodalmaskodást). Addig mondj csak annyit, hogy "Én is tudom, anya, hogy ez még nem biztos, de azért reménykedjünk. Aggódni ráérünk majd, ha tényleg baj lesz. Aggódással nem előzhetjük meg a bajt, és ha nem vesznek fel ide, még mindig mehetek a gyárba, pár kihagyott hónap semmit nem jelent."
2019. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem idős (48), és ő is csomó helyen dolgozott már, főleg fiatalon váltogatta néha a helyét.


Már 4 éve nem élek a "szárnyai alatt", szóval lehet benne valami, hogy szeretné, ha visszaköltöznék, de akkor az az elmúlt években miért nem mutatkozott meg?

2019. febr. 21. 12:43
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
mert tanulni mentél el... szerintem azt gondolta, hogy most tanulsz de majd utána hazamész és arrafelé keresel munkát és most jött rá, hogy neked más terveid vannak.. vagy most tudatosult benne...
2019. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!