Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiteljesedni az anyaságban?...

Kiteljesedni az anyaságban? Átadni magunkat az anyaságnak? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára egy éves a kisfiam. :) Számomra nagyon meglepő volt, hogy nem elég nekem itthon lenni vele, ellátni őt és a háztartást. Korábban úgy gondoltam, soha vissza sem megyek dolgozni, mert ez annyira jó dolog. Nem így lett, sokmindenre vágyom, tehát arra nagyjából rájöttem, hogy nekem nem elég csak az anyaság.

Épp ezért nem igazán tudom, mit jelent az, hogy valaki kiteljesedik az anyaságban. Ez mit jelent konkrétan? Mi teljesedik ki? Vagy hogyan teljesedem ki?

És sok helyen azt is olvastam, hogy ha valakinek problémája van az anya szereppel, akkor lehet, hogy nem meri/ nem tudja magát átadni az anyaságnak. Ezt még kevésbé értem. Hogyan adom át magam?


Anyukák, tudnátok erről mesélni egy kicsit?

Nagyon köszönöm! :)



2019. ápr. 4. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Kiteljesedni az anyaságban azt jelenti, hogy valaki úgy érzi, az élete addig nem volt teljes, amíg a gyereke meg megszületett, onnantól van csak igazan értelme. Átadni magad az anyaságnak pedig azt jelenti, hogy minden percet anyaként élsz meg. Nem nőként, nem egyéniségként, hanem anyaként nézel minden egyes történést és úgy is reagálsz.
2019. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezt mindenkinek magának kell éreznie, mit is jelent neki ez.


Attól, hogy valaki dolgozik még teljesen jó anya is lehet.


Habár én azt mondom, hogy minden anya annyit dolgozzon amennyi neki jól esik. Az aki anyagilag megteheti az csak akkor menjen vissza 8 órában dolgozni, ha azt ö imádja csinálni.

2019. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, egy jól hangzó frázis, amit facebookon osztogatnak egymásnak a turbóanyukák.
2019. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

Akik megkeseredett, gyerektelen savanyúságok, miért éreznek késztetést minden gyerekes témába valami rosszat belekotyogni?? Saját magatokat járatjátok le!

Az első válaszoló tökéletesen megfogalmazta. Én imádok anyuka lenni, másképp élem meg a mindennapokat, sokkal toleránsabb, érzékenyebb lettem. De néhány év után természetes az is, hogy felnőtt emberek társaságába vágyom, jó érzés fizetést kapni, dolgozni, kizökkenni kissé. Nyilván a legjobb otthon a családdal, hétvégén kirándulni, mászkálni a gyerekekkel, de jól esik bejárni dolgozni is, feladatokat megoldani, bezsebelni a munkád után kapott elismeréseket stb. A család, gyerekek az életed legfontosabb része, a legnagyobb szelet, de még számtalan kis szelete van az életnek, amihez te is kellesz, mert úgy lesz kerek egész.

2019. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

"Átadni magad az anyaságnak pedig azt jelenti, hogy minden percet anyaként élsz meg. Nem nőként, nem egyéniségként, hanem anyaként nézel minden egyes történést és úgy is reagálsz." => Akkor ez nekem nem megy. Én nő is szeretnék maradni és egyéniség is attól, hogy van 3 gyerekem. Lehet, nem vagyok igazi anya.


#3 meg gondolom a nyugdíjasoktól, rokkantaktól is sajnálja a támogatást, mert kb ugyanaz...

2019. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

6!


Nekem sem megy. Sőt, az anyák többségének se megy, de attól még ez a jelentése. Nem mellesleg nem is helyes, ha valaki ennyire átadja magát egy másik embernek. Kell hogy az anyaság mellett nő is legyen és önálló személyiség is maradjon.

Első voltam

2019. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

"Mit jelent ez?"

Ez akkor van amikor rájön, hogy a gyereket nem lehet kikapcsolni, és ezért lőttek a szabadságnak vagy 20 évig.

2019. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. ápr. 5. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!