Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmennétek az apátok...

Ti elmennétek az apátok temetésére ha az utolsó években már nem tartottátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Hozzátartozik még a történethez, hogy sosem éltem apámmal, csak vasárnapi láthatason találkoztunk 2 hetente. A kapcsolatunk meg azért szakadt meg végérvényesen mert mindig a mostohatestvéremet (aki neki nem gyereke) helyezte velem szemben előtérbe, neki mindent lehetett mindig, én csak a szidást és rosszat kaptam.Az íre az tette fel a pontot mikor baleset ért pár éve és életveszélyes állapotban kórházba kerültem, és a "tesóm" akkor is áskálódott ellenem és nagyon rondán viselkedett. Az apám pedig nekem támadt, ahelyett, hogy megvédett volna mikor én nem tudtam magam. Elegem lett ebből a helyzetből. A temetésen a mostohatesóm ott fog díszelegni az első sorban mintha a lánya lenne, az anyjával együtt. Mindketten gyűlölnek és félek nem úsznám meg a dolgot valami beszólás/sértés nélkül. Amit már nem bírnék elviselni. Félek behúznék "tesómnak" egyet. Hozzáteszem még sosem verekedtem, gyerekkoromban sem. Csak már tényleg sok amit művelt egész életeben, pusztán azért mert létezem. Ha elmennétek mit csinálnátok? Beülnétek a hátsó sorba? Nem tudom mi lenne a jó megoldás?

2019. ápr. 21. 13:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
18%
Menj el, mert pár év múlva ha megenyhülsz, akkor megbánod majd. Ha meg nem bánod meg soha, akkor is megtetted, ami a kötelességed. Egy temetésen senki nem balhézik, nincs mitől félni.
2019. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
21%
Ezek ellenére, én elmennék. Csak az apám...
2019. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
18%

Elmennék, ha beszólna valamit, akkor megpróbálnám kizárni, oda se nézni - őt minősíti, ha temetésen mások piszkálásával van elfoglalva!

Ha pedig az is benned van, hogy azért nem mennél el, mert még mindig haragszol apudra: neki tök mindegy már, attól, hogy te nem mész el, neki már nem lesz rosszabb. Te viszont pár év múlva lehet megbánnád, hogy nem voltál ott.

2019. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
A mostohatesóm iszonyatosan gátlástalan. Bárhol képes balhézni, sértegetni, akár ordítani is velem. Nem kell neki ok....elég, ha ott vagyok. Pár éve apám kórházi ágya mellett is képes volt leordítani a fejem pár perccel azután, hogy apámat kitolták a műtőből. Rohadtul nem érdekelte.
2019. ápr. 21. 13:46
 5/28 A kérdező kommentje:
Eleve bosszantani fog, hogy ott ül a kiemelt helyen mikor nem is a lánya. A történtek ellenére nagyon megvisel a dolog és nekem is szüksegem lenne támogatásra. Félek nem bírnám ki 2 olyan ember mellett akik gyűlölnek. És félek elájulok a streaaztől, vagy ha provokáció ér hírtelen úgy reagálok amit később megbánnék. Sosem szóltam vissza, mindig tűrtem apám miatt. És renget bennem az összegyűlt feszültség ami nagyon félek, hogy a legkisebb provokációra felrobban.
2019. ápr. 21. 13:51
 6/28 anonim ***** válasza:
14%

Igen, elmennék. Szerintem nagyon prosztó dolog nem elmenni egy közeli rokon (pláne apád) temetésére. Teljesen mindegy, hogy voltak konfliktusaitok és, hogy lesz ott pár szemét ember. Hidd el azok akkor is szemétkednének, ha nem mész el, mert "miért nem mentél el, erre sem vagy képes?".

Elmész, viszel virágot, megállsz a mostohatesódtól levő legtávolabbi helyen, a temetés végén pedig szépen hazamész. Nem olyan durva dolog ez.

2019. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Igen!
2019. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor nem muszáj az első sorban ülnöm, és a végén végig hallgatni a résztvét nyilvánításokat? Sok ismerős ott lesz akik nem tudják, hogy nem tartottuk a kapcsolatot. Mit fognak gondolni?
2019. ápr. 21. 14:12
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mennék el. Apád is tehet arról, hogy így elfajultak a dolgok, nem csak az a ribaaanc tesód. Nyilvánvalóan jobban szerette, rád meg az érzéseidre meg magasról szart. Ráadásul ha jól olvasom akkor az a csaj nem is a vérszerinti lánya, hanem te vagy az egyetlen gyereke? Háttérbe szorítani a saját vérét a kvája kölke miatt?
2019. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
Én is azt mondom hogy menj el. A részvétnyilvánításról már óvatosan leléphetsz, ha nem akarsz a többiekkel ott állni. Akármilyen is volt a viszony, azt nem tenném meg hogy nem megyek el az apám temetésére.
2019. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!