Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tartásdíj fizetése. Főiskolai...

Tartásdíj fizetése. Főiskolai továbbtanulás esetén?

Figyelt kérdés
Jó estét! A Fiam 22 éves lesz júniusban - kétéve dolgozik főállásban, vagyis gyakorlatilag önfenntartó... Idén ismét megpróbálkozik a főiskolával - levelezőn! Szeretném megtudni, hogy - amennyiben sikerrel jár - kell e fizetnem ismét tartásdíjat? Tehát főállás mellett, levelezőn végezné el az iskolát, ami maximum kéthetente jelentene Neki elfoglaltságot. (Tisztelettel kérem, hogy NE a neten található jogszabályokat kopizzátok be! Ezeken már túl vagyok, de konkrét utalást a levelezőre/munkára - így együtt - nem találtam.) Köszönöm a segítséget!
2019. ápr. 23. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nagykorú, és dolgozik. Miért is kéne?
2019. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell, úgy tudom hogy csak nappalin járna amúgy is, de nem tudom ilyen korban is
2019. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár neki tartásdíj. Ahogy írtad idézlek

"főállás mellett, levelezőn végezné el az iskolát, ami maximum kéthetente jelentene"

Főállásban dolgozik, így önfenntartó. Tartásdíj csak akkor járna ha nappali tagozatos diák lenne. De mivel már nem kötelező, elbírálás alá kerülne.

Levelező tanulás esetében nem jár.

2019. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetned rokontartást, mert ahogy írtad is, önfenntartó, dolgozik.
2019. ápr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy fentebb írják, nappalin tartó képzés során járna. De szerintem az is cs bizonyos ideig.
2019. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, mivel dolgozik és nem nappalin tanul.
2019. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. 25 éves koràig kell, ha: -nem szakîtja meg a tanulmànyait (mivel màr munkàba àllt megszakîtotta) és nappalin tanul (ez levelező) amugy a levelezőt pont arra talàltàk ki, hogy mellette dolgoznak. Tehàt 2 okból sem kell, de ha csak az egyik lenne sem kéne.
2019. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2019. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! De lenne még egy kérdésem - egy füst alatt. A Lányom idén érettségizik. Ha sikerül OKJ-s tanfolyamot szeretne elvégezni. Ebben az esetben, hogyan alakul a tartásdíjfizetési kötelezettség? 1.: Ha nem dolgozik? 2.: Ha esetleg valamilyen részmunkaidős munkát vállal? Köszi szépen!
2019. ápr. 24. 14:04
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha a lányod nappali tagozaton tanul tovább akkor jár neki a rokontartásdíj. gyerektartás 18 éves korig, ha tovább tanul nappalin akkor 25 éves korig rokontartásdíj jár)

Ha a lányod dolgozik iskola mellett és levelezőn vagy estin tanul tovább akkor neki sem jár a tartásdíj.

2019. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!