Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 16 éves fiatok igazgatói...

Ha 16 éves fiatok igazgatói intőt kapna iskolai verekedésért, akkor függetlenül attól megbüntetnétek/leszidnátok, hogy mi volt a verekedés oka?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 27. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Így jártam én is egyszer. Az intőt én kaptam. Apám akkor nagyon komolyan elbeszélgetett velem. Elmondta az ő felfogása szerinti betartandó normákat. Az iskolában személyesen felkereste az igazgatót. Nagyon-nagyon leszidott, meg nem büntetett. Azonban két napig utána nem szólt hozzám egyetlen szót sem, és ezt nagyobb büntetésnek éreztem mindennél.
2019. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Egy olyan gyerekesen viselkedő, játszmázós felnőtt, aki képes 2 napig nem szólni a családtagjához, nem is értem, mi alapján osztogat büntetéseket. A mi családunkban senki sem ilyen, és őszintén szólva felfoghatatlan számomra ez. Mármint nyilván hiszek neked, csak felfogni nem tudom, hogy viselkedhetnek így emberek, annyira bizarr, természetellenes.
2019. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Túl kevés infó. Ha nem ő provokálta ki a konfliktust, akkor nyilván nem.
2019. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ. Ha ő volt a provokátor, akkor lehet, hogy tőlem is kapna. Ha magát vagy mást védett, akkor megdícsérném.
2019. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk, nagy panelnegyedben, a verekedésnek megvoltak az íratlan szabályai, anno cca 20 évvel ezelőtt. Ha valakinek gondja volt a másikkal, kihívta, egy az egy ellen. Aztán a téren le lett játszva, úgy, hogy kb másik 8-10 körbeállta őket, és ha ők úgy látták, 2 másodperc alatt szétválasztották a verekedőket. Komoly sérülés soha nem volt, és általában a tantestület semmit nem is tudott a dologról.
2019. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Láttam már pár iskolai verekedést.

Volt olyan ahol a srác kórházba került mert egy sokkal nagyobb hirtelen neki esett és csak egyszer tudott vissza ütni, de fel lett jelentve és dühkezelésre is kellett járnia, mellette ugye kapta az igazgatóit is. Ebben az esetben hogy szidnám már le, mikor ő volt az áldozat és még csak védekezni sem tudott.

Másik, volt olyan ahol meg lett beszélve suli után a verekedés, ott az a gyerek aki provokálta a másik velet szépen el lett verve, ömlött a vér a szájából. A másiknak picit vérzett az orra. Itt miért büntetném meg azt aki nem provokált senkit, de megvédte magát, max elbeszélgetnék vele, hogy van jobb megoldás is, de szívem mélyén tudnám, hogy ha arra kerülne a sor én se állnék félre. A másik gyerek meg megkapta a magájét, én mit büntessek már rajta?? Elég büntetés az neki, hogy úgy néz ki, mint aki leszopott egy darázs fészket.

Vagy volt olyan is, mikor két srác egyszerre rá ment egy harmadikra, de mind a kettő csúnyán el lett verve. A srácot minek büntetném meg?? Neki szinte az élete múlt rajta. A másik kettőt viszont megbüntetném, hiába vannak fájdalmaik, de az már gerinctelenség, hogy többen egyre, teljesen mindegy milyen okból.

2019. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
"Ha 16 éves fiatok igazgatói intőt kapna iskolai verekedésért, akkor függetlenül attól megbüntetnétek/leszidnátok, hogy mi volt a verekedés oka?" - eszembe sem jutna, engem az igazság érdekelne, és nem az igazgató véleménye...
2019. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%

A gyerekem soha nem provokalna verekedést nagyon konfliktuskerülő es utalja az erőszakot. Ha visszaütne akkor tudom hogy magát védte meg es biztosan nem szidnam le főleg nem büntetnem meg!!

Szóktak igy is piszkalni es bantani es kenytelen vagyok azt mondani ha nagyon nem megy maskepp akkor vedje magat.

2019. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha megvedte magát akkor nyilván nem!
2019. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha az volt az előzmény, hogy betelt a pohár a sok cseszegetéstől, nem, hogy nem büntetném meg, örülök, hogy odacsapott.


De ha az ő kezdeményezéséből történt volna a dolog, mert zaklatott valakit, azért járna retorzió.

2019. ápr. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!