Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kihatással lehet a...

Milyen kihatással lehet a jövőre egy kamaszlánynál, hogy a szüleivel nincs meg a normális kapcsolat?

Figyelt kérdés
Hogyan befolyásolja a későbbi felnőtt személyiségét, hogy sosem volt az anyjával anya-lánya viszonya, és nagyon rosszban volt az apjával, közel sem egészséges, mérgező viszonyban?
2019. jún. 14. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez neked egy egész könyvtárnyi szak- és egyéb irodalmat tudnék ajánlani, de ha valóban olyan súlyos a helyzet, akkor inkább érdemes egy jó szakembernél kezdeni.
2019. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Barmi lehet. Lehet belőle lelki roncs és lehet belőle sikeres boldog ember is. Van egy alap személyisége, úgy 12-13 éves korától saját jozan paraszti esze, plusz ott a környezete, az iskola, baratai: olyan ember lesz, amilyen ő szeretne lenni
2019. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Soha nem lesz meg a holding érzés, soha senkiben nem fog teljesen megbízni, soha nem fogja magát biztonságban érezni. Ezek az alap kellemetlenségek, a többit akarattal és segítséggel le lehet győzni. Drukkolok!
2019. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A személyisége már jóval korábban idomult a körülményekhez (neki az lenne a furcsa ha közel kerülnének hozzá a szülei) ezáltal fel kellett vennie a tartózkodás álláspontját. Ami pozitív hatással lesz az emberi kapcsolataiban,illetve ha a megfontoltság is társul hozzá,akkor a későbbiek során kevés csalódás érheti valamint nem fog kétes dologba beleugrani.

A másik pozitívum,tudja mit szeretne és mit nem ami karakterizálja az embereket,remélem képes lesz megszabadulni a szülői bánásmódtól amikor neki lesz saját gyereke!

2019. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk mindig ez volt, emiatt nem igazán kötődök a szüleimhez. Évente 1-2 alkalommal találkozom velük pár napra. Alapból eléggé introvertált emberke vagyok de meglehet, hogy a szülői közelség hiánya miatt nem érzem szükségét a "családozásnak", tehát hogy pl. párom családjával összejárjak vagy ilyesmi. Nekem a család nem választható része = szülő, tesó, más rokon kb. azt jelenti, hogy emberek akikkel x ideig együtt kell lakni és most hogy már nem köteleznek erre, jobban is érzem magam. 29/xx
2019. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös, először azt hittem, én írtam a válaszodat, mert nálam ugyanez van. Csak én már 49 vagyok. Pontról pontra ugyanaz.
2019. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!