Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudnak már végre...

Miért nem tudnak már végre békén hagyni? Mit akarnak még tőlem? 18f

Figyelt kérdés

18 vagyok, teljesen ÁTLAGOS ember, de ezt én már nem bírom. Az elmúlt 4-5 évben pontosabban mióta középiskolába jöttem apám állandóan rajtam töltött ki mindent, szó szerint mindent, olyanokat is mondott +józanul) hogy ha nem tetszenek a szabályai "küzdjünk meg aztán kiderül ki éli túl", részegen meg még rosszabb volt. Volt mikor 7 évvel ezelőtt menekülnünk kellett előle mert részegen szétverte a házat és utánunk jött késsel, a rendőrök is kijöttek de nem csináltak vele semmit, nekik meg valami buliról beszélt. Az ezt megelőző nyarakon mindig mindent megcsináltam itthon, Takarítás, főzés, mosogatás, mosást indítottam, boltba mentem akár többször is, mégis, hogyha kihagytam egyetlen egy apró dolgot én voltam a rossz, a lz ingyenelo suttyó g. Az elmúlt években feladtam a barátokat feladtam a szerelmet nem mentem el soha sehova kikapcsolódni soha nem vettem úgy magamnak semmit sose kértem semmit azért hogy jó legyen az érettségim hogy jól tanuljak, és ezért is én vagyok a szar, mert egyetlen egy nyarat végre magamra akarok szánni a kv. életemben.... Lett volna intézve nekem munka a nyár második felében hogy legyen egy kis plussz hiszen továbbtanulok, de apám elcseszte, mert oda mentem volna ahol ő dolgozott, de barom volt és össze veszett a főnökkel, felmondott és ennyi, engem meg így már nem vettek be, más munkát meg azóta se találok bármiről is legyen szó de persze ezért is én vagyok a rossz, a lusta dög, és stb.. apám az elmúlt egy évben mióta megszületett húgom, normálisabb lett, de most anyám kezdett bele. Egész évben, apám alább hagyott a hulyesegeivel, erre anyám tölti ki rajtama zt ami benne van. Mindig mondja hogy ha van valami beszéljünk, normálisan leülünk elmondom mi a bajom, tényleg normálisan, erre ő megsértődik, kijátsza az "anyád vagyok én etettelek én mostam rád" kártyát, elkezd tovabb

hisztizni majd elmegy valahova, vagy csak nem szól hozzám egy ideig. Mióta nyár van, az érettségit követő időszak persze, minden napom abból áll hogy már kora reggel húgom hisztizik, visit az ajtóm előtt, ki kiabalok hogy kuss legyem már, majd úgysem utdok visszaaludni és kimgmegyek, ott hugommal veszekszunk egy sort (mert amúgy ő is állandóan csak csesztet, iskolába baj volt meki sokszor,bementem megvedtem nem egyszer és az a hála hogy tegnap is azt vágta hozzám hogy "nyomkodjad csal a telefonod te lista gci", anyánk előtt, aki egy szót nem szólt, és amikor kérdőre vontam engem cseszett le MEGINT), aztán anyám is kiveri s hisztit hogy állandóan veszekszünk, utána apám így hogy nemcdolgozik egy jó ideje elmegy kocsmába a "haverjaihoz", én bezárkózok a szobámba és zenét hallgatok, rajzolok, néha játszok meg videókat nézek hogy kizárjam őket végre, de akkor is hallom hogy kint motyognak, hogy szidnak. Van egyetlen egy lány barátom akivel néha szóltunk beszélgetni, egyszer elmentünk pizzázni meg úszni ugyam azon a napon, és ennyibol áll a szociális életem, se neten,se élőben nem beszélek senkivel sem már évek óta. Mindenemet erre tettem fel, piszok jó érettségim lett és ennyi... Évek ota pszichológushoz járok, sikerült kimászni egy cseszett mély pontról, amit szóvá is tett, hogy ez nagyon nagy és jó dolog és örül neki (a pszichológus, mert anyám meg apám csak azon volt, hogy "jajj inkább nekem is szihokogus kell mert egy életképtelen szar vagyok"). Volt egyetlen egyszer olyan, hogy nagyon durván veszekedtunk es mondtam hogy ha ennyire bánják hogy emgszulettem akkor vegyék el amit adtak és oda vágtam az asztalra eléjük a kést,mire apám elment piálni, anyám meg kb 5 percre lenyugodott, aztán apám haza jött és megint elkezdte a dumáját. Én ezt már nem bírom elviselni 18 évesen,ahogy nem tudtam elviselni annó 16, 14, sőt, 9 évesen sem, mert már akkor is piált és veszekedtek, de akkor még nem én voltam a célkeresztben. Nincsen senkim és semmim csak egy érettségim és egy vele járó szakmám, amivel sosem tudnék elhelyezkedni, nem tudok sehova sem elmenni sem kis időre sem örökre.. nem érzem jól magam. Én így nem tudok élni...


2019. júl. 10. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Bármelyik gyárba felvesznek dolgozni, pár hónap és el tudsz költözni
2019. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
4 helyet találtam, jelentkeztem, és oda is találtak már mást a megoldhatóbb bejárást tekintve. Az egyik meg csak cseszett válaszolni, pedig három napja naponta hívom, írok neki, akár többször is.
2019. júl. 10. 11:24
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sajnàllak,és együtt érzek veled:( Sajnos,vannak ilyen idióta,idegbeteg szülők,akik másokon, pl.családtagon,töltik ki,vezetik le a frusztrációt,a stresszt. Mivel már szerencsére nagykorú vagy,menj el egy gyárba dolgozni, kezdésnek jó lesz! Így lesz pénzed albérletre, vagy kapsz munkás szállót,és majd közben alakul az életed,kezdetnek egyenlőre jó lesz. Valamit csinálnod kell, lépni kell. Szüleiddel nem sok mindent tudsz kezdeni,ők már nem változnak,de te tudsz változtatni,előtted az egész élet. Vágj bele, kell egy munkahely (bármilyen) + valami szállás,albérlet,szoba bérlet..bármi.Hajrá!
2019. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Ne légy olyan ember, aki többet panaszkodik, mint cselekszik, azzal nem mégy semmire. Itt radikális lépés kell. Mielőbb munka, és otthagyni ezt a bagázst. Ha ehhez nem vagy erős, nem tudlak sajnálni. Nem a levegőbe beszélek, én is 18 évesen kezdtem új életet a sz..r családi helyzet miatt. Nem könnyű, de hosszútávon sokkal jobb, mint otthon szívni a szennyes levegőt. Hajrá!
2019. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tipikus mérgező szülők. Az ilyenek nem fogják fel általában, hogyha így viselkednek nem lesz majd ki pelenkázza őket...
2019. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan. Hogyha mégis, sajnálni tudom hogy mennyire agyhalott vagy.

#4 Próbálkozom, folyamatosan keresek munkát, duális képzésre való lehetőséget.

#5 Sosem panaszkodtam eddig sosem senkinek, főleg azért, mert sosem volt senki aki meghallgatott volna. Az, hogy ide kitettem ezt az egészet, azért volt, mert kitört belőle, és valamelyest segítséget szeretnék, ha mást nem is, lelki támogatást, a többit úgyis magam kell megoldanom.

#7 Sokszor hallottam már ezt a "mérgező szülők" dolgot a pszichológustól, ez valami jegyzett betegség? :D

2019. júl. 10. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Azt írhattad volna, hogy neked csak lelki támasz (vagyis sajnálat) kell, mert akkor nem ajánlottunk volna fel megoldásokat. De tudod az ember automatikusan úgy van vele, ha valaki panaszkodik, azt azért teszi, mert megoldást szeretne. Vagy csak szívni akarja a másik vérét. Úgy látom, te az utóbbi vagy....
2019. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért is vagyok agyhalott, kedves kérdező? Azért mert írtam neked megoldásokat? Csak próbáltam segíteni neked. Nem értem,na mindegy..
2019. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem neked írtam, te normális vagy. Akinek írtam, annak a válaszát törölték ahogy látom.
2019. júl. 10. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs Tesco,Aldi,Lidl közéletében ? Mert oda keresnek embert.
2019. júl. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!