Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel( 10...

Mit csináljak az öcsémmel( 10 éves) hogy leszokassam a trash tartalmakat gyártó videósokról? ( challenge-, top 10-, videókról lenne szó)

Figyelt kérdés

Mostanában valami Alex gaminget néz.... Ránéztem a youtube csatornájára és elszörnyüködtem. A minecraftal nem is lenne baj,

de hát ez a pénzköltés "mert én jófej vagyok" pff...elég gyenge és semmi értelme. Nem szeretném, ha ennek hatására tesóm is ilyenné válna.



#testvér #trash tartalom
2021. jan. 2. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem magyarázd el neki, hogy alapvetően ezek trash videósok. Én most 21 éves vagyok, én is ilyen trash tartalmakat néztem tizenévesen, (Herby, gondolhatod..) sőt, mind a mai napig nézek trash videósokat, mégis jelenleg egyetemre járok, nem lettem egy lecsúszott csöves nulla.


Magyarázd el a tesódnak az értékrendeket, és akkor nem lesz baj. 10 évesen szerintem ne mutass neki pozitív alternatívákat (amelyek oktató jellegűek) mert fixen nem fogja őket nézni.

2021. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

10 évesnek szerintem nagyon nem lehet ezeket elmagyarázni. A szüleid feladata lenne, hogy korlátozzák az internetes tartalmakhoz való hozzáférését. Kívül esik a hatáskörödön az amit tehetnél, ettől függetlenül kedves tőled, hogy legalább te foglalkoznál vele.


Amúgy meg hiába van rákattanva jelenleg, nincs nagy esélye, hogy azzá is fog válni.

2021. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Ülj le vele társasjátékozni, vagy csináljatok egymással kihívás videókat, de csak okosan. Lehetőleg ne mosóport egyetek!
2021. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
78%
Ennyi idősen még természetes, hogy ilyeneket néz, én is ilyeneket néztem tizenévesen, most meg kerülöm ahogy csak tudom. Ha több értelemre fog vágyni később akkor úgy is rájön magától, ha meg nem az a típus, akkor meg hiába erőltetitek rá másfajta tartalmakra, nem azokat fogja nézni bármit csináltok.
2021. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Mutass neki minőségi tartalmakat, majd átszokik azokra.
2021. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Óóóó, AlexGaming, agyhúgykövet kapok tőle.


Megpróbálhatsz alternatívát mutatni. Jó ötlet megmutatni neki jobb YouTuber-eket valami barátságosabb stílusban, lehetőleg nem fölényeskedően, hogy ne vegye támadásnak. Ha nézi AlexGaming-et, valószínűleg nem az értelmesebb, nehezen manipulálható tízévesek közé tartozik (bocsánat), az érvelés szerintem nem működne, mert azt úgy interpretálná, hogy a kedvencét támadják és védekeznie kell, dacból csak többet nézné.

2021. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Egy gyereknek miért kéne nálánál magasabb korosztálynak szóló videókat néznie? Lehet, hogy trash videók, de az ő korosztályának ez a szórakozás. Majd megkomolyodik.
2021. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

7/


"Egy gyereknek miért kéne nálánál magasabb korosztálynak szóló videókat néznie? Lehet, hogy trash videók, de az ő korosztályának ez a szórakozás. Majd megkomolyodik."


Ja csak közben magára szed egy csomó baromságot ami csak hátrány.

Egy gyereknek is értékes az ideje, miért kellene baromsággal töltenie?

Sosem kapja vissza az ezekre elpazarolt időt...

2021. jan. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
#8 Még egyszer elmondom: Kinövi. Gondolom te is voltál gyerek, te is követted az akkoriban divatos dolgokat. Semmivel sem különb ez a helyzet, annál.
2021. jan. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
#9 Néhány trash videó káros is tud lenni, egyébként mit árt a gyereknek, hogy segítenek neki értelmesebb dolgokkal tölteni az idejét? Miért várják meg, hogy kinője, ha változtathatnak ezen?
2021. jan. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!