Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem gyűlöl engem....

A testvérem gyűlöl engem. Olyan dolgokért, hogy nekem nagyobb a cicim mint neki , hogy szeretjük ugyanazt a filmet, de ő előbb szerette mint én. élek Hogyan kezelhetném a helyzetet? 33/L

Figyelt kérdés

Sokszor elengedem a fülem mellett, de félek jól kinézni, mert már sajnos előfordult, hogy megütött, mert hogy egy nagy k. vagyok, és lenézem őt, ...

Édesanyánk meghalt, apámat nem érdekli, de sokszor nehéz vele, próbálok vele türelmes és kedves lenni. Ha kiálok magamért, akkor a faluban és a rokonságban terjeszt rólam pletykákat, mivel ő bőbeszédű én meg kicsit magamba forduló, hisznek neki... ha esetleg valakinek hasonló tapasztalatai vannak, örülnék neki, ha leírná, hogy hogyan boldogul.



#gyűlölet #féltékeknység
2022. febr. 14. 14:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
33?
2022. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
El kéne a mérgező testvéred mellől költözni. Egy pletykás faluban lakva nincs megoldás. De hogy türelmes és kedves maradsz, az a legrosszabb, amit tehetsz, szemmel láthatólag nem működik. Egy lelki sérült gonosz emberrel nem lehet kedveskedni, nem ért belőle. Én a helyedben ráordítanék és megtépném. Minden kapcsolatot meg kell szüntetni, még az utcán is legfeljebb morcosan odalökni egy köszönést, hogy abba ne tudjon belekötni, de egy szóval se többet.
2022. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Úgy 10 évvel ezelőtt kellett volna megszakítanod vele minden kapcsolatot, de még talán most sem késő. Az meg ne érdekeljen, hogy másoknak mit terjeszt, aki neki hisz anélkül hogy meghallgatná a te oldalad az annyit is ér.
2022. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Inkább 13, nem?

Ha véletlen mégis 33, minek laksz együtt felnőtt nőként (33 évesen már nem igen vagy lány...) a testvéreddel? Tessék elköltözni, önállósodni.

2022. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... igen 33 éves vagyok, ő két évvel idősebb tőlem, sajnos a saját lábán nem tud megállni és senkije nincs a világon rajtam kívűl, így számomra nem opcíó, hogy megszakítom vele a kapcsolatot. Gondoltam esetleg aki hasonló cipőben jár tudna valami tanácsot adni, hogy amikor jön ez a dühkitörés mivel tudnám minnél hamarabb lecsillapítani
2022. febr. 14. 14:55
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Az egyetlen elfogadható tanács az, amiről nem akarsz hallani, mert inkább mártírkodsz. Nem tud megállni a saját lábán? Persze, hogy nem, mert te ezt nem hagyod neki. Majd ha hátat fordítasz neki, akkor kénytelen lesz felnőni és megtanulni.
2022. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
szerintem egy mentálisan beteg testvérért válalni a felelőséget nem mártírkodás.
2022. febr. 14. 15:02
 8/34 anonim ***** válasza:
98%
Most akkor orvosilag diagnózissal ellátott beteg? Ezt a nem mellékes körülményt mért felejtetted ki a kérdésből? (Csak halkan mondom: ha szó szerint dilis, akkor miből gondolod, hogy a falubeliek hitelt adnak a téged rágalmazó szavainak?)
2022. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%
Ha mentális beteg, akkor nyilván kezelés alatt áll, ergo a kezelő orvosa tudja erre a legjobb választ adni.
2022. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
igen elnézést, én a mentális betegségek kategóriába tettem a kérdést, úgy látom máshová lett bekategórizálva..elnézést, ha a kérdésben, kifejtésben nem voltam egyértelmű. Mert akik pletykálkodnak mindegy, hogy miről és kiről van szó, csak csámcsogni lehessen
2022. febr. 14. 15:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!