Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon megbántottam a nővérem...

Nagyon megbántottam a nővérem azzak hogy nem szavaztam, azóta szóba se áll velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nővérem nagyon haragszik rám, mert nem mentem el szavazni. Én szóltam előre már nagyon régen, hogy nem szeretnék elmenni szavazni, de az utolsó pillanatig hitt abban, mégis el fogok menni. Nem tettem. Azért nem mentem el, mert nem szeretem a politikát és nem szerettem volna a nevem adni a kirekesztésekkel és lejárató kampányokkal teli, propagandáktól hemzsegő szavazáshoz.


Vasárnap óta nem beszél velem a nővérem. Azt mondta vasárnap:


"Mélységesen csalódtam benned Bianka. Nagyon nagy felelőtlenség nem élni a szavazati joggal. Téged nem érdekel a jövő. Szégyeld magad. Nem szeretnék beszélni veled többé."


Mit tegyek? A nővérem már évek óta elköltözött otthonról és vasárnap óta nem hajlandó beszélni velem. Elvesztettem őt? Nem áll velem szóba többé? Vagy időveo megnyugszik?



2022. ápr. 6. 15:48
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos aki ebbrn az 9rszágban szavaz (mindegy, hogy a kormánypártra vagy az álellenzékére) csak a jelenlegi rendszert legitimálja. A távolmaradás jobb döntés volt. A helyedben én sem állnék szóba a nővéreddel.
2022. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem szereted a vizet, nem iszol? Abból nagy baj lesz. Ha utálsz lépcsőt mászni és a negyedik emeleten laksz. soha nem mész sehová? Ne csodálkozz, ha magadra maradsz.

A politika nem egyéb, mint az emberek nagy csoportjának (az országnak) az irányítási technikája. Krumplit is lehet rosszul kapálni, pedig az sokkal egyszerűbb. Persze, hogy a politika néha nehéz, néha mocskos, de ha nincs, káosz van az országban. A politika nem egyéb, mint az, hogyan alakul az életed. Te a politikában azt utálod, hogy nem érted. Az ember mindent utál, amit nem ért, ezért is szokott tanulni.

A nővéred ezt tudja, de megmagyarázni talán nem annyira. És a haragja elsősorban annak szól, hogy cserben hagytad. Sok ilyen ember volt. Ha ők is szavaztak volna, alakulhatott volna másképp is. És akkor a nővéred nem hiába küzdött volna.


Igen, idővel enyhül a harag. Talán beszélgetés is lesz. De milyen? tabutémákkal? feszélyezetten? Szavakat kerülgetve és alig várva, hogy vége legyen? Ilyen beszélgetéstől csak rosszabb lesz az embernek.

Ennél egyszerűbb megérteni a politikát, és öntudatosan, felelősen alakítani saját életünket. Négyévente szavazással is. Jobb lenne sűrűbben de legalább akkor.

2022. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
36%
Megértem, én sem állnék veled szóba. Elég gáz az alapjogodat nem kihasználni. Mindegy kire, valakire szavazni kellett volna. Ez a retardáltak mentalitása hogy nem szavaznak senkire.
2022. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
65%

Oké de akkor gondolom egy rossz szavad se lesz a megszorításokra és lopásokra ugye?:-)


Hiszen asszisztáltál a tolvaj banda további ügyködéséhez

2022. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
81%

Én sem értek egyet azzal, ha valaki nem megy el szavazni, de aztán nem győz panaszkodni. Mindig van opció. Ha nem mész el, akkor mások fognak dönteni a jövődről, és onnantól kezdve ki ne merd ejteni a szádon a propaganda stb. megjegyzéseket. Ez az egyik.


A másik résszel azonban nem értek egyet. A nővéred valószínűleg akkorát csalódott az eredményekben, hogy most rajtad vezeti le a mérgét- nem jogosan. Miért? Mert arra szavazol akire akarsz: Fidesz, Összefogás, Mi Hazánk stb. Ez is a TE JOGOD. Neki viszont nincs joga téged felelősségre vonni, mert a szavazati jog az JOG és nem kötelesség!

Nyugodtan mond meg neki, és ne keresd, majd lenyugszik, ha ráébred, hogy ezt a kormányt nem te fogod leváltani, de ő sem.

2022. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Ezt olvasd el, aztán gondolkodj el, mennyire nem foglalkozol a politikával. Minden ember, aki nem ment el szavazni, arra szavazott, hogy ebben a szrban maradjon az ország.

Az összes elmaradottnak titulált európai ország előttünk jár. Többek közt miattad is, mert nem voltál képes 2 nyomorult x-et húzni.

2022. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg senkinek semmi köze hozzá hogy szavazol vagy nem. Ha emiatt nem beszél veled többet a nővéred akkor ennyit értél neki. Jobb ezt időben tudni. Ha valami sokkal komolyabb dolgot teszel akkor mit csinál megöl?

Ne hagyd magad zsarolni.

2022. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
70%
Szívem szerint az összes nem szavazót pofán verném ahányszor kiejti a száján hogy mennyire drága az élelmiszer, a gázárak stb. Igen miattatok lesz ennyi, mert lusták voltatok felemelni a valagatok
2022. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom otthon laksz és anyádék tartanak még el, vagy besegítenek azzal hogy nem kell albit fizetned meg rezsit. Nem kell magadat eltartanod, úgy könnyű.


Majd akkor se érdekeljen a politika ha soha az életben nem lesz saját ingatlanod csak ha bevállalsz 3 gyereket plusz hitelt

2022. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
28%

kérdező,én sem voltam szavazni,mert egyszerűen az összes párt vállalhatatlan volt számomra,de én azt mondtam a családomnak h voltam, az ilyen helyzetek elkerülése végett.

sztem am ha ilyenen meg tud sértődni a nővéred, lehet nem kellene annyira erőltetni vele a kapcsolatot. Másban nem akarja megmondani hogy mit csinálj?

2022. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!