Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Így nem akarom a testvérem...

Így nem akarom a testvérem tanúnak. Érthető a problémám?

Figyelt kérdés

A családban nálunk szokás, hogy mindig a testvér a tanú, így az eljegyzés után kb egyértelmű volt, hogy a húgom lesz mellettem. Jó a kapcsolatunk, sokszor beszélünk, de Ő külföldön dolgozik, így havonta kb egy hetet van itthon.

Legutóbbi alkalommal kiderült, hogy egy nős pasival "jár", akinek két pici gyereke van. Mondogatja neki, hogy el fog válni, rossz a házasság stb, szóval a klasszikus szövegeket.

A szüleim, illetve a párom szülei is amiatt váltak el, mert az apák félrementek, mindkettőnk családjában nehéz időszakot okozva ezzel.

A házasság számomra nem csak egy papír, így nem szeretném, ha valaki olyan állna mellettem, aki épp valaki más házasságát szedi szét (tudom, hogy ehhez hárman kellenek, de szerintem sehogy se elfogadható, hogy olyan valakivel tölti az estét, akit otthon vár két óvodás).

Amikor elmondtam neki, megsértődött. Nem arról van szó, hogy ne jöjjön el, még mondtam, hogy a pasit is hozhatja, semmi akadálya, de így inkább egy gyerekkori barátom kérném fel.

Szerintem nem olyan nagy dolog egy esküvő vagy egy tanúság, hogy ennyire ki kelljen akadni és mivel a mi esküvőnk, ezért úgy gondolom, hogy a mi akaratunknak kellene a józan ész határain belül érvényesülnie. A vőlegényem velem ért egyet. A húgom viszont azóta nem válaszol, anyámnak is panaszkodik (aki amúgy nem tudja, hogy nős pasival kavar, mert nem meri neki elmondani), hogy nem lehet a tanúm, szóval a családnak is magyarázkodnom kell, ráadásul úgy, hogy az igazi okot nem mondhatom el. Beköpni nem szeretném, ennél azért többre tartom a kapcsolatunk.

Tényleg én vagyok túl konzervatív vagy valahol érthető a problémám?

Ismétlem, nem mondtam egy rossz szót se a húgomnak, nem tiltottam ki a pasit az esküvőről, mondtam, hogy ha gondolja üljünk össze négyen vacsorázni, ha tényleg komoly a dolog. Fontos nekem a boldogsága, de nem tudok azért teljesen jó képet vágni a helyzethez.



2022. ápr. 8. 16:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%

A húgod helyében el sem mennék az esküvődre.

N

2022. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
74%

Én teljesen megértelek, jogos, hogy ki vagy rá akadva. Tanácsot sajnos nem tudok adni családi kapcsolatokban, mert én csak elrontani tudom, helyrehozni nem (ezért nem áll velem szóba a családom:()

Sok boldogságot a leendő férjeddel❤

2022. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Szóval tanúnak nem kell, mert éppen szerető-státuszban van és szétrombol egy házasságot, de a pasit nyugodtan elviheti magával az esküvődre :D Fura vagy.
2022. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

1-es: Miért nem? Ennyire fontos tanúnak lenni? Hozzáteszem nem volt tanú felkérés, egyszerűen mondtam, hogy akkor más lesz. Amikor nagyon kérdezgette, hogy miért, akkor mondtam el az okát.


2-es: Jajj, sajnálom :( Köszönjük!


3-as: A húgomnak rég volt kapcsolata sajnos, nehezen ismerkedik, szóval ha van valakije, akkor nem igazán gondolkozik tisztán. Nem elmarni akarom magam mellől. És inkább legyen ott a pasi is, minthogy a húgom nem.

2022. ápr. 8. 17:15
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

Ez mekkora álszentség részedről!

Tehát szívesen elmész velük vacsorázni, ott lehetnek az esküvőn, de a húgod, aki életed végéig az marad nem lehet a tanúd. Aha, értem...

2022. ápr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg semmi közöd hozzá kivel jár. Hányinger ez a fene nagy erkölcsösség, mosd már ki a rózsaszín csipát a szemedből. A testvéred bakker... én se mennék el így az esküvődre a helyében.
2022. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Értem a te nézőpontodat is, de ha szerinted nincs nagy jelentősége annak, hogy ki a tanúd, jó a kapcsolatotok és még az se zavarna, ha elvinné magával a férfit az esküvődre, akkor miért ne lehetne ő a tanú? Én előbb mondanám, hogy lehet ő, mert itt inkább az számít, hogy milyen a kettőtök kapcsolata és nem az, hogy épp kivel van együtt, de ne vigye el plusz egy főnek, mert te nem tudod teljesen elfogadni a kapcsolatukat így, hogy a férfi házas.
2022. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%
Nem konzervatív vagy te, hanem egy álszent képmutató, aki baromi erkölcsösnek próbál látszani, közben meg semmi másról nem szól az egész, csak hogy ítélkezhess meg beleszólhass a húgod dolgába, amihez az ég világon semmi közöd. (Mondom úgy, hogy mélyen elítélem a megcsalást.)
2022. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

"Ismétlem, nem mondtam egy rossz szót se a húgomnak, nem tiltottam ki a pasit az esküvőről, mondtam, hogy ha gondolja üljünk össze négyen vacsorázni, ha tényleg komoly a dolog. Fontos nekem a boldogsága, de nem tudok azért teljesen jó képet vágni a helyzethez."


Szerintem tegyél rendet a fejedben, mert magadat köpöd szembe! Először azt állítod, hogy a szokásos szöveggel hitegeti a húgodat, aztán azt, hogy ha komoly, akkor jöjjön csak. Nem kell tanúnak a húgod, de leülnél egy asztalhoz falatozni, meg kedélyesen cseverészni velük, ill. jöjjön csak a házasságtörő pasi az esküvőre, aki úgy van kapcsolatban a húgoddal, hogy otthon feleség és gyerekek vannak? Legyél már akkor következetesen elvek embere, és vágd rá erre a féregre az ajtót, ha meg nem, akkor a húgodat is feleslegesen sértetted meg azzal, hogy kvázi ler.ibancoztad, meg durván minősítetted a kapcsolatát azzal, hogy annak milyensége miatt "lefokoztad" ! Ha a húgod meg rád panaszkodik, akkor tessék szépen skype-callban odavágni neki, hogy mondja csak el szépen, mi az oka annak, hogy így döntöttél...

2022. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
72%

Tesódnak mondd meg, hogy ha már elkezdett panaszkodni vagy kitalál egy számára elfogadható indokot, vagy elmondod te, mi az oka hogy így döntöttél.

A te esküvőd, te döntesz, ki legyen a tanud és ki ne, szerintem tökéletesen érthető, miért döntöttél így.

2022. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!