Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudom újra vidáman...

Hogyan tudom újra vidáman élni az életem azután, hogy az iktertestvérem elhunyt 2 éve? 29F

Figyelt kérdés

A testvérem és én rendkívüli mértékben szerettük egymást. Nagyon közel voltunk egymáshoz. Nem tudtuk sohasem elképzelni az életet a másik nélkül. Mi nagyon törekedtünk mindig arra, hogy ugyanúgy öltözködjünk és mindig hasonlítsunk a másikra. A frizuránk is ugyanolyan volt, a stílusunk is rendkívül hasonló. Mi így éreztük biztonságban magunkat, hogy egymásnak ott voltunk és úgy, hogy amennyire lehet, hasonlítottunk egymáshoz. Nekem ő volt a másik felem. Amikor ránéztem, olyan érzés volt, mintha önmagam látnám benne és ő is ugyanezt érezte.


Sajnos a testvérem elhunyt 2 éve. Borzalamsan fájdalmas nekem beszélnem erről, de sajnos az történt, hogy autóbalesetben az életét vesztette. Amikor megtörtént a baj, habár hivatalosan nem tudtam erről semmit (akkor még nem értesítettek engem telefonon) de éreztem, hogy valami szörnyűség történt vele. Egyszerűen megéreztem a dolgot. Amikor közölték velem, hogy mi történt, azt éreztem abba a pillanatban, mintha én is elpusztultam volna, nem csupán ő. Fogalmam se volt arról, milyen érzés az élet nélküle. Sajnos amióta elhunyt, azóta tapasztalom, hogy ez NEM "élet" így nekem.


Minden nap gondolok rá. Nélküle azt érzem, mintha én egy "kísértet" lennék. Nem tudok nyugodtan aludni éjszakánként és gyakran vannak rémálmaim vele kapcsolatban... A rossz álmokban általában azt látom, ahogy balesetet szenved az autóban és minden csupa vér. Volt olyan álmom is, hogy kiabáltam neki, hogy vigyázzon és próbáltam megmenteni. Más álomban láttam, hogy csontvázzá válik a teste a kezeim között. Olyat is álmodtam, hogy kiabál nekem hogy segítsek, de nem tudom megmenteni őt.


Vannak szerencsére kellemes álmaim is vele kapcsolatban. A pozitív álmokban beszélgetek vele, átölelem őt. Olyat is álmodtam, hogy ő odajött hozzám és azt mondta az álmomban, hogy "Tovább kell lépned. Nem lehetsz örökké szomorú.". Egy másik álmomban azt is mondta nekem, hogy "Mindig itt leszek veled, a szívedben!".


Nagyon fontos információ, hogy amióta a testvérem elhunyt, nekem van egy pszichiáterem és sokat beszélgetek a szakemberemmel. Természetesen szedem azt a gyógyszert minden nap, amit a pszichiáterem felírt nekem. A gyógyszer és a pszichiáteremmel való beszélgetés sokat segít. A szakemberem azt javasolja, hogy próbáljam megtalálni azokat az új hobbikat és elfoglaltságokat, amik kellemes élményt adnának nekem. Arra is megkért, próbáljam felfedezni önmagam.


Igyekszem újra vidám lenni, de nagyon nehéz. Arra törekszem, hogy újra élni tudjak, immáron a testvérem nélkül. De rendkívüli mértékben kihívást jelent ez a számomra.


Szeretném megkérdezni, hogy tudnék újra egy teljes értékű, boldog életet élni? Mit kellene még tennem a pszichiáter látogatás és gyógyszer szedése mellett?



2022. jún. 4. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, van olyan közös dolog, hobbi, játék stb. amit azóta is csinálsz?
2022. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Röviden próbálok írni. Mivel sajnos ez nem egy visszafordithato folyamat, így a gyászt teljes egészében meg kell élni. Nálad még tart ez a folyamat.


Azt próbáld magadban elrendezni, hogy az elmúlt 27 évet "tedd bele" egy dobozba, és "tedd fel" a megfelelő "polcra" az emlékeid közé.


A testvéred is azt szeretné, ha boldognak látna téged.


Mindenki atmegy ezeken a folyamatokon, hiszen előbb utóbb mindenki veszít el számára fontos szerettét. (én is).


Tehát elmúlt időszak fel a polcra, onnan bármikor elő tudod venni, nosztalgiazni, aztán vissza a polcra. Tudom hogy nem egyszerű, de mégis működik.


És őszinte részvétem.

2022. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát szerintem ha akár itt mesélsz róla, vagy bárhol, valakinek kifejted róla az érzéseid lehet már az segítene picit, könnyítesz a lelkeden.
2022. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon nehéz lehet, kívánom , hogy a múló idő enyhítse a fájdalmadat.
2022. jún. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem, nagyon nehéz lehet neked! Család, barátok, párkapcsolat, mennyire támogat a környezet? Tudsz velük erről beszélni?
2022. jún. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyász ilyen, fájnia kell.

Idővel jobb lesz. Persze még most is elsírom magam, ha a szerettemre sokat gondolok, de alapvetően jól vagyok, hálás vagyok a vele töltött időért, és várom, hogy újra együtt legyünk majd a túlvilágon.

De addig még sok dolgom van itt.

2022. jún. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Keress társat, alapítson családot, vállalj gyereket, ne az elhunyt ikertestvérednek éld az életed, hanem szeress olyanokat, akik élnek.
2022. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Ez olyan lehet mint amikor vknek a pici gyereke hal meg. Csak az ido segit es ha a figyelmed mashova fokuszalod, munkaterapia nagyon jo.
2022. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem.

Két évvel ezelőtt miért nem értesítettek téged telefonon?

2022. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9#


Még nem szóltak neki, de Ő már akkor megérezte, hogy valami történt a testvérével.

Később gondolom értesítették..

2022. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!