Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar testvérem elmenni a...

Nem akar testvérem elmenni a táborba, mit tegyünk, hogy menjen?

Figyelt kérdés
Ma, hétfőn kezdődött tábor, péntekig tart 8-16-ig. Ez egy ingyenes informatikus tábor 6. 7. és 8. osztályosoknak, bemutatják nekik a robotok világát, van PS5, van VR szemüveg, van minden. A kaja egy nagyon jó étteremben van és a táborban is van nagyon sok finom nasi. Anyámmal veszekszik jelenleg is ebben a percben, üvöltöznek egymással, tesó nem akar menni, anya pedig erőlteti, hogy mennie kell mindenképp. Egymást ütik jelenleg ahogy írom a szöveget, konkrétan idegből csapta be a tesóm az ablakot, majdnem kiesett a helyéről. Teli torokból sír, nyavalyog, hogy unalmas, de anya csak üvölt, hogy ha már kikuncsorogta anya a tábort (húgom beleegyezése nélkül), hogy mehessen, akkor neki mennie kell. Hogyan vegyük rá, hogy menjen?

2022. jún. 27. 23:27
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Na közben sikerült most vele beszélni, számára unalmas volt, hogy ma asztaldíszt kellet barkácsolni, hogy a robot le volt foglalva a többi gyerek által, hogy a PS5-el nem tud játszani és nem akar barátokat szerezni mert mind ilyen lúzer.

Viszont most annyira felcsesztem, hogy anyám nem tud aludni menni (igen, 7-esként egy égyban alszik az anyjával...). Anyám nem mer befeküdni az ágyába.

Sőt ahogy most ezt írom, most belebikázott anyába... nem tudom mit kezdjek az egész helyzettel.

2022. jún. 27. 23:35
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Semmit ne kezdjél a helyzettel, nincs vele dolgod. Feküdj le aludni. A gyakorikérdések nem családi veszekedések kiventillálására való, erre a célra írjál magadnak naplót vagy chatelj egy haveroddal, de ő is unni fogja.
2022. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Hidd el, ha nem zengne az egész panel tőlük akkor aludnék. De képtelen vagyok, torokszakadva ordítanak egymással.

Viszont azért kérdeztem, mert valahogy csak lehet a fejével beszélni, hogy ne ellenkezzen és menjen, adjon még egy napot az egésznek.

2022. jún. 27. 23:44
 4/32 anonim ***** válasza:
91%

Családterápiára kéne menni, nem táborba, azért vannak itt gondok.

Kiabálással nem mentek semmire. Meg kell beszélni, mi nem tetszik neki és erre megoldást találni. Ha pl. magányos, nem szimpi neki a többi gyerek, rá kell beszélni, hogy adjon nekik egy esélyt, lehet jófejek. Meg gondolom egy infó táborban nem mindennap kézműveskedés lesz, mutassátok meg neki a programot, biztos lesz ami érdekli. Mondjuk úgy nehéz lesz, ha alapból nem akart menni.

2022. jún. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet vele beszélni és ne is akarj. Nem a te dolgod! Nem vagy a szülője! Te mit szólnál, ha nem akarnád megenni a salátafőzeléket, és az egész család azzal zaklatna, hogy márpedig az finom?
2022. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Már járunk 4-es, múlt hét szerdán voltunk, 7-én megyünk újra. Lehet be fogom hozzájuk jelenteni aznap, hogy ma mi történt, bár múltkor megfenyegettek minket, hogy befektetik azt pszichiátriára aki mást ütni merészel. De lehet muszáj lesz feldobni testvérem. Pont az előbb próbáltam rábeszélni, de köti az ebet a karóhoz és engem is megtámadott, hogy ő bizony nem megy többet...
2022. jún. 27. 23:52
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
én nem lepődnék meg rajta, hogy így kifordul magából, ha egyszer már szegényt annyira nem tartjátok embernek, hogy a véleményét megkérdezzétek a szabadidős programjáról... nem lehet hogy anyukának el kéne mennie valami ilyen pszichoizéhez, aki talán még rá tudná venni hogy próbáljon normális emberként viselkedni? mindig úgy kiborít, amikor ilyen instabil génroncsok vállalnak gyereket, szegény kislány, még öt évet kell együttélnie ezzel a rémséggel. (az meg amúgy mi a szr hogy nincs saját ágya?!)
2022. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
A 6-os komment fényében erős a gyanú, hogy egy éjszakai trollhoz van szerencsénk. Vagyis pechünk.
2022. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Igazából anyám elintézte, nagyon felizgatta húgomat, hogy ez milyen nagyon jó tábor, ez maga az utópia, stb. Húgom meg úgy érezte, hogy nem igazán van választása és belement, ámbár kicsit visszakozott a dologtól.

Van ágya de nem akar benne aludni mert fél az éjjeli hangoktól a szobájában, amik anyám szobájában nincsenek.

2022. jún. 28. 00:06
 10/32 Savlekotő ***** válasza:
97%
Martin műsor?
2022. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!