Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Köteles vagyok eltartani a...

Köteles vagyok eltartani a testvéremet?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, aki kényszerbeteg, skizofrén.

Az iskolát sem tudta emiatt teljesen befejezni, az iskola után le lett rokkantosítva.


Önálló életre képtelen, egész nap a szobában tartózkodik, könyvet olvas, tévézik, netezik stb. Szinte ki sem mozdul a lakásból hetekig, kivéve akkor ha anyukám pszichiáterhez viszi.


Nagyon sűrűn szokott hangulatingadozása lenni Pl. egész jó kedve van beszélget, majd hirtelen teljesen megváltozik és őrjöng, kiabál, káromkodik, verekszik stb.

Nem akar elmenni még fürdeni sem, emiatt pedig nagyon büdös.

Elvárja, hogy kiszolgáljuk, ha a családomban valaki nem teljesíti úgymond a parancsait, akkor fenyegetőzik meg káromkodik.


Jelenleg szüleim tartják el, emiatt pedig már előre rettegek, ha szüleim meghalnak, akkor mi lesz majd vele. Ez esetben majd én leszek köteles eltartani, körbeugrálni?


Nem kedvelem őt, hiába a testvérem, amúgy meg tartok is tőle.


Én a saját életem szeretném élni, nem akarom hogy az életem része legyen.


Nem akarok a gyámja lenni!



2023. febr. 18. 19:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Gyógyszert. Ha megnézed, hogy a skizofrének milyen klasszul elvannak jó kezeléssel (l. parlament), akkor érdemes utána nézni, hogy milyen kezelési lehetőségek vannak.
2023. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

#1 pedig mennyivel logikusabb előre végiggondolni az ilyesmit, mint akkor kapkodni mikor helyzet van...


Kérdező, én úgy gondolom nem kötelezhetnek.

2023. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Beadja intézetbe és kész
2023. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 babyboom567 ***** válasza:
94%
Dehogy kell
2023. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

Nézz utána a rokontartás szabályainak. Testvért csak akkor vagy köteles eltartani, ha nagykorú vagy, a tesód meg kiskorú. Szóval nem, nem kell. Szerintem okos vagy h előre gondolkodsz, nem tudom, hány évesek vagytok, de érdemes lenni utánajárni az intézményi lehetőségeknek. Nyilván ez egy szomorú helyzet, de nem vagy köteles feláldozni az életedet.


Szüleiddel tudsz egyébként erről beszélgetni?

2023. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Célszerű lenne áldozni rá 15-20ezer forintot és egy családjogi ügyvéddel konzultálni, hogy mik a lehetőségeid és kötelezettségeid.

Pár dolog, amit tudok: Csak addig kell eltartanod, amíg kiskorú. A szüleid vagyonának felét a testvéred örökli, ebből rendezhető az ellátása, intézménybe kerülhet. Nem kell, hogy a gyámja legyél, majd lesz hivatalos gyámja, aki megoldja az intézeti ellátást. Amúgy jó lenne, ha megfelelő gyógyszert kapna ezek miatt az agresszív indulatok miatt.

2023. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
31%
Sajnálom. Én is hasonló cipőben járok, mint az öcséd, bár nálam agorafóbia és depresszió. Félárva vagyok már. Szintén van nővérem, aki már férjhez ment, külföldön. Szerintem pont nem érdekelném őt, ha egyedül maradnék. De már eldöntöttem, ha anyukám meghalna, akkor én is azonnal végzek magammal. Még a temetést se várnám meg, hanem kb azonnal akasztás vagy érvágás, mert egyedül életképtelen vagyok. Sajnos ilyen az élet.
2023. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

Olyan problémamentes, gyámság alatt álló felnőttről tudok, akinek a családjában régóta téma, hogy a szülő halála után mi legyen vele. Ez nem rosszindulat, hanem a testvérnek igenis fel kell készülnie, át kell rendeznie az életkörülményeit, lakását (vagy költségvetését intézetbe költöztetés esetén), amit okos ember nem kapkodva tesz meg egy régóta fennálló betegség ismeretében.

Kérdező, a szüleid tudják, hogy te nem akarod és nem fogod folytatni az ő életvitelüket? A testvéred tervezzen magának megoldást, mert nem te leszel az. De ne akkor mutass be nekik, amikor jön a helyzet, hanem előre tudasd velük.

2023. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
98%
Ezt meg kell beszélned a szüleiddel,ami lehet nem lesz könnyű beszélgetés. Elmondod amit itt leírtál,és megbeszélitek a továbbiakat. Lehetőség szerint intézeti elhelyezés. Aztán vagy látogatod, vagy nem....
2023. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%

8 nem kezelik ezeket a betegségeket? Hasonló cipőben járok, nem akarok offolni, írj privatot, ha szeretnél váltani pár szót.


Kérdező, mindenképp gyógyszeres kezelésre lenne szüksége, és orvosi felügyeletre, van, akit helyre tudnak rakni annyira, hogy aránylag normális életet élhessen. Sajnos egy ismerősöm szintén skizofrén, nem beszámítható, hol bezárják, hol kiengedik, de a gyógyszereit nem szedi, ön és közveszélyes.

2023. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!