Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Öcsém nem áll...

Mit tegyek? Öcsém nem áll szóba velem 2 hete. 21./F

Figyelt kérdés

Elismerem hogy ezért a tettemért nem fognak újjongani de nem találtam akkor más megoldást. Öcsém 16 éves

2 hete körülbelül együtt jöttünk hazafelé és beszorultunk egy liftbe.

Nehezítette a helyzetet, hogy öcsém klausztrofóbiás volt.

Azonnal pánikolt fel alá ment ordibálva, hogy segítség segítség.

Hát mondom ezt nem hiszem el még jó, hogy csak ketten vagyunk bent.

Másfél órát voltunk bent öcsém meg folyamatosan méltatlankodott, hogy miért nem segítenek gyorsabban meg, hogy hívják ki a tűzoltókat és üssék ki az ajtót.

Mondtam neki, hogy te megőrültél? Az amit mondasz akkor lenne reális, hogy kiüssék ha életveszélyes helyzetben lennénk.

Például mondjuk ha cukorbeteg vagy és inzulin kéne neked és mondjuk nincs a táskádban vagy ha bármilyen életveszélyes helyzetben lennénk és kórházba kellene jutnunk akkor nyilván ki kellene ütni de így mivel erről szó nincsen csak úgymond kellemetlen ez a helyzet egy kicsit így én is babrálnék a liftel és nem tenném használhatatlanná egy jó ideig.

Aztán hiába próbáltam nyugtatni egyszerűen már engem is a halálba idegesített és végül megtettem azt amire nem igazán vagyok büszke.

Régebben birkóztam ilyen hobbi szinten ezért konyítok kicsit a folytásokhoz és egy óvatlan pillanatban nagyon közel az ájulásáig folytottam (teljesen lila volt a feje már a végén) és közben mondtam neki, hogy jó akkor most szépen le fogsz nyugodni és azzal fogsz foglalkozni, hogy ebből rendbe gyere és szépen csöndbe fogsz maradni.

Érdekes de viszont ez a húzásom bejött mert ezután csendben volt végig, igaz az egyik sarokban ülve remegve lélegzett mélyeket de már nem ordibált a maradék időben.

Mire kijöttünk már nem látszott rajta semmi.

Nem volt lila a feje és a folytásnak se voltak nyomai a nyakánál mondhatni teljesen rendbe jött mire kijöttünk.

De velem azóta viszont nem beszél hiába kértem tőle bocsánatot többször a szüleink meg hát eléggé az ő pártját fogják, hogy nem voltam rá tekintettel.

Csak rám meg ő nem volt tekintettel azt gondolom ezzel a viselkedéssel, hogy ordibált egy liftben és úgy viselkedett mintha minimum világ vége lenne.

Meg azért azt gondolom ezt klausztrofóbiát le lehet győzni fejben szerintem, nekem is van tériszonyom de elhatároztam, hogy szépen le fogom győzni és csak ugrottam egy tandemet meg bungee jumpingoltam is.


2023. aug. 9. 14:39
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
76%

Leírni nem tudom, hogy mennyire csalódott lennék a szüleid helyében, ha meg tudnám, hogy az egyik gyerekem fojtogatni kezdte a testvérét, mert bosszantotta, hogy pánikrohamot kapott. Basszus, eszednél vagy? Nyilvánvalóan nem, de legalább belátnád, hogy egy agresszív állat módján reagáltál, ami különösen undorító, hiszen a testvéredről van szó.

Hagyd békén az öcsédet. Teljesen jogosan nem szeretne veled beszélni és ha esetleg megenyhülne feléd, akkor úgyis keresni fog. Bár nem értem, hogy miért zavar, hogy a testvéred nem beszél veled, hiszen láthatóan téged se a mentális, se a fizikai egészsége és épsége nem érdekel. Elképzelni nem tudod, hogy milyen rosszul is végződhetett volna a fojtogatásod (ami gyakorlatilag emberölési kísérletnek minősül, nyugodtan kérdezz meg bármilyen valódi szakmabelit).

Legalább olvass utána a pánikrohamok és a fóbiák működésének, hátha tanulsz valamit. Ha ez megvan, akkor pedig sürgősen el kéne menned egy pszichológushoz, hogy megold a dühkezelés és az empátia hiányából adódó viselkedésbeli problémáidat.


Nagyon remélem, hogy csak unatkozó provokátor írta ki a kérdést, de sajnos a valóságban is vannak ilyen ostoba és agresszív emberek, akik miatt a környezetüknek kell szenvedniük.

24/N

2023. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim válasza:
87%
Az ugye meg van hogy nem vagyunk egyformák és lehet neked csak egy lift de másnak teljesen máshogy érződik a szitu és nem a te elkézelésed szerint érez mindenki...nem olyn egyszeru leküzdeni a panikrohatmot hogy te beállítod...gondolom azt gondoltad hogy mindenki isteníteni fog a kérdésed alatt? jah ezt benyelted...holanrpa ugyis törlik remélhetőleg.
2023. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 Darius- ***** válasza:
19%
Én inkább behúztam volna neki egyet. Én is jártas vagyok a küzdősportokban, de hogyan stimmel ehhez a fojtogatás ? Fojtogatás akár rosszul is végződhet, főleg így, ha belilul. Ez a légcső elzáródásának tünete, szóval veszélyes. Ne csinálj ilyent többé.
2023. aug. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
0%
Ha igaz is a történet.... majd megbékél.
2023. aug. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim válasza:
85%
Azért én kíváncsi lennék a kérdező mit szólna ha őt kezdenék folytogatni ha éppen ő kezd pánikolni...jah őt nem szokták folytogatni igaz.
2023. aug. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
80%

Jelentettem a kérdést...

Kérdező, én tesód helyében lehet, gerincen lőnélek. Ugye milyen vicces lenne, ha nem, hogy meghalnál, lerokkannál?

2023. aug. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim válasza:
40%
Moderátoroknak jelenteném ezt a kérdést provokatív kamuként! Kéretik töröltetni!
2023. aug. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

Na helyzet van mert meg fog békélni velem mostmár kaptam egy aduászt a kezembe.

Egy haverja rámírt, hogy tudja mi történt és ha enyhíteni szeretném akkor most van rá lehetőségem.

A baráti társasága (kb 15 ember) holnap elmegy limuzinozni meg utána este bulizni viszont pénze nincsen és nagyon rosszul érzi magát, hogy emiatt most nem tud menni velük szóval biztos megenyhülne ha adnék neki pénzt erre mert a szüleinél már próbálkozott de ők most nem tudtak.

Letettem neki 50 ezer forintot és egy cetlit, hogy érezze jól magát holnap és amikor ezt meglátta ha nem is felejtette el ami történt de megköszönte nagyon.

Úgyhogy már jófelé halad a dolog.

2023. aug. 10. 14:03
 59/60 anonim ***** válasza:
67%
Jól van, most már biztosan kitaláció a történet. :D
2023. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem így kellett volna kezelned ezt a pánik rohamot. Megoldottad, de nem jól és jogos, hogy megsértődik rád.
2023. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!