Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan hozhatnám rendbe a...

Hogyan hozhatnám rendbe a kapcsolatom a bátyámmal?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek. Én vagyok a legkisebb ha számít valamit a magam 35 évével. Szüleink sajnos jópár éve meghaltak. A nővéreimmel szerintem teljesen normális a kapcsolatom, bár az egyikkel nem eszünk épp egymás tenyeréből, de mindig tudjuk mi van a másikkal, ha bármi baj van segítünk stb. A "baj" itt a bàtyámnál van. Mióta meghaltak a szüleink teljesen elszigetelődött, vagyis elszigetelte tőlünk sógornőm. Max utcán beszéltünk néha pár mondatot, ennek már lassan 6 éve. És most a napokban írt. Beszélgettünk, és el is jött. Annyira jó volt, mindaddig, míg meg nem láttam, hogy sógornőm miket rakott ki az idő alatt Facebookra amíg a bátyám itt volt. (Hátba szúrták, nem szeretik, stb.) Ezek tuti tesómnak szóltak, amiért eljött. Én nem akarok köztük sem bajt, viszont nagyon hiànyzik, és annyira jó volt làtni. Valahogy sógornőmet kellene megpuhítani, én hajlandó lennék vele is elásni a csatabárdot (igazából veszekedés sosem volt, csak valamiért nem volt szimpi neki a bátyám családja azaz mi)

Gondoltam, hogy írok neki is, és elhívom őket eggyütt, főzök valamit, dumálunk. De nem tartom valószínűnek hogy eljönne. Azt nem akarom, hogy ők veszekedjenek, ahogy azt sem, hogy megint elérje azt hogy nem jöhet, nem beszélhetünk. Mi lenne a jó megoldás?



jan. 28. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, tudom, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de őszinte leszek veled: sehogy.


35 éves felnőtt emberként tudnod kellene már, hogy mindenki a saját életéért és döntéseiért felelős, a bátyád pedig úgy döntött, nem érdeklitek őt. Felesleges a sógornőt belekeverni, lehet, hogy ő sem bír titeket, igen, de nem a gazdája a bátyádnak, hogy megmondja, mit tegyen. A testvéred önálló ember, a feleségének is megmondhatná a véleményét, ha más lenne, de nem teszi, azaz neki tökéletesen megfelel így ez a helyzet, akkor meg min akarsz változtatni?


Nem kell senkit puhítgatni, csak elfogadni, hogy nem érdekled annyira őket, hogy tegyenek a kapcsolatért, mert ez az igazság.

jan. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A testvérem egy nagyon befolyásolható, irányítható ember. Az apám pont ugyan ilyen volt, anyu pont ugyan így szakította ki a családjából 50 éve... Csak ugye mi gyerekként ezt nem láttuk.

És most ő nyitott felénk, ő írt, ő jött el.

Csak azt nem akarom, hogy vita veszekedés legyen náluk ez miatt. Mert az úgyis abba fog torkolni, hogy a békesség kedvéért inkább megint megszakít minden kapcsolatot.

Igen, önálló ember, önálló döntésekkel.. ennek igy is kellene lennie. De egy olyan kapcsolatban ahol az egyik sokkal erősebb személyiség sokszor elnyomja ezt az önálló akaratot.

jan. 28. 07:29
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

"a békesség kedvéért inkább megint megszakít minden kapcsolatot"


Ha egy FELNÖTT EMBER ilyen, akkor azt el kell fogadni, változtatni nem tudsz rajta, az ö döntése.

jan. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bátyád jó nagy mamlasz buta.
jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Ja, a báty önálló ember. :D

Valami pszichopata agresszor a nője, a tesód meg egy befolyásolható 0.

Meg is érdemli, ha férfiként ezt meg lehet vele tenni.

Hagyd a fenébe!

jan. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Annyiban igaza van az előtted szólóknak, hogy a bátyád felnőtt ember, te őt "megmenteni" nem tudod. Sógornőddel sem erőltetném a találkozót, ha feltételezhető, hogy kellemetlenkedne, jelenetet rendezne.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy hagyd őt, ne foglalkozz vele, majd keres ha érdekled stb. - lehet hogy mamlasz, meg "birka", de ezek szerint szeret téged, neki is szüksége van a találkozásokra. Én a helyedben időnként elhívnám magamhoz, aztán az már valóban az ő harca lesz, hogy megy vagy sem. Ha nem megy, akkor is hívd el újra, nem kell minden héten, de mittudomén havonta egyszer írj neki/hívd fel, hátha "el tud szabadulni". Amikor ott van és beszélgettek őszintén megmondhatod neki, hogy szívesen látod az egész családját, feleségét, gyerekeit ha vannak, de érted a helyzetét, nem fogsz erőszakoskodni, örülsz ha ő néha el tud jönni.

jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát az ilyen sógornőt telibe talpalnám,komolyan. Nekem is volt egy nagyon sz*rkeverő,mindenhol keresztbe tett a családnak és mindenhol eláztatott mindenki előtt ami nem is igazán érdekelt..Mi is harmincasok vagyunk testvéreimmel lassan,szintén négyen vagyunk,az idősebbik bátyám hasonló a leírtakhoz,annyi különbséggel hogy neki nem kell barátnő ahhoz hogy elhatárolódjon.Mindenki más úton jár,ami nembaj..viszont nem szabadna megszakadnia a kapcsolatnak egyetlen ember miatt..
jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:

A sógornő miért neheztel rátok? Erről semmit sem írtál, történt valami, tettetek valamit, ami rosszul esett neki? Vagy alapvetően elviselhetetlen a természete?


Én végiggondolnám azt, hogy megérdemel-e még egy esélyt. Ha úgy döntesz, hogy igen, akkor hívd meg őket hozzátok, ha előtte bármilyen alkalom, mondjuk a névnapja van a tesódnak, vagy sógornődnek, köszöntsd fel virtuálisan, nézd meg, mit reagál(nak). Ha ezt az utolsó esélyt is eljátssza, akkor tartsd a kapcsolatot a továbbiakban csak a bátyáddal! Segíts neki abban, hogy elmagyarázza a sógornődnek, hogy a veled való kapcsolattartás értetek van és nem ellene!

febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!