Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek miért van ilyen...

Szerintetek miért van ilyen rossz véleménnyel rólam a húgom?

Figyelt kérdés
A húgom csinált egy IELTS angol nyelvvizsgát, és nagyon jól sikerül neki. És ezt pletykából sok emberen keresztül tudtam meg. Megkérdeztem, hogy miért nem mondta el nekem. És azt írta, hogy “Mert szerettem volna őszintén örülni, és nem azt hallgatni, hogy ez a velem szembeni alapvető elvárás teljesítése volt csak. És jól esett hogy sokan azt mondták, hogy büszkék rám, és ügyes vagyok, és úgy érezni, hogy a sok munka meghozta a gyümölcsét. Te nem is kérdezted mi a helyzet, anyu például naponta felhívott, hogy tudom-e már az eredményt. És mikor elmondtam neki tényleg szinte kiugrott a bőréből.” Tényleg sokszor nincs időm válaszolni az üzeneteire, meg nekem nincs időm minden nap hívogatni őt, de azért megírhatta volna, mégis a bátyja vagyok…nem? A család az család…

febr. 9. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jaj ezt de bírom, hogy a család az család, meg mégiscsak a bátyja vagy :D amikor tanult, izgult az eredmény miatt, nem volt család a család? Nem volt mégiscsak a húgod, hogy legalább fél mondatot írj neki, hogy szurkolj? Haha :D
febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt sem tudtam pontosan mikor van a vizsgája…
febr. 9. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem itt nem az a fő baj, hogy nem érdeklődtél naponta, hogy megvan-e az eredmény, hanem hogy te nem szoktál örülni a sikereinek, hanem leszólod : "Mert szerettem volna őszintén örülni, és nem azt hallgatni, hogy ez a velem szembeni alapvető elvárás teljesítése volt csak." Ha tényleg ilyen bunkó vagy, ne csodálkozz, hogy nem mondja el.
febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg egész életetekben egy bunkó f*sz voltál vele és elege lett belőled.
febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na és igaz az, hogy leszóltad? Nem tudhatom, tényleg kíváncsi vagyok rá, te hogy látod.
febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

"Azt sem tudtam pontosan mikor van a vizsgája…"

vs.

"mégis a bátyja vagyok…nem? A család az család…"


Neked annyira nem volt fontos a húgod, hogy azzal foglalkozz, mikor vizsgázik. Neki miért lennél annyira fontos, hogy tájékoztasson az általad magasról lesz@rt vizsgája eredményéről?

febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik ez egy ilyen nagytesós dolog, hogy elvárás, hogy a kisebb mindent elmondjon, de a nagyobb nem is érdeklődik, ha meg elmond valamit, akkor lehúzza és alapvetőnek vesz minden sikert a másik életében, hogy "ez a minimum". Az én nővérem ugyanezt csinálta folyamatosan és meg van sértődve, hogy nem mesélek neki semmiről...A kapcsolat fenntartása nem csak az egyik fél felelőssége. Akkor is család vagytok, mikor neki támogatásra van szüksége. Mondod, hogy nem tudod, mikor van a vizsgája...ha tényleg érdekelt volna, akkor megkérdezted volna, nem telt volna sok időbe. Én lehet megkérdezném magamtól, hogy mivel értem el, hogy a testvérem így álljon hozzám...nem csak ő lehet a hibás abban, ha valami félremegy. Nálunk a család kb minden jó hírt hűvösen fogad és meg vannak lepődve, hogy nem mondom el a dolgokat, max később...nem az az elvárás, hogy ugráld körbe, de legalább annyit mutathatnál, hogy vele együtt örülsz...
febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ismer téged és tudta, hogy csak leértékelted volna az eredményét, ahogy írtad is. Nekem sincs kedvem jó hírt közölni olyan emberrel, aki válaszul azonnal nekiáll bagatellizálni, kicsinyíteni, netán kiforgatni.

Na meg ha "mégiscsak a bátyja vagy", miért nem kérdezted meg, hogy mikor van a vizsgája?

Egyébként nagyon sok ember elköveti ezt a hibát, másokkal és magával szemben is. A jó dolgokat természetesnek veszi vagy elvárásként értékeli, ellenben a rosszat felnagyítja.

Egy tanulság: a gyerekeiddel majd ne viselkedj így, hanem mindig támogasd őket, és dicsérd őket, ha sikereket érnek el.

febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én értelmezem, a húgodnak az volt a problémája, hogy ezidáig minden sikerét elintézted annyival, hogy jól van, te okos vagy, neked ez könnyen ment. És lehet, hogy tényleg nem kellett annyit erőlködnie, mint másnak, mert tehetséges, de azért az embernek néha igenis jól esik egy kis vállon veregetés, dicséret, ha érzi, hogy elismerik az érdemeit. Meg azért ha valóban annyira fontos neked, nyugodtan rá lehet írni, érdeklődni, mi van vele és akkor talán azt is tudtad volna mikor lesz a vizsgája és szurkolhattál volna neki.
febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!