Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hívhatom a testvér...

Szerintetek hívhatom a testvérem gyerekét egy olyan beceneven amit "én találok ki"? Nem lesz belőle kellemetlenség?

Figyelt kérdés
Tesómék, jobban mondva sógornőm az unokaöcsémnek a Dagobert nevet akarja adni.. Lebeszélhetetlen. Oké, az ő döntése, nem akarok/fogok beleszólni, de nem tudom hogy képes leszek e kimondani. Hívhatom majd Bertinek? Akkor is ha ő máshogy akarja becézni vagy nem is akarja? Megsértődhet ezen? "kötelezhet" hogy úgy szólítsam ahogy akarja?
2013. jún. 3. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Végre nem Bence, Noel, meg a társai! Szerintem hívd úgy ahogy ők, majd a te gyerekedet úgy hívod, ahogyan neked tetszik.
2013. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Talán a szülésig ez a név még változhat, lehet akár Dzsenifer is belőle.


Egyébként meg illik tiszteletben tartani, ha ő ragaszkodik ehhez a névhez, hogy így szólítsd, hogy ezt szokja meg a gyerek, akkor ez van.

2013. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
És arra is felkészült a sógornőd, hogy a többi gyerek Dagi-nak fogja becézni? Esetleg csúfolni? Miért kell így ki..ni a gyerekkel?
2013. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Remélem kamu. Ha nem, akkor szegény gyerek. Magyar nevet nem tudnátok kitalálni neki?


És igen, adhatsz majd neki becenevet. Max. ha zavarja a szülőket, szólnak.

2013. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Ezt mi nem tudhatjuk, te is mered a sógornőd.

Lehet, hogy nem fogja bánni.


Az unokatesóm fia Lóránt és kifejezetten megtiltotta, hogy Lóri-nak hívjuk a gyereket, mert szerinte az papagájnév.

Ja, erre nem gondolt hamarabb? Ha iskolába megy a fia, a gyerekeknek úgysem tudja megtiltani, hogy csúfolják.


Tudom, nem ez volt a kérdés, de úristen!!! Dagobert???? Mint a kacsa?? Szegény gyerek...

2013. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Legalább könnyű lesz neki mesét mondani. Kiskacsa füdik, fekete tóban, ... :D
2013. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Leszámítva, hogy nekem egy zsugori kacsa jut eszembe róla, szerintem nem rossz név. Egyébként meg szerintem abból nem lesz gond, ha másképp becézed a kicsit, mint ők. Unokatesóm kisfiát egyedül én hívtam Manócskának, mindenki más a nevén szólította. Nem a nevével volt bajom, csak szerintem olyan manócskás volt. Senki nem sértődött meg emiatt, sőt néha ők is így hívták.
2013. jún. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Jaj hát ha a sógornő gyöpös,akkor tuti megfog sértődni!

Egyébként Dagobert bácsii kacsamesééi... szerencsére majd mikorra ő felnő,akkora már a kacsamesék kimennek a divatból és elfelejtik őket.XD

2013. jún. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem illik tiszteletben tartani a kérést. A névválasztás mindenkinek a saját döntése, hogy mit ad a gyerekének. Jó, a Dagobert szerintem is kib.szás, de akkor is az ő döntésük.


Amúgy nem lehet hogy csak szivatnak? Tesómék is eljátszották, egy idióta nevet mondtak mindenkinek.

2013. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!