Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom folyamatosan hazudozik...

A húgom folyamatosan hazudozik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vannak nagyotmondások, lódítások, de van amikor konkrétan a szemembe hazudik.

Megkértem, hogy menjen el boltba. Vehetett magának valamit, de belódított olyat, hogy ajándékba kapott üditőt a lányom, stb stb.

De a legdurvább, hogy kitalálta, hogy a kislányom lenyúlt tőle egy ezrest. Mellesleg jellemző rá, két és fél éves, de csak a csicsedlit viszi, ha előlhagyom a tárcámat, papírpénzt soha. Felborítottam a gyerekszobát, nem találtam. Anyánk pont hívott, elpanaszoltam neki, hogy mit csináltam a kislányom, erre anyukám döbbenten benyögi, hogy a húgomnak összesen nincs egy ezrese, max 400 forintja.

Valószínűleg le akart húzni egy ezressel. Még nem tudja, hogy tudok a hasugságáról. Mit tegyek?


2013. júl. 5. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hány éves ?
2013. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

13.

Mondjuk, korral jár. Egyszer én is bepróbálkoztam anyámnál iyennel. Akkora maflást kaptam, mikor kiderült, hogy csak úgy potyogott ki az ötlet a fejemből.

Lehet ez beválna.

2013. júl. 5. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire válhat be, én megpróbálnám, hogy valamit amit minden nap használ elveszem tőle titokban, aztán mikor mondja, hogy nincs meg elmondom, hogy nem hiszek neki, biztos másra akarja fogni és biztos megint csak hazudik. Vagy valami ilyesmit :) hogy észre vegye, hogy a hazugság nem jó, és aki sokszor hazudik annak egy idő után nem hisz senki.
2013. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Biztos velem van a baj, de számomra tök zavaros az egész amit leírtál.
2013. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Leginkább ne kérdezd semmiröl. (Ha nem tul nagy megterhelés)adj neki egy ezrest. Ha jön a következö ezresért (mert jönni fog!), csendben jegyezd meg, hogy már tartozik eggyel.
2013. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógusként nem értek egyet azzal, hogy ez életkori sajátosság. Hiszek a nevelésben, a megfelelően nevelt gyerekek nagy része nem hazudik. Ez a pénzügyi dolog azért a komolyabb kategória, én bizony leülnék vele egy komoly beszélgetésre. Előbb te egyedül, de ha nem lesz foganatja, a szülőkkel közösen.
2013. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de ebből én sem értek egy szót sem!
2013. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kissé zavaros valóban. Nem tudjuk, hogyteki vagy és ki lop és kitől és egyáltalán.



Mondjuk amúgy a nevelést célzó pofonok tudnak hasznosak lenni..:)


Anyámtól annó kaptam egy két maflást amitől el is felejtettem, hogy ez jó ötlet volt amit tettem..:D


32/f

2013. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy mi?
2013. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oh, pardon. Na szóval:

1. Elment a boltba: megengedtem, hogy vegyen magának a visszajáróból valamit (kb 500 forint), elvitte a lányomat is. Befüllentette, hogy ajándékba kapott a lányom üdítőt de a visszajáró elkérésénél bevallotta, hogy szomjas lett és azért vett magának valami löttyöt.

A Második része a sztorinak, hogy azzal jött hozzám, hogy a lányom szétpakolta a tárcáját és eltűnt az ezrese. Szétpakoltam a gyerekszobát, nem találtam. Utána kiderült, hogy nincs is összesen ezer forintja. Ergo, a lányom nem lophatta el.

Kevés pénzből élünk, minden tételt alaposan meggondolok.


De sajnos rengetegszer "sztorizik". Sokszor észre lehet venni, hogy elkanyarodott a valóságtől (magasabb hangon és gyorsabban beszél, idegesen nevetgél közben) Legyen az egy fiútéma, vagy a szülőkkel tesvérekkel való probléma. Gyakran kezdi el sajnáltatni magát, vagy próbál jobb színben feltűnni.

Félek, hogy ráég a hazudozós jelző az iskolában, mert ha egyszer megtörténik, soha nem mossa le magáról.

2013. júl. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!