Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem is dolgozik, de...

A testvérem is dolgozik, de semmit nem ad haza. Élösködö. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A hugom 18 éves, még tanul, de hétvégente ő is dolgozik, keres havi 20 ezret, mert hétvégente dolgozik. Nem ad haza semmire pénzt, annyiban "segit" anyának hogy magának veszi meg a dolgait: tampon, ruhák, smink, ha suli idö van magának vesz busz bérletet stb.. viszont anyum tartja el. és engem zavar hogy én haza adok havonta 30 ezret (keresek kb havonta100 ezret, van munkahelyem és ott is dolgozok ahol hétvégente a tesom is) Mindig ha összeveszünk és szoba hozom neki, az a válasza, hogy ilyen idösen én sem adtam haza...
2013. júl. 8. 12:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a tesódnak. Ő TANUL. Gyerek még, ELTARTOTT. Nagyon rendes, hogy a saját dolgait fedezi, ez is több, mint ami elvárható.


Tényleg, te ennyi idősen miért nem dolgoztál, és adtál haza?

2013. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így fair. Neked 18 évesen járt hogy eltartsanak, neki is. Hogy ő mellette dolgozik, az az ő dolga.


Hány éves vagy?

2013. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de Te nem vagy százas!! A testvéred élősködő? Hogy mondhat ilyet egy testvér, pláne, hogy nem is igaz? Szégyellheted magad!


"Nem ad haza semmire pénzt, annyiban "segit" anyának hogy magának veszi meg a dolgait: tampon, ruhák, smink, ha suli idö van magának vesz busz bérletet stb.. viszont anyum tartja el"


Ez szerinted nem elég egy tanulótól, ráadásul ahhoz képest, hogy csak egy huszast keres havonta?

Mond csak Te mennyi pénzt adtál haza, amikor még tanuló voltál?

2013. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

A húgod 20 ezret keres, Te százat. És tanul is mellette. Teljesen jó. Sajnos én is csak 4 órás vagyok és 38-ból 15-öt adok haza és fedezem az ilyeneket, mint amit leírtál.

És nem a szüleimmel, hanem a párom szüleivel élek. Akkor én is ingyenélő vagyok? Lécci kövezz meg!

Párom keres 92-őt és hazaad 20-25 ezret. Mikor én is kerestem kicsit többet 70-ezret akkor 25-öt adtam haza.

24/N

2013. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzád hasonlóan hazaadná a fizetése 30%-át, akkor kemény 6000 forinttal járulna hozzá havonta a családi költségvetéshez. Nehogy már ezt sajnáld tőle.
2013. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Van hogy nem huszat keres, van hogy többet. én mikor 19 éves voltam adtam anyumnak 50 ezret mert volt valami adossága.
2013. júl. 8. 13:04
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy ő magának veszi meg a dolgait, ezek szerint az ételt és a számlákat nem ő fizeti. Akkor ez már azért nagy segítség, nem gondolod? Hogy mered élősködőnek hívni a testvéred egyébként?! Foglalkozz a saját dolgoddal inkább.
2013. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de jogtalan a felháborodásod, a tesód így is nagyon rendes, mindent fedez magának. Mivel még tanuló, alap, hogy eltartják és nem neki kell még a szüleit is támogatni. Havi 20 ezerből azon felül, hogy mindent magának intéz mégis mennyit adjon haza?
2013. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sincs igazad. Remélem az én testvérem nem így gondolkodik rólam! Amúgy honnan volt annyi pénzed?
2013. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas vagy. Most, hogy megmondták neked az igazat, már fényezed magad, meg kifogásokat keresel, hogy jajj, néha többet keres...mennyit? 25-öt? Te is add haza az egész fizetésedet akkor, ha tőle is ezt várod el.

Magának veszi a dolgait. Ergó, ha hazaadná azt a pénzt, akkor anyukád venné neki azokat a dolgokat. Mi a különbség?

2013. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!