Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek a helyébe?...

Ti mit tennétek a helyébe? Jogos, vagy legalábbis érthető a reakció? A történet nem saját, de valós.

Figyelt kérdés
adott egy testvérpár, egyik évekig próbálkozik teherbeeséssel, többször elvetél, rendes párkapcsolatban él. Másik váltogatja a partnereket, túl van több abortuszon, de egyszer mégis kénytelen kihordani a gyereket, akit a szülei nyakára szül, mivel nem házas és stabil partnere sincs, az apa kiléte számára is homályos. Az előbbi nővér hónapokig nem beszél a másikkal, mert annyira megsértődik, hogy míg ő mindent megtesz és nem sikerül, a másik felelőtlen bevállal egyet, pedig éretlen hozzá.
2013. júl. 31. 15:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nyilván nem jogos a nővér viselkedése, hiszen arról nem tehet a tesója, hogy neki nem jött össze, igazából senki nem tehet róla, de azért furcsa nekem az egész. Azt hiszem én is tutira berágnék.
2013. júl. 31. 15:02
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Engem is bántana a tesó helyében, akinek nem sikerül ugye.. De nem tehet róla senki, ahogy azt te is elmondtad.
2013. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehet róla, hogy neki összejött/összejön a baba. A másik testvérnél mi a baj? Neki nem lehet vagy párjának? Örökbefogadás?
2013. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Végső soron sikerült neki, /még nem született meg a baba/ jelenleg veszélyeztetett terhes, de ez idő alatt, sem azóta nincs kommunikáció kettejük közt.
2013. júl. 31. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, akire illik a sztori..vagyis rá meg a tesójára.
2013. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem jogos. Nem a tesó tehet róla, hogy nem lehet gyereke, az meg, hogy a saját életéhez hülye az meg az ő dolga.
2013. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos vagy nem, általában aki évekig kínlódik, hogy összejöjjön a baba, óriási igazságtalanságnak érzi, hogy míg nála szeretetbe, féltésbe, kényelembe, családba stb. érkezne a kicsi, addig nem sikerül, mások meg halomra szülnek a semmire, nem becsülik meg az élet csodáját, verik, megölik a kicsiket, vagy kínozzák egész gyermekkorában. És valljuk be, ilyen szempontból nézve valóban igazságtalan dolog, a természet gonosz tréfája, én teljes mértékben megértem.
2013. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Függetlenül attól, nekem van-e gyerekem, nem bírom megérteni ha valaki sorozatosan nem védekezik és számára az abortusz a megoldás. Azt meg nem hiszem el, hogy 2nél több alkalommal rendes fogamzásgátlás mellett lesz terhes. Szerintem az ilyen ember felelőtlen.


Nagyon csalódnék a testvéremben, ha ilyen ember lenne.

2013. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legfeljebb azért haragudhatna, mert a testvér nem adja örökbe neki.
2013. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem jogos, ez irigység.

Mit jelent, hogy a szülei nyakára szüli? Azért még törődik a gyerekkel, vagy a nagyszülők nevelik?

2013. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!