Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elegem van az öcsémből! Mit...

Elegem van az öcsémből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém aki napi szinten kiborít. Mindig olyanokat mondogat rám hogy én ku*rva vagyok, r*banc vagyok (ami nem is igaz). Nagyon rossz mert mindent tönkre vág. Amiket csinál mindig rám fogja és anya meg neki hisz, még szerencse hogy apum nekem hisz mert tudja hogy én ilyeneket nem csinálnék. Bármit mondok neki azt elmondja a barátainak meg a szüleimnek. Ha próbálok neki segíteni akkor leordítsa a fejemet. Nagyon bunkó én próbálok rá szólni hogy ezt nem így kell és akkor nagy felháborodottan mondja: "hogy nem vagy az anyám se az apám!" "te itt egy senki vagy és nem parancsolsz nekem!". Azért jön be a szobámba hogy megnézze mit csinálok a gépemen és egyből elmondja anyáéknak, sokszor azért is bejön hogy ide fingjon. De ha rászólok és kiabálok hogy miért csinálta akkor meg én vagyok lecseszve. Anyum egyáltalán nem neveli csak apum. De már apum se mert anyum azt mondta apumnak hogy minek kell piszkálnia, engem is piszkálhatna. Azóta apum nem foglalkozik vele és egész nap a számítógép előtt ül és ez engem zavar. Iskola időbe meg volt büntetve de nem kellett neki betartani, de amikor én voltam megbüntetve akkor nekem be kellett tartani. A cuccait tönkre vágja azért hogy kaphasson új cuccokat. Nagyon sokszor szimulál, pl. ha megütöm akkor rohan anyához sírva hogy mennyire fáj pedig kicsit adtam neki, megjátsza hogy sír. Az a legdurvább hogy olyanokat mondogat nekem hogy: sz*pj le, ny*ld ki, sz*pd ki a f****m. Engem ez zavar hogy ilyeneket mondd. Ha mondok neki valamit akkor egyből megüt. Volt olyan hogy az egész lábam tiszta lila foltos volt. Szerintetek mit tegyek? Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat :))

Én 14/l öcsém 12/f


2013. aug. 24. 13:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Zárd ki a lakásból.
2013. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Öld meg
2013. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég komoly... Miközben olvastam teljesen az élt bennem, hogy egy 6-7 éves kisfiú. Bár 12 évesen is még kicsi, de nem úgy viselkedik mintha annyi lenne. Beszéld meg anyukáddal, hogy neked nagyon rosszul esik az, hogy nem hisz neked. Az öcsédnek meg csak egy kiadós verés kell, utána egyből tudja, hol a helye!
2013. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Normálisakat már légyszi!
2013. aug. 24. 14:10
 5/33 A kérdező kommentje:

#3

Köszi :) Próbáltam beszélni de nem lehet. Én vagyok leugatva hogy miért foglalkozok vele :(

2013. aug. 24. 14:11
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben amikor ilyeneket mond rámosolyognék és elmennék. Amúgy kicsit meglepődtem , hogy 12 és ilyeneket beszél egy 14 évesnek...
2013. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
86%

1. a szüleid a hibásak..

2. Nem csináltál valami olyat ami nem tetszett a tesódnak,és most azért piszkál?:)

2013. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
10%

Szerintem is beszéld meg a szüleiddel. Utána menj be hozzá, és beszélgess vele nyugodtan. El sem hiszed, mire képes egy kis kedvesség. Ha mostantól beszól, válaszolj neki kedvesen, vegyél neki 1x 2x chipset, hidd el lenyugszik. Amúgy meg ne mondj el neki semmit, ha tovább adja... 12 éves, most azt hiszi, hogy nagy fiú, kinövi:)

15/L

2013. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem csináltam semmit. Szerintem az a baj hogy az osztálytársai olyanok. Tőlük tanulja a csúnya beszédet, meg a verekedést. AzZ osztályukból egy olyan gyereket nem lehetne mondani aki normális.
2013. aug. 24. 14:17
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt te is érzékenyebb vagy, másrészt ős is most kamaszodik. Sokat nem tehetsz vele, remélheted, hogy kinövi. A legtöbb korabeli kölyök amúgy így viselkedik sajnos, egymástól tanulják a baromságot.

Ne maradj vele nagyon kettesben, az ajtódat pedig zárd. Meg ne foglalkozz vele, mert ha látja, hogy hatással van rád, akkor jó játék bosszantani. Ha semmi reakció, akkor mi benne a poén?

2013. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!