Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvér nélkül az élet semmi?

Testvér nélkül az élet semmi?

Figyelt kérdés
Egyedul karácsonyozok a lànyommal. Ketten, se csalàdja, se testvére, csak anya, azaz én. Senki nem jön és belegondoltam abba, amikor már csak egyedül ül a fa alatt...
2013. dec. 20. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Azért előbb utóbb lesz párja, esetleg gyerekei..nem fog egyedül üni...



(de a testvér jó..néha nagyon utáltam az öcsémet, de nem igazából:) jó ha az embernek van tesója)

2013. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, mit hoz az élet. Lehet, hogy mire te nem leszel, addigra férjjel és három gyerekkel az oldalán ül a fa alatt. Egyébként sok embert ismerek, akinek nincsen testvére, mégis felnőttek, sőt többen megöregedtek úgy, hogy soha nem voltak egyedül karácsonykor. Nem ezen múlik. Sőt testvérek is lehetnek annyira fasírtban, hogy látni sem akarják egymást még karácsonykor sem. Arról nem beszélve, hogy ha fiatal vagy, még az sem kizárt soha, hogy a te életedben is jön még új szerelem, másik gyerek.
2013. dec. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
38 vagyok. Ugyhogy ez reménytelen...
2013. dec. 20. 15:51
 4/9 anonim ***** válasza:

38 évesen miért temeted magad?


keresztanyám 53 évesen találta meg a szerelmet (újra)

igaz gyereke már nem lesz...de van 2 lánya, az unokája úton, úgyhogy nem is akarna..


sógoromnak az új barátnője 37 éves

2013. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy testvérem sincs, mégis összetartó családom van. A páromnak van három, de nem tartják egymással a kapcsolatot, sőt, szinte senki a családból. Erről ennyit.
2013. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ülne egyedül a fa alatt? Ha 38 vagy, akkor gondolom még kisgyerek. De miért lenne nagyobb/felnőtt korában egyedül??? Lesznek majd barátai, lesz párja, lesznek gyerekei.
2013. dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a negatív, fatalista gondolkodást nem neveled belé, akkor nem lesz egyedül.


Nincs testvérem, de a szüleim figyelmet fordítottak arra, hogy jó legyen a szociális készségem. Ezért stabil kapcsolatok kialakítására vagyok képes és szerintem soha nem leszek magányos.

Pótolhatták volna ezt egy testvérrel is, akivel vagy kijövünk, vagy nem...


Így jobb szerintem, mert a saját kezemben van a boldogulásom és ennél értékesebb útravalót nehezen kaphattam volna.

2013. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyedül. Csak ne ilyen szellemben neveld fel. Anyuka savanyú képét egy gyerek se szereti nézni. Ikább dobd fel valamivel a karácsonyt érezzétek jól magatokat. A testvér pedig semmire sem garancia. Nekem is van, anyám sose nevelt minket egymás ellen, mégis ő életem legnagyobb ellensége, ott tesz keresztbe ahol tud, úgy bánt ahogy senki más. Sose számíthattam rá, gyűlöl csak azért met létezek. És sok iylen van. Inkábblennék én is egyedül, hidd el.
2013. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:

Ehhez mindenképp hozzá kell szóljak egy negatív példával. Ugyanígy ültem a fa alatt anyámmal egész gyerekkoromban. Ő is ilyen volt. Aztán velem pótolta a saját magányát, fájdalmát. Így magának nevelt. A kapcsolatunk szuper, az ég világon mindent meg tudok beszélni vele, legjobb barátnők vagyunk. De a szocializáció elmaradt. Nincs mellettem senki, és nem is volt. Ne neveld bele ezt a negatív szemléletet, és ne teremts szimbiózist vele, csak mert ketten vagytok. Ezt a hibát ne kövesd el!

( anyámnak egyébként 55 évesen új párja le...)

2014. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!