Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam meg a testvéremne...

Hogy mondjam meg a testvéremnek, hogy a lakásomból mennie kell? Egy 12 hetes kutyával költözött ide! Én imádok egyedül élni!

Figyelt kérdés

A testvérem olyan 2 éve jött haza az USA-ból. Pár hónapja már lakott nálam hónapokat a kemény 1,5 szobás panellakásomban, de azt is iszonyatosan nehezen viseltem. Most lesz 2 hete, hogy megint úgy alakult, hogy hozzám kellett költözzön, de egy 12 hetes kutyával! Én szeretem a kutyákat, és amennyire lehet takarítva van, de a padló ragad, a kutyát le se lehet még vinni! (Egy ilyen kutya mellett szinte nem is lehet normálisan takarítani. ) Hogy mondjam meg a bátyámnak, hogy innen mennie kell? És hány napot hagyjak neki más helyet keresni? Nagyon pénze sincs albérletre. Mit tegyek? Én imádok egyedül lakni!

A lakás 50%-a az enyém, a másik 50% apukámé. Hitelt kellett felvennem rá 20 évre.

Amíg jól ment a sora a bátyámnak küldött nekem jó dolgokat kintről, de én úgy gondolom, hogy bőven kompenzálva van már az előző pár hónapos ittlakásával.


2014. ápr. 22. 11:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Beszéljetek meg egy időpontot, ameddig össze kell szednie magát és el kell költöznie...egy hónap, két hónap, döntsétek el közösen. Légy vele őszinte.

Esetleg nem tudsz adni neki kölcsön kaucióra?

2014. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
12%
A bátyádat illene segítened, a kutyáját viszont nem.
2014. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

20 évre vett fel hitelt egy panellakásra.

Szerinted mi a francból támogassa a kedves bratyót, ha neki sincs?

2014. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
7%

Attól mert 20 évre vett fel hitelt, nem jelenti azt, hogy nincs mondjuk 40 E. félretett pénze.

Vagy a hiteleseket Te úgy képzeled el, hogy semmijük sincs, csak adósságuk? Mert az nem igaz.

2014. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Az a legtisztább, ha leültök beszélni és mondasz egy határidőt, hogy meddig tudod befogadni, valahogy oldja meg. Nem dolgozik? Szüleidhez nem tudna költözni? Miért vett kutyát úgy, hogy nem a saját lakásában lakik, hanem mással együtt? Ezt hogy gondolta? Takarítani egyértelműen csakis neki kéne a kutya után, nem neked!
2014. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

3hónapos kutyát miért ne lehetne levinni?

mienk kisebb volt és már levittük, gyors pisi/kaki és kész, átver

2014. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

A kutyát azért nem lehet levinni, mert még nincs meg az összes oltása. A tenyésztő később kezdte el neki beadatni.

Valamennyi tartalékom van, máskép már nem is élnék. De ezért én küzdöttem. Nem szoktam nyaralni, nincs autóm...

A tesóm ezzel szemben kétszer megjárta Ausztráliát 1 éven belül. Felelősségteljesebb viselkedést szeretnék tőle. Ha nincs pénzem, akkor nem utazgatásra költök, hanem lakhatásra. Kutyát meg én is nagyon szeretnék, de tudom, hogy nem lehet.

2014. ápr. 22. 11:51
 8/27 meme23 ***** válasza:
4%
Kettesnek van igaza. Meg is látszik a %-án!
2014. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg tőle meddig szeretne maradni. Ha maradni szeretne a kutyát vigye el, nem is értem minek vitte oda a kutyát. Hozzám biztosan nem hozhatná, mert nekem nincs időm annyit takarítani.
2014. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Már kutya nélkül is nehezen viseltem.Most meg már ott tartok, hogy csütörtök óta minden nap sírok. Belemászott az életterembe.
2014. ápr. 22. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!