Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet átnevelni?

Hogyan lehet átnevelni?

Figyelt kérdés
Az öcsémet tavaly felvették abba a gimnáziumba, ahol én tanulok. Ez volt az első éve itt. Már a 6. beírását kapja, amit én egyszerűen nem tudok felfogni. A gyerek nagyon szétszórt, megkérem valamire, nem teljesíti. Pofázik, folyton izeg-mozog, csúnyán beszél, és hihetetlen idegesítő. Eddig normális volt, nem egy buta gyerek (az első 10-ben felvételi alapján benne volt), és nem értem hogy miért ilyen. Hogy lehetne megváltoztatni? Hihetetlenül rosszul esik, hogy hiába mondom neki, hogy szégyent hoz rám a tanáraim előtt, ő egyszerűen nem változtat. Ez normális? Mit tegyek? A szüleink csak elveszik a gépét, telefonját, de ez sem használ!

2014. máj. 21. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Kezd a saját átneveléseddel: próbálj kevésbé önző és öntelt lenni, - "Hihetetlenül rosszul esik, hogy hiába mondom neki, hogy szégyent hoz rám a tanáraim előtt, ő egyszerűen nem változtat." - ebből látszik, hogy te igazából pont tojsz rá magasról, az öcséd él-e egyáltalán, csak rád "ne hozzon szégyent".

Szóval kezdd azzal, hogy észreveszed, nem te vagy a világ közepe, és talán az öcsédet sem fogod irritálni.

2014. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Miért hozna RÁD szégyent? Te nem tanulsz jól?

Különbözőek vagytok, ezzel nincs semmi gond.

Egyébként ne azért akarj változtatni rajta, hogy ne hozzon rád szégyent, hanem hogy neki legyen jó, nem gondolod?

2014. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1: A mai Világban az ember nem megy semmire azzal, ha szerény, visszahúzódó, igenis szükség van az önzésre, ha valaki életben szeretne maradni a koromban. De itt nem azt kértem, hogy pszichoanalizálj, hanem ötletet. És nem irritálom az öcsémet, kedves.
2014. máj. 21. 19:03
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Ó, tudom már! Te vagy a 16 éves lány, akinek 2 nyelvvizsgája van, és a tanárai szerint sokra fogja vinni (bár írni azt nem tud). De az előző kérdésedben még az öcséd húg volt, nemet változtatott azóta?
2014. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem, én nem az a lány vagyok, de azért aranyos vagy.
2014. máj. 21. 19:06
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd őt békén. Látszik, hogy nem neki akarsz jót. Lehet, hogy pont azzal fogod tenni a legjobbat neki, ha nem nyaggatod és nem játszod neki a beszűkült, kocka felnőttet.
2014. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha nem a karnék neki jót, akkor nem foglalkoztatna, hogy miért ilyen.
2014. máj. 21. 19:10
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe jutott, hogy egyszer őt hallgasd meg, és ne magadból indulj ki a probléma megoldásához? Könnyen lehet, hogy éppen a Te maximalizmusodra, és az ezzel kapcsolatos szülő elvárásokra reakció az öcséd viselkedése.
2014. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ő sem tudja miért ilyen. Számtalanszor kérdeztem már, hallgattam végig, de nem tudja.
2014. máj. 21. 19:26
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Azt el tudod képzelni, mekkora terhet jelent az idősebb testvér jó/rossz híre az iskolában? Én is megtapasztaltam, csak nekem pozitív irányba kellett kitörnöm a skatulyából.
2014. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!