Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Testvérem...

Mit csináljak? Testvérem állandóan hazudik, lopkod, csal stb.

Figyelt kérdés

Amióta tudom az eszemet azóta csinálja ezeket... Ellopja szüleim pénzét aztán rámfogja és zsupsz van pénze és "becsületessége" mert szüleim hisznek neki.. Mivel ő az elsőszülött és fütyije van már ő a legédesebb legtökéletesebb nagy gyermek... Többszőr próbáltam levideózni, de mintha tudná mikor állítok kamerát és akkor nem tevékenykedik... Még az is bosszantó hogy szüleim szemében mivel "én lopok" így nekem van pénzem és nekem nem kell adni csak a testvéremnek.. Így neki dupla pénze lesz.. Igazábol lehet hogy szüleim sejtik hogy ő lopkod csak nem foglalkoznak vele mert félnek tőle mert a tesóm képes őket megverni. Engem is töbszőr megvert. Szerintem emiatt lehetek pánik beteg amit szintén nem hisznek el csak hisztisnek titulálnak... Halál félelmeim is vannak.. Még amellett hogy lopkod nem csinál semmit, és ha elmosogatok akkor is szüleimnek azt mondja ő volt.. És ő a tündér... Volt hogy kipucoltam a wc-t aztán apám kérdezte anyámtol hogy ki volt és mondta hogy biztos a testvérem volt mivel én biztos nem takarítanék... Ezek egyébként régen voltak mert mostmar szinte én takaritom az egész lakást.. Magamtol ugy döntöttem csinálok előrehozott érettségit és már amugyis közel vagyok az érettségihez a testvérem már megint megbukott és azt hazudta szüleimnek hogy még nem jött meg az eredmény és tőlem tudták meg szüleim hogy megbukott addig ameddig nem mutattam apámhoz a bizonyítmányt addig nem hittek nekem... Úgy érzem akár megis válthatnám a világot akkor is a testvérem lesz az egyetlenük.... Teljesen kivan nyalva.. Fingik egyet apám ugrik és elviszi az ország másik sarkába amikor tudja hogy olaj csere kell.. Én már egy éve kérem hogy vigyen el oda de nem szórakozás miatt ahogy a drága testvéremet is hanem orvosi vizsgálat miatt.. Akármit csinál nem büntetik meg.. Multor a rendőrök kapták el és semmi... Egy árva rossz szó.. A helyében engem dobtak volna kifele... Mit csináljak ezzel? Várjam meg míg elköltözhetek és hagyjam őket a fenébe? Fél év mulva betöltöm a 18-at csak még ott az érettségi. Ja és lenne hova költözzek.

Légyszíves normális válaszokat írjatok :(

köszönöm :)


2014. aug. 9. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
jelentsd fel
2014. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne :D piros mancs :)
2014. aug. 9. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos úgy tűnik - a szüleid hozzáállását nem fogod tudni megváltoztatni mert ez edddig sem sikerült. Valószínű, hogy e rossz légkör miatt vannak a problémáid. Költözz el minél előbb és minél kevesebb időt tölts otthon... Lehet nagyon fájdalmas ezt olvasni...
2014. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem annyira mert testvéremet már szívből megutáltam apámtol lesz max nehéz megválni meg nagyszüleimtől.
2014. aug. 9. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
én nem utálom a tesómat,de itt is a tesóm van védve,persze nem vagyok ennyire elhanyagolva és nekem is lehet igazam,de nálunk védeni kell az öcsém lelkecskéjét stb. A lényeg a szülő mindig azt szeretné szeretni,istápolni aki felől érzi hogy nem kapja meg a kellő szeretet.pl.: az a gyerek jobban kajtat a szülei szeretetéért amelyik verve van,mint aki mindennel el van látva. Szüleid tudják hogy tőled alapból megkapják a szeretetet és tiszteletet így inkább a tesód irányába próbálkoznak akinek meg kell küzdeni ma szeretetért és tiszteletért.
2014. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a cipot. Tudomasul kell vened,hogy teged nem szeretnek a szuleid! El kell koltozni es nem kell veluk tartani a kapcsolatot,vagy csak neha 2 percet beszelni veluk telefonon. Javulni fog a helyzet,de sosem!!! Fognak Szeretni! Uj elet!
2014. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jó lenne meg piros mancs..



mit akarsz: sajnáltatni magad csak, vagy tenni is valamit?

Legközelebb meglopja a szüleidet szépen megmondod neki hogy ha nem adja vissza amit ellopott akkor feljelented. Ha megfenyeget vagy meg ver akkor még azért is.


a tesód szimplán egy beszari alak, ha látná rajtad hogy lélekben erősebb vagy és komolyan is gondolod magad akkor nem úgy kezelne ahogy

2014. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!