Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ikertestvér szindróma?

Ikertestvér szindróma?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, akinek nehezen mennek kapcsolatok kialakítása más emberekkel, mert ikertestvére van? Ha valaki ismerős a témában, akkor gondolom nem mondok újat azzal, hogy az ikrek mennyire erősen kötődnek egymáshoz, sok mindent együtt csinálnak, sokszor egy emberként kezelik őket stb. Nekem is van ikertesóm és ahogy telnek az évek, egyre inkább biztos vagyok abban, hogy azért nincsenek saját barátaim (és egyébként neki sem), mert képtelen vagyok más embereket közel engedni magamhoz, még ha csak barátkozás céljából is. Meg úgy egyáltalán, elég nehezen megy az ismerkedés, nekem a tesóm az egyetlen, és akivel igazából önmagam lehetek, sosem volt saját, külön barátnőm rajta kívül. Nem az a baj, hogy nem akarok magamnak barátokat, hanem nem tudok másokkal kapcsolatot kialakítani.

Szerintem ez amúgy már talán pszichológus kategóriába tartozik, de hátha van aki ebben a helyzetben van vagy volt, és sikerült valami megoldást találnia.

Köszi! L


2014. dec. 7. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Szia. Nekem is van ikertesóm. Èn mindenkiben ikertesót keresek. Akivel anjira közel lehetek. De mások nem ìgy működnek. Ezèrt nem találok ojat mint a tesóm. De nekem valamijen szinten szüksègem van az ikertesós kapcsolatra. Ìgy mindenki távolinak tűnik. Pedig lehet hogy ők a saját szintjükön közel èreznek . Nekik nincs ijen lelki kapcsolatuk ès nem is ezt keresik másokban. Számomra az a fura ahogy ők èlnek ugymond. Egyedül a világban. Azt olvastam hogy az ikrek külön válnak felnőtt korukra de azèrt mindig ott lesznek egymásnak. Szerintem azèrt nincs jobb barátod mert veled születed egy aki a leggjobb. De lehetnek barátaid de olyan senki nem lesz mint az ikertesód. Ez ijen. Amúgy ha kicsit nyitsz lesznek barátaid. Nekem a tesóm barátkozósabb ès ezt elfogadom. Ne görcsölj ezen. Ikernek lenni jó, ezt te is tudod. ;)
2014. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, persze hogy jó, nem is cserélném le ezt az érzést semmire :) És nem is panaszként tettem fel a kérdést, csak kiváncsi vagyok, más is van-e hasonló helyzetben.

Legszívesebben mindig a tesómmal lennék, de mi már elég régóta külön élünk, és azért sokszor egyedül érzem magam.

Próbálok ismerkedni, de nem az igazi.. De valószínű az a baj, hogy régen túl sokat is voltunk együtt, egy suli stb., ugyanazokat a dolgokat csináltuk.

2014. dec. 7. 23:22
 3/3 anonim válasza:
Nálam is van ez, hogy kevés barátaim vannak, de csak azért, mert az ikertesóm oly sok mértékben kritizált mindenről, amit csinált, hogy félek mások felé nyitni, attól tartva, hogy őket sem fogja érdekelni nagyon, amiről beszélgetni szeretnék velük, meg úgy én egyáltalán. De már elkezdtem mondogatni magamnak, hogy egy embernek a véleménye nem befolyásol engem, úgyhogy talán már kezdtem egy csöppet javulni. Amúgy meg lehet, hogy neked tényleg azért van ez, mert neked (velem ellentétben) az ikertesód a legjobb barátod, ezért mindenkit őt keresel másokban. Nálam is így szokott lenni, csak nem a tesómmal, hanem a legjobb barátnőmmel. A lényeg az, hogy meg kell tanulnod, hogy mindenki más és más, és nem lehet olyan mint a tesód, viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ugyanolyan jó. :)
2015. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!