Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez most jogos a párom bátyával...

Ez most jogos a párom bátyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A párommal már két éve együtt élünk anyósom telkén mivel itt két ház van,így teljesen külön. A telekhez tartozik egy föld, amit kérdezésünk nélkül (még mielőtt én ideköltöztem volna)a párom bátya és az ő feleségének az egész családja elkezdett használni (am szinte csak buknak rajta). Most mi azt beszéltük párommal,hogy nyártól mi szeretnénk használni, ugye mivel mi itt lakunk úgy mondván "előjogunk" van rá,hiszen ők is laktak itt és akkor nem használták. Am csak azért akarjuk, mert a bátya és a felesége úgy járkálnak a telken át mint valami átjáróházon, nem is köszönnek, mindenbe bele szólnak, elég rossz a viszony és nem akarjuk őket itt látni. Ezt már meg is mondtuk nekik. Jogos ez így? Szerintetek,hogy fognak reagálni?

2015. dec. 30. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthető a kívánság, de ezt a tulajdonos dönti el. A párodnak kellene megbeszélni az édesanyjával és a bátyjával.
2015. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A párom már megbeszélte az édesanyjával és ő azt felelte,hogy rendezzék le egymás között.
2015. dec. 30. 13:53
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Na ez a leginkorrektebb válasz, amit az anyuka (a telek tulajdonosa) mondhat. Döntse el neki mi a jó, ha mindkét gyerekét egyformán szereti akkor tegyen köztük rendet és hagy járjon be a bátyja is. Ha csak az egyik fiát szereti, akkor tiltsa ki a másikat. De ebbe a kérdésbe nektek nincs jogotok beleszólni, hiába éltek ott. Örüljetek, hogy ők máshol élnek, még nagyobb lenne a súrlódás. Tehát azért mert ti ott éltek nincs nagyobb jogotok a kerthez, házhoz, földhöz, mint annak a testvérnek, aki máshol él.
2015. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egyrészről ez is igaz
2015. dec. 30. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:

azért ez nem olyan egyszerű..., neked meg végképp semmi beleszólásod

ott a telki szolgalom, ha a házukhoz csak a telken keresztül lehet eljutni, akkor a tulajdonos köteles engedni az átjárást

2015. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de semmi szerződés meg semmi ilyesmi nincs írva, csak úgy használják, mindenféle juttatás nélkül. Mi úgy beszéltük,hogy ha mi csinálnánk akkor a befolyó összegből anyós házát újítanánk fel. Pl. telepítettek be öntözést és emiatt megnőtt a villanyszámla havi 4-5 ezerrel plusz ugye amikor leolvassák akkor vagy 20-30 ezer között rá kell fizetni, azt is anyósom perkálja és nem ők. Én csak az ő javát is szeretném.
2015. dec. 30. 14:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

de neked ebbe akkor sincs beleszólásod, főképp két testvér magánügyébe, az meg csak kifogás, hogy az anyósnak akarsz segíteni...

nem vagy a felesége, nem a te tulajdonod

2015. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
vegyétek meg a házhoz a földet is és akkor ti használhatjátok, addig meg nincs semmilyen előjogotok hozzá. Mert gondolom ti azért laktok ott mert megvettétek a házat.
2015. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy ingyen laktok-e ott, vagy megvettétek a házat.

Ha ingyen laktok ott, örüljetek, hogy egyáltalán van hol lakni és fogadjátok el, hogy az anyukának 2 gyereke van, mindkettőt részesíti abból, amije van, tiétek a ház, övék a telekhasználat. Ha nem tetszik a rendszer, akkor el kell költözni, vagy megvenni a telket.


Ha a tiétek, megvettétek, vagy bérlitek akkor meg ti döntitek el kit engedtek be és kit nem.

2015. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

szerintem is gáz ez a történet. ott laktok a másik házban,gondolom csak rezsit kell fizetni. már ennyivel előrébb vagytok,mint a tesója.

szemétség lenne a földet is követelni tőlük,pusztán azért mert ki akartok velük tolni..mert ha jól értem nektek nem is igazán kéne a föld.

ha az zavar,hogy bejárkának a telketekre, akkor le lehet belőle választani egy részt( a ház körül közvetlenül) hogy azért mégse az ajtótok előtt trappoljanak. de én biztosan nem követelném a telket teljesen,örülnék,hogy legalább a házat használhatjuk.

2015. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!