Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ki volt hasonló helyzetben?...

Ki volt hasonló helyzetben? Jól tettem vagy nem kellett volna?

Figyelt kérdés

Vőlegényem öccse szakított a barátnőjével, akivel pár éve együtt voltak. Én nagyon csíptem a csajt. A kapcsolatuk nem volt túl felhőtlen. Ezt úgy értem, hogy szakítottak...összejöttek...Ezt egy párszor eljátszották. Most másik barátnője van az öcsikének, (2 napja szakítottak) és én közöltem vele, hogy a mostani nincs meghívva az esküvőre. A párommal persze ezt megbeszéltük, ő is így gondolja jónak. Meg előtte azért megkérdeztem,hogy mik a szándékai a lánnyal...hát röviden tömören nem lesz ebből komoly dolog.

Szóval én nem szeretném, hogy minden héten másik csajt kelljen meghívnunk, mert kb. ezt csinálja..váltogatja őket. Tegnap ott volt nála a csaj, és mi is kimentünk hozzájuk. Arra nem volt képes, hogy bemutassa...egyébként 1 utcával lakunk lentebb. De amúgy mindenki másnak bemutatta...

Tudom, hogy rosszul esett neki, mert láttam, de én erre nem vagyok vevő...



2016. márc. 11. 09:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell az aktuális barátnőt meghívni. Isten ments!

A meghívó a testvérnek és partnerének szól. Az, hogy ki a partner, az a testvér dolga.


Hogy teheted azt, hogy közlöd vele, hogy a partnere nincs meghívva?

Nem kellett volna, valóban.

2016. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Elég bunkóság volt töled. Esküvöre családtagokat meg barátokat úgy illik meghívni, hogy "baráttal/barátnövel együtt". Az, hogy mennyi ideje van meg az aktuális partner, komoly az ügy vagy sem nem tartozik rád.

A legtöbb embernek igen kínos egy esküvön egyedül lenni, mikor a többség partnerrel van, és ma´rcsak azért sem volt jogos.

2016. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt sose értettem.Ha már lagzit rendezünk, akkor a nekünk fontos emberek, hozhatnak kísérőt. Igen, a mi esküvőnkön volt olyan ember, akit nem is ismertünk,csak valamelyik közeli barátunk kísérője volt. De mivel fontosak a barátaink, családtagjaink, ez így volt rendjén.


Sőt, én is voltam úgy két esküvőn is, hogy csak kísérő voltam, igazából nem ismertem az ifjú párt.


Azért az elég kellemetlen meghívás, hogy egyesével csak az emberek. Akiket meghívunk, azokkal úgy illik, hogy kérjük jelezzék egyedül vagy párban jönnek. És megbízni bennük annyira, hgy akit hoznak, az ő dolguk

2016. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10%
Ha jól veszem ki, akkor ő nevelési célból nem akarja meghívni az öccse legújabb barátnőjét... Lehet, hogy igaza van.
2016. márc. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És milyen jogon nevelné a sógort?
2016. márc. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1. Mivel a sógor már felnött ember, ezért nem kell senkinek nevelnie


2. Mivel a kérdezö csak sógórnö lesz, ezért semmi joga a sógorát nevelni.


3. Egy lakodalom nem arra való, hogy a neki nem tetszö rokonokat megnevelje.


4. Normál helyen lakodalomba mindenkit a párjával együtt hívnak meg, függtelenül attól, hogy ismerik-e az adott párt, illetve mi a véleményük róla.

2016. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
24%

Figyelj, a te esküvőd, ha nem akarod ott látni a lányt akkor ennyi, ha a párod is így gondolja akkor főleg. Nálunk a tanúmnak volt kikötve hogy azt hoz akit akar csak a menyasszonyát nem mert elviselhetetlen a lány és nem képes viselkedni társaságban. @.:+Elfogadta(nem esett nehezére),elvolt másokkal.

Szerintem jogod van megválogatni hogy kivel osztod meg életed egyik legfontosabb napját

2016. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%
Tutikurv4élet, hogy nem mennék el egy esküvőre ha kikötik, hogy nem vihetem a párom. Mert nekem meg ehhez van jogom. :)
2016. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!