Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elegem van a testvéreimből....

Elegem van a testvéreimből. Lehet valaha normális kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Ez lehet hosszú lesz egy kicsit, de próbálom a lehető legrövidebben leírni a problémámat, mert gondolom senkinek sem lenne türelme hozzá.

Tehát egy 15 éves fiú vagyok és van 3 bátyám. Sajnos nem jövünk ki túl jól. Folyamatosan, de tényleg folyamatosan engem szekálnak. Oké, hogy ez testvérek között normális valamilyen szinten, de ez azért már egy kicsit túlzás. Csak hogy pár példát mondjak.

- Idén fogom kezdeni a középiskolát (egy kéttannyelvű iskolában amúgy és nemrég tettem le egy középfokú nyelvvizsgát angolból, majd csak jövőhéten derül ki, hogy milyen lesz) és ők azzal kezdtek szekálni, hogy az osztálytársaim biztos olyan idióták lesznek mint én. Meg biztos majd lesznek olyan emberek akik betalálnak és nem fognak rólam leszállni (igen..visszahúzódó is vagyom és félénk is, nem nagyon szeretek beszélgetéseket kezdeményezni sem, max csak akkor, ha nagyon kínosnak találom a csendet)

- Nem viccelek, mindig lekövéreznek, és ez is elvette az önbizalmamat. Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy egyáltalán nem vagyok kövér, a többi barátom is ezt mondja. Bár van rajtam egy kis felesleg (kb 4 kg, de le fogom fogyni, 5 kg-t már így is sikerült). Általános hetedik évvégén szedtem fel pár kilót és az egyik tanárom konkrétan mondta hogy "Hát te híztál, hány kiló vagy?" A lényeg, hogy kipanaszkodtam magam emiatt és a bátyáim azóta szekálnak vele.

- Mindenért kiröhögnek. Akármit csinálok, csak szánalmasnak neveznek és röhögnek rajtam.

- Bár fiatalabbik bátyám még csak jövőre érettségizik, az idősebb bátyámék(ikrek amúgy) nemrég szerezték meg a diplomájukat és a családi vállalkozásunknál dolgoznak és mindig azzal jönnek, hogy én csak egy pondró vagyok és soha semmire nem fogom vinni az életben.


Van még több ilyen de gondolom a lényeget értitek, csak már ígyis hosszabb lett, mint terveztem. Nagyon rosszul esik, hogy így viselkednek és nem lehet velük beszélni sem, mert az a következő hogy minek nyafogok.


2016. aug. 4. 23:50
 1/6 anonim válasza:
Elhiszem, hogy rosszul esik. Szüleiddel nem tudod ezeket megbeszélni? Nagyon komolytalanok a testvéreid, ha így viselkednek...
2016. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szüleimnek is szoktam mondani, hogy miket csinálnak, de nem nagyon foglalkoznak vele. Mármint csak annyit mondanak, hogy ne foglalkozzak velük. Többször mondtam nekik, hogy akkor is ez így nagyon rossz, dehát soha sem csinálnaj semmit.
2016. aug. 5. 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy rossz:( a szüleidnek kéne szólni, csak ha ők nem foglalkoznak ezzel az nem épp a legjobb:/
2016. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ka.ka.o válasza:

Úgy is próbáltál már beszélni velük, hogy egyszerre csak az egyikükkel? Mert ha nem, talán érdemes lenne megpróbálni.

Vagy abszolút nem lehet velük semmiről sem beszélni? Biztos van olyan téma, ami érdekli őket. Kezdj arról beszélgetni az egyikükkel, aztán valahogy hozd szóba, hogy rosszul esik neked.

De azt nem javaslom, hogy vágj vissza, mert az csak rontana a helyzeten.



A fogyáshoz pedig sok sikert! :)

2016. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Menj iskola pszichologushoz,vagy ha olyan lesz az ofod beszelj vele errol. Nekunk is olyan ofonk van es nagyon meghatarozo az eletunkbe. Es mellesleg egy ofo dolga hogy segitsen ha mar o szol a szuleidnek hogy ez bant teged es problemad van akkor lehet ok is komolyabban fogjak venni es nem csak hosztikent fogjak latni!

Vagy probalj a tesoiddal beszelni.

2016. aug. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyszerre eggyel beszélj. Jó dolog, hogy fogynál, de azért a fogyókúrához azért még fiatal vagy. Tényleg nem sok az a 4-5 kg. Sportolni inkább? Bicikli? Ok, kell a bicikli, olyan hely, ahová bringával el lehet menni, de hidd el, ha ezt meg tudnád oldani, nagyot nőnél a szemükben. Úgy értem, először csak az irigység beszélne belőlük, hogy: nézd már, a pondrót - boccss! - nem dől le a bringáról? De ha kitartassz mellette, akkor tettél vmit, amit ők nem, amitől különb vagy.

Én is bringázok már 5 éve, melóba is, de nekem is csak néztek itthon a szüleim, hogy jó, jó, menj csak a boltba kislányom bringával két tejfölért... A továbbiakhoz pedig az elhatározásom kellett, az, hogy nem foglalkoztam azzal, hogy csak ment a pislogás... Majd a suliba bringával tudnál menni? Kell egy jó lakat, csak lenne ott egy kerítés, ahová oda tudod lakatolni. A melóhelyen olyan kedvesek, jó utat kívánnak, a sisakra is mondják, hogy fontos, jó, hogy nálam van, vigyázzak magamra, szóval már megvan a beszédtéma. Én is elvoltam, vagyok magamnak, de a bringával mindig elindul egy téma, vmennyit változtam a bringa óta.

2016. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!