Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van egy lakás amit megörökölte...

Tomi_212 kérdése:

Van egy lakás amit megörököltem 4/6 rész holtiglan haszonélvezettel. Két testvérem 1/6 s 1/6. Csak apai részük van elajándékozta édesanyám nekem. Joguk van a lakásban lévő ingóságokra, bútor, arany egyéb dolgok?

Figyelt kérdés
Hagyatéki papírra nem írtam semmit, mivel én tartottam el már a végén beteg volt, és az ajándékozási szerződésnek megfelelően betartottam a megállapodást.

#Ingóság!
2016. aug. 21. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az igosagok tekinteteben az oroklesnel harmadolni kell ...

Vagyis fel kell ertebecslovel becsoltetni majd elosztani harom fele ...

2016. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, a testvéreid kérhetik hagyatéki leltár fölvételét. Mi van az ajándékozási szerződésben? Csak az ingatlanra vonatkozik vagy az ingóságokra is? Te kérheted az édesanyád gondozására, eltartására forditott összeg beszámitását, azt levonják a testvéreid örökrészéből. Vita van köztetek az örökségről? Mert a legegyszerűbb egy "osztályos egyezség" lenne, ami azt jelenti, hogy megállapodtok, hogy ki mit visz, egy ilyen egyezséget a közjegyző a hagyatéki tárgyaláson elfogad.
2016. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!