Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 15 éves öcsém drogozik. Mit...

A 15 éves öcsém drogozik. Mit csináljak? Szóljak anyának/apának? Vagy előbb vele beszéljek?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem ez volt az első ilyen "balhégyanús" dolog.

Kb. 3 hete felhívott, hogy történt egy kis baleset és menjek X helyre, de ha kocsival megyek, ne én vezessek és anyának ne szóljak. Először nem értettem, hogy mi van, de mikor odamentünk, kiderült, hogy az egyik autónkat elvitték 2 haverjával, csak nem tudott normálisan leparkolni és a kocsinak meghúzta az oldalát. Én meg azért kellettem, hogy anyáéknak azt mondjam, én voltam...


Tegnap írt az egyik ismerősöm, hogy kérdezzem már meg az öcsémet, hogy van-e nála, mert neki nem veszi fel a telefont. És nem is esett le, hogy mi, utána elmagyarázta. Mondtam, hogy tuti nincs, mert még bulikban sem szokott, mire mondta az ismerősöm, hogy én eléggé elvagyok tévedve ezek szerint, mert gyakran szokott cigizni.

Hétvégén is úgy jött haza, hogy tiszta vér volt a sapkája, meg a feje és mikor kérdeztem, hogy mi történt, kiakadt, hogy hagyjam békén, meg hogy csak elesett részegen. Másnap tudtam meg, hogy nekiment egy 23 éves egyetemistának...

De rengeteg hasonló sztori van és egyre gázabb, amiket művel.


Anyát nem akartam ezekkel fárasztani, mert a féltesónk 3 hónapos és anya az utóbbi időben kicsit túlreagálja a dolgokat. De apával az öcsém fél éve nem beszélt kb (én naponta találkozok vele)...


17/L


2016. nov. 1. 11:06
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
84%
A szülõnek normális családban tudnia kellene mindenrõl, ne légy cinkosa az öcsédnek.A szüleidet fogják elõvenni bármi történik az öcséddel,hiszen még kiskoru.
2016. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
97%
igen
2016. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
89%
Szólj nekik. Ha így folytatja semmi nem lesz belőle.. 15 évesen nekimenni egy 23 évesnek.. a pofám leszakad hogy milyen sokat képzel magáról.
2016. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
22%
Most komolyan a cigi szerinted egyenlő a drogozni dologgal? Na ne . A füves cigi sem világvége elárulom neked, nagyon mesdze van a keménydrogok fogyasztásátol. Zűrös a tesòd ennyi. Amit én javasolnék hogy ne vállald helyette a felelősséget a tetteiért, de ne is állítsd be drogosnak . Beszélj vele max.
2016. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
98%
Bocs h off, de amikor hazament véres fejjel stb, anyád hol volt? Neki már rég lépnie kellett volna .
2016. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

A cigi alatt a füves cigire gondoltam. És nem azzal van a baj, hogyha 1-1 buliban elszív egyet, mert ezt én is megteszem, ha olyan a kedvem.

Hanem azzal, hogy már azért keresik, hogy eladja.


És ismerem a helyzetet, mert több barátom is van, aki csak fűvel kezdte, most egyetemistaként pedig már mást is használnak folyamatosan. Nem lecsúszott drogosok, akiken mindenki látja, hogy gáz van. De ők is tudják, hogy nem bírnák ki a cuccok nélkül.


Anya nem áll hajnalban az ajtóban, hogy mikor ér már haza az öcsém. Nem lehet folyton a sarkában.

2016. nov. 1. 11:18
 7/55 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen szólni kell.

Mondjuk ha az én tesóm azt kerné, hogy vállaljam át az ő hibját helyből a pofájába röhögnék. Ha elég nagy volt kocsit lopni legyen elég nagy a felelősségvállaláshoz is.

2016. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
98%
Igen, a füves cigi csak light drog, de a tesód 15 éves és ráadásul hülyeségeket is csinál, úgyhogy én szolnék a szülőknek, h ne legyen nagyobb baj. Elviszi sz autót? 17 éves koráig nem is lehet jogsija, mi van ha balesetet csinál? Anyádékat fogják elővenni. Ha nem lenne hülye a tesód, akkor lehet azt mondanám, beszélgess vele kicsit a fűről és ennyi, de a gond az, h az öcséd zűrös is.
2016. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
89%
Naná, hogy szólj! Ez legyen az első! Ilyen esetben nincs mit filozofálni rajta! Azonnali megoldás kell!
2016. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
40%

A véres sapkát nem vette észre anyukád? Vagy az öcséd mosta ki?

Az autóval mi van? Nem tűnt fel a szüleidnek, hogy elviszik? Jó oké, azt fogod mondani, hogy a szüleid dolgoztak éppen. És az egyikőjük nem kocsival jár ha már kettő van belőle? Jó jó, tudom, hogy 5 perc séta a munkahely. De legalább áruld el, hogy végül kié lett a felelősség ezzel kapcsolatban. Mert ha a tiéd, szerintem nem kérdeznél ilyeneket, nincs az a szerencsétlen aki csak úgy elviszi a balhét... Ha az öcsédé akkor meg már mást is tudnának a szüleid. Most úgy tűnik, mintha a történet ezen részletével kapcsolatban megállt volna az idő, és a szüleidnek még mindig fogalmuk sem lenne az autóról. Szerkezd meg jobban a sztorit...

2016. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!