Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Egyre kíváncsibb...

Mit tegyek? Egyre kíváncsibb vagyok a testvéremre.

Figyelt kérdés

Anyukámnak és apukámnak is volt előző házassága és mindkettőjüknek született gyerekük. Az anyai testvérem velünk élt (már felnőtt, elköltözött), a másikat csak két hetente láthattam de 8-10 éve volt egy cirkusz ami miatt már nem jár hozzánk, azóta nem is beszéltem vele és csak messziről láttam. Akkor még kicsi voltam (kb 10 éves) és nem is értettem, hogy mi történik. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele de pár hónapja elkezdett úgymond hiányozni, legalábbis kíváncsi vagyok rá. Facebookon meg szoktam nézni majdnem minden nap (egyszer letiltott de már feloldotta). Apukám a bíróságot járta miattuk és gyerekeket szült fiatalon egy (bocsánat) utolsó cigányembernek. Az utolsót úgy mondom, hogy a szülei börtönviseltek, a pasi nem dolgozik csak néha közmunkás, a képekből ítélve mocsokban él és bántotta a nővéremet állítólag aki megbocsátott neki. Két gyereke született eddig ettől a sráctól. Hallottam olyat, hogy a testvérem is szokott hazudozni. Szerintem tipikusan felvette azt az életformát... Mindezek ellenére kíváncsi vagyok rá. Gyerekkoromban nagyon szerettük egymást, hiába csak kéthetente láttuk egymást. Mindig játszott velem én meg minden hétvégén alig vártam, hogy menjünk érte és szomorú voltam amikor haza kellett mennie. A másik tesómat is szeretem de ő sokkal kevesebbet játszott velem régen és többet veszekedtünk. A másikkal jobban megértettem magam és nagyon sajnálom, hogy így alakult az élete. Ha felvenném a kapcsolatot vele akkor a szüleim biztos, hogy cirkuszolnának velem amit valójában megértek hiszen keresztbe tettek nekünk egy kicsit (de szerintem az anyja volt az igazából). Meg szerintem lecsesznének, hogy akkor menjek a testvéremhez és éljek úgy ahogy ők. Nem akarok összeveszni a családommal sem de tényleg nagyon kíváncsi vagyok rá akármilyen is. Legalább beszélgetni vele egy kicsit és kíváncsi vagyok az unokaöcséimre is. Mondjuk az sem biztos, hogy ő bele szeretne menni egy találkozásba. Pedig ő nem ártott nekem, én meg nem ártottam neki. Itt az ő anyja és az én szüleim között volt összetűzés. Gondoltam rá, hogy bejelölöm de nem tudom, hogy megtegyem-e...

Szerintetek mit csináljak?

20/L


2016. nov. 28. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd. Ilyenekkel nem érdemes foglalkozni. Nálunk a legidősebb bátyám állt össze egy roma nővel még a 90-es években. Azóta lezüllöttek, csináltak 6 gyereket, intézetbe adták őket, stb... A nő volt, hogy késsel ment a bátyámnak a szemem láttára.Én nem foglalkozom az ó családjával, mióta felnőttem.A nővéred hiába nem roma,valószínűleg már átformálódott. Balhésok közé ne keveredj, ha jót akarsz magadnak.
2016. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem neked kell keresned. Ő az idősebb, ha valamit akar, vegye fel veled a kapcsolatot.

Páromnál is nem a fiatalabb tesói kezdeményeztek találkozót, hanem ő, mint legidősebb. Azóta is, amikor teheti, összehívja hármukat, mert úgy érzi - és igaza van - az ő kötelessége.

2016. nov. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne bonyolódj bele. Valószínűleg csak hazudozna neked és megpróbálna lehúzni.
2016. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!