Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy nem tudom...

Normális, hogy nem tudom elengedni ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Az eset kb. 8 éve történt. Még egyetemista voltam, egy szobát béreltem albérletben. A vége felé már nagyon kevés pénzem volt. Bátyám és felesége akkor már jó egy éve mondogatták, ott a kisház az udvar végében, miért nem megyek oda, ellennék ott, fizetni se kellene, csak a rezsit. Nagyon sokáig visszatasítottam, aztán eljött az idő, amikor annyira fogytán volt a pénzem, hogy el kellett fogadnom a testvérem segítségét. Éppen sógornőm hozta fel egy ottlétem alkalmával újra, hogy miért nem költözöm hozzájuk a különálló lakrészbe. ("kisházba")

Akkor igent mondtam, és kértem is őket, hogy akkor ha lehet, mielőbb költözhessek, mert fogytán a pénzem. Bátyám és sógornőm ekkor elkezdett visszatáncolni, mintha nem is gondolták volna komolyan a folyamatos meghívást (Nekem eszembe se jutott volna magamtól kérni), azzal indokolták, mégse lenne jó annyira közel lenni, meg is romolhatna a kapcsolat. Ennyiben maradtunk. Nem vesztünk össze, ha találkozunk, elbeszélgetünk, de bennem tüske maradt, amit azóta se tudok elfelejteni.

Hiába hívott most tesóm karácsonyozni, nem tudom, hogy komolyan gondolja-e, de nem is megyek szívesen. Udvariasan, de vissza szoktam utasítani.

Szerintetek hülyeség részemről ez a bizalmatlanság?



2017. dec. 21. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerubb ha kereken megkerdezed tole, hogy mi is volt az akkor.
2017. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Es ha most kerdezed meg es emiatt osszevesztek, akkor karacsonyra sem kell mar menned. Viszont ha meg meg tudja magyarazni, akkor meg jol is telhet a karacsonyotok.
2017. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy az akkori beszélgetés alkalmával megkérdeztem-e. Az az időszak szégyenteljes és nehéz időszakként maradt meg bennem. Végül majdnem vadidegenek segítettek ki, hogy ne kerüljek utcára. Azóta rendeződött az életem.
2017. dec. 21. 21:55
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem, hogy bármivel is ki tudja magyarázni.

Ne érts félre, nem kötelessége befogadni, de ők vetették fel az ötletet.

Szerintem annyi, hogy annyira biztosak voltak, hogy mindig visszautasítom az ajánlatot, hogy bátran feltették újra meg újra. Így ők baromi jófejnek tűntek, a rokonság előtt is (ez most az én feltevésem), de tenni semmit sem kellett.

2017. dec. 21. 21:59
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Az elmúlt 8 évben ez hogy nem merült fel benned? Ennyi után te még forrongsz rajta, bezzeg tisztázni már nem voltál/vagy hajlandó. Bocs, de ez baromira egoista dolog. Oké, hogy nagyon szar időszakod volt, de 8 éve volt könyörgöm. Te meg azóta sajnálod magad. Szerinted ez normális?
2017. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Irta, hogy tüskeként maradt meg benne! Аz annyit jelent, hogy ez a 8 év alatt is bántotta a dolog. Tehát nem merült feledésbe.

Velem is történt már hasonló. Egyszerűen tettek már olyat amik sokáig bántottak. Ettől függetlenül nem vesztem össze az illetőkkel, de a szivem mélyén mégis fájt a dolog. Szóval én teljesen megértem a Kérdezőt.


Lehet, hogy segitene, ha elmondanád nekik igy ahogy van. Hogy rosszul esett, hogy anno szinte idegenek segitettek ki a nagy bajból, holott azt hitted lehet rájuk támaszkodni, hiszen annyira ajálgatták a fedelet.

2017. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Persze, ez egy baromi jó kifogás arra, hogy sajnálod magad ezerrel, de arra már nincs eszed, hogy esetleg megbeszéld/megoldjad a problémát. "Tüske". Hogyne. Ez csak kifogás a masszív önsajnálatra.
2017. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én rákérdeznék. (Bár én már akkor is rákérdeztem volna...)

Nyilván ne a karácsonyi családi vacsorát vágd ketté ezzel a témával, de ha utána leültök mondjuk hármasban egy kávéra, akkor hozd fel. Mondd el nyugodtan, hogy te azóta is sokat gondolkozol ezen, mert olyan furán jött le és érdekelne, hogy mi volt a valódi ok, miért alakult így az egész.

A testvéredről van szó, nem egy idegenről, az egyik legközelebbi családtagod, nem látom értelmét, hogy félj tőle vagy ne bízz benne. Inkább beszéljetek meg mindent és béküljetek ki őszintén, ahogy egy családban illik.

2017. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

73%-oska, elhiszem, hogy sz@r napod volt, de ne itt ereszd ki a gőzt légyszi.

Többiek: Köszi a válaszokat. Nagyon felemás a kapcsolatunk, már majdnem 2 éve nem találkoztunk, pedig egy városban lakunk. Ha viszont összefutunk, nincs harag, elbeszélgetünk. Bevallom, amikor írta az sms-t, hogy meghív karira, bennem volt a kisördög, hogy odaírom: nem félsz, hogy igent mondok?

Nem sok értelmét látom a megbeszélésnek, magyarázatot úgyse tud adni, legfeljebb annyit mond, hogy bocs, de nekem ettől nem lesz jobb, azaz nem hiszem, hogy rendeződni fog, vagyis hogy rendszeresebbé válik a kapcsolatunk.

2017. dec. 22. 05:25
 10/15 anonim ***** válasza:
"Elkezdtek visszatáncolni.." ez miben nyilvánult meg? Hebegés habogás vagy konkrétan mondta hogy mégse gyere a kisházba? Te meg miután egyszer igent mondtál és "elkezdtek visszatáncolni" akkor MIÉRT NEM MONDTAD hogy eddig nem kellett a segítség MOST VISZONT ELENGEDHETETLEN!?
2017. dec. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!