Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek megromlana a...

Szerintetek megromlana a viszonyunk?

Figyelt kérdés
Van egy féltesóm és a tesóm. 3an öröklünk egy nagy telket, a féltesóm most építene rá, és az a terv, hogy később mi is oda építkezünk. Van, aki szerint megromlana a viszonyunk, ha egymás mellé/közel költözünk egymáshoz. Szerintetek tényleg nem szabad testvéreknek egymás mellé költözni?

2017. dec. 28. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem a legjobb ötlet. Mert akár mennyire is szeretitek egymást, könnyen lehet belőle veszekedés.

Nehezebben kezelhető a nézeteltérés.

2017. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha startban lefektetitek a szabályokat, akkor működhet a dolog. Na meg persze, Te ismered a tesódat, Te tudod, hogy milyen, mennyire lehet vele beszélni stb.

Nem kell belefolyni egymás családi életébe, a telekkel kapcsolatban pedig szögezzétek le, hogy kié melyik rész PONTOSAN. Erről nem árt papirt is csinálni. Biztos ami biztos.

2017. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ismerek egy történetet, ahol két nagyon jó barát költözött egymás szomszédságába, ikerház, közös kerttel. Nem telt el sok idő, gondolták, csinálnak egy tábortüzet, sütögetnek, stb. Aztán az egyikük nője meggyújtotta a tábortüzet, mire a másik csaja bedühödött, mert ő akarta meggyújtani. A srácokat is sikeresen egymásnak ugrasztották. Annyira összevesztek, hogy az egyik páros elköltözött és azóta sem beszélnek egymással.
2017. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem inkább a párjaikkal lesz a gond ez ugyanolyan mint az anyósos dolog, az se jó ha ő van a más nyakán.
2017. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Mekkora a telek? Önkormányzat építési osztályát keressétek meg, egy telekre - hacsak nem olyan nagy, hogy többet is kiadna - nem valószínű, hogy három egymástól független házat lehet építeni.


Ha pedig elég nagy, egyszerűen osszátok meg a telket és tegyétek a földhivatalnál is hivatalossá.

2017. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat ahol az anyuka és három felnőtt gyermeke úgy vettem házakat hogy az egyik utcában kettő egymás mellett lévőtt és a kettőnek a hátaó szomszédait. A házak közti kerítéseket kibontották és így élnek
2017. dec. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

én szívesen költöznék a testvérem mellé.

ha aggódsz, akkor valóban fektessétek le jogilag, hogy kié melyik rész, és legyen biztos, hogy valóban lehet-e oda három házat építeni.

2017. dec. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez csak akkor lehet jó megoldás, ha a felépített házak önállóan értékesíthetők. Nem kell feltétlenül összeveszi ahhoz, hogy valaki később el akarjon költözni, elég egy új párkapcsolat, máshol munka, stb, de ha a háza nem eladható a többiek engedélye nélkül, az nagy gond lehet.

Nektek kell ismerni egymást, hogy tudnátok-e egymás közelében élni, de vegyétek azt is figyelembe, ha még párválasztás előtt vagytok, hogy az sem biztos, a párotok is oda szeretne majd költözni a rokonokkal egy kupacba.

2017. dec. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is az jutott eszembe, ami 8-asnak. Ha úgy hozza az élet, értékesíthető majd külön-külön mindegyik ingatlan? Nem messze tőlünk árultak nagyon sokáig olyan házat, ahova a másik kertjén keresztül lehetett csak bejutni hasonló problémák miatt.
2017. dec. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Közös lónak túrós a háta. Nem véletlen találtak ki ezt a közmondást.

Osszatok fel 3 kulonallo részre ami akadaly nelkul megkozelitheto, vagy a felteso fizessen ki es ti epitkeztek mashol.

Nekem is vannak ismeroseim akik nagyon jo haverok voltak, de az egyik barátnője miatt már evek ota nem beszelnek.

2017. dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!