Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hozzá lehet szokni az allergén...

Hozzá lehet szokni az allergénekhez?

Figyelt kérdés

Allergiás asztmám van, de a tüdőm egész jó (szülinapokon mindenkit megszégyenítve fújók lufikat, egész jól bírom a terhelést, légzésfunkciós vizsgálatokon is jó eredményeim vannak), gyenge hörgőtágító gyógyszert szedek rendszeresen, de semmi nem történik, ha egyszer-egyszer elfelejtem bevenni.

Viszont allergiás vagyok a pora, a penészgombára, tollra, meg néhány egyéb dologra, de ezek a jellemzőek. Azért is rossz, mert ezek szinte mindenhol ott vannak (legalábbis a por, és egyideje küzdünk a penésszel is). Jelenleg az orvosom azt tanácsolta, hogy ameddig nem okoz problémát, addig próbáljuk ki elhagyni az allergia gyógyszert, hogy milyen hatással van, de e mellet használhatok orrsprayt, szemcseppet, meg hasonlókat ha kell, és természetesen a gyógyszert is, ha úgy érzem.

Már több mint egy hónapja nem szedem, és összességében annyi panaszom van, hogy gyakran viszket a szemem, de nem vészes a dolog. Idővel hozzá tudok szokni, és nem fog viszketni a szemem? Vagy csak a gyógyszer tudja enyhíteni?

Ha olyan helyre megyek, ahol nagy mennyiségben vannak ezek az allergének, akkor súlyosbodik a helyzet (taknyom, nyálam egybefolyik, és még az asztmám is előhozza), ilyenkor használom is a gyógyszert.



2020. aug. 14. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok mint te, annyi különbséggel hogy én az összes létező pollenre vagyok allergiás és a méh méregre. Vannak immunterápiák ahol szép lassan , tisztított allergénekkel hozzá szoktatják a szervezetet. De ez kb 5 éves periódus. És csak allergológus rendelheti el az immunterápiát.
2020. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Hozzá lehet szokni az allergénekhez, legfeljebb úgy jársz, minta cigány lova. Az is már majdnem leszokott az evésről, csak szegény pont az utolsó pillanatban halt éhen.

Hogy valami jót is mondjak; noha az orvosi protokoll ezt még nem tartalmazza, az allergiákat a felborult bélflóra okozza, és megfelelő táplálkozással visszafordítható. Igaz, ez a mai élelmiszerek mellett nem egyszerű mutatvány.

2020. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túl jártas a témában, de nem látom az összefüggést a légzőrendszeri irritáció és a bélflóra közt. Bár mint biológia kémia szakos gimnazista abban biztos vagyok, hogy befolyásoló tényező a táplálkozás sok szempontból.
2020. aug. 17. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert nincs is túl sok köze.. az allergia immunológiai betegség.. genetikai háttérrel.. hibásan ellenanyag termelődik (IgE ) az étel/pollen/rovarméreg fehérjéi ellen.. a laktóz érzékenységnèl lehet köze a bélflórának mert nem termelődik laktát enzim és a baktériumok bontják le a laktózt a laktát helyet. Pl e coli lac-operon.. de a laktóz érzékenység (tejcukor) nem egyenlő a tejfehérje(kazein , laktalbuminok) stb.. mert ott termelődik az IgE és súlyos (anafilaxiás-sokkot) okozhat meg nyilván a laktóz érzékenység nem..
2020. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
A genetika ebben csak nagyon kis szerepet kapott, kedves utolsó. Valójában a következőről van szó. (Nem akartam nagyon belemerülni, mert több oldalra rúgna, de megpróbálom címszavakban felvázolni.A mai nyugati táplálkozás áldásos hatásaként ma minden felnőtt (és egyre több gyermek) lyukas bél szindrómában szenved. Minden allergia, és minden egyéb autoimmun tünet erre vezethető vissza, kezdve az SM-től, a Hashimotóig. A lyukas bél szindróma úgy alakul ki, hogy a vékonybél alát védő baik megritkulnak, a bélfalon apró gyulladások,, ezek helyén parányi lyukak keletkeznek. Önmagában nem is, vagy csak alig okoz tüneteket, de ezeken a lyukakon emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. S mivel az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, folyamatosan csúcsra van járatva, és a fehérjék mimikrihatásának következtében előbb-utóbb valamely szervünknek is nekiesik. Az asztmáért feltehetően a tejfehérje a felelős. Persze ez így tényleg nagyon zanzásítva van, e remélem, kivehető a kép.
2020. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*a vékonybél falát védő bacik
2020. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit leírsz ezt nevezzük étel intoleranciának. Az allergia viszont légzőszervi megbetegedés ráadásul a “civilizációs időszak “ előtt voltak allergiás beteget+ a rovarmérget nem esszük meg.. egyébként ráadásul jellemző rá a poligénes (több génes) öröklődés is. Az allergia olyan immunológiai D defektus ahol az immunrendszer egy bizonyos Antigént(fehérjét) /vagy többet hibásan ismer fel és el akarja pusztítani. Ekkor termelődik a plazma sejtekből IgE ellen anyag ami aktiválja a hízó sejteket amikből hisztamin szabadul fel. Ez okoz ödémát. A folyamat akkor indul el ha az IgE FceRI receptorhoz az Antigén beköt. Az igaz hogy az életminőség hozzájárulhat bizonyos táplálék intoleranciához kialakulásához de amikor a csecsemő tejfehérje allergiás lesz az nem függ össze a helytelen táplálkozással..ráadásul a pollen /por/állati szőr/ rovarméreg(ebbe halnak meg a legtöbben az allergiák közül ) /köze nincs a bélflórának. Amikor a gyerek kicsi nagyon sokat “sterilen” tartják nehogy a baba elkapjon valamit.. normális keretek között persze nem kell annyira óvni a kórokozóktol mert nem lesz immunitása és a végén ha nem tud mi ellen védekezni ártalmatlan fehérjék ellen fog=allergia
2020. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit szépen levezettél az az akadémikus orvoslás jelenlegi álláspontja. Viszont igazad van, nem az én tisztem bevezetni a köztudatba az ú felfedezéseket. Majd megkeresi mindenki, amikor az első nagy pofont kapja.
2020. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezekről a kutatásokról hol lehet olvasni? Mert érdekel a dolog.
2020. aug. 20. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
A Diabetologia hungarica szaklap talán februári számában.
2020. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!