Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez allergiás reakció vagy egy...

Ez allergiás reakció vagy egy "sima" reakció méh csípésre?

Figyelt kérdés

Felhívtuk a házi orvost, annyit mondott hogy borogassuk. Annyit se engedett elmondani hogy kétszeresére nagyobbodott.

Régen csípett meg méh de nem hiszem hogy így nézett ki régen, allergológúsnál nem voltam, hogy tudjam hogy allergiás vagyok e.

A képen látható sötétebb piros még"kemény" is.

[link]



2021. júl. 26. 14:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy semmi más reakciót nem tapasztaltam, csak azt, hogy nagyobb lett
2021. júl. 26. 14:56
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb túlérzékenység, de még annak sem mondanám. Vizes ecetes ruha vagy allergiára való kenőcs jöhet szóba. Rövid ideig tartó heves borogatás esetleg.
2021. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondhatni semmiség. Engem nemrég darázs csípett meg. 10x14 cm-esre duzzadt. Piszkosul viszketett és fájt is.

Ha anafilaxias reakcióra gondolsz, az rég kiderult volna. Ezeknek a kis joszagoknak(a darázs egy dög) sajnos ilyen a csípése.


Ha nagyon zavar, akkor patikában vegyél cetirizint(max ezer forint). 2 nap alatt teljesen lehuzta a darazscsipest.

2021. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az normális ha még mindig nő?
2021. júl. 26. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mikor csípett meg. Az elején nő aztán elmulik. 7-10 nap kell, hogy elmuljon. De ha veszel cetirizint az 2 nap alatt le fogja húzni a duzzanatot.
2021. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap csípett meg
2021. júl. 26. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
A hugomnak egy hetig tartott. 3-4 napig nőtt. Utana antihisztamin hatasara elmult.
2021. júl. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!