Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha allergiás vagyok a macska...

Ha allergiás vagyok a macska szőrre lehetek kutyakozmetikus? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kb egy éve kimutatta az allergia vizsgálat, hogy allergiás vagyok a macska szőrre. Nem ért váratlanul, mivel amikor macskát vettem a kezembe azonnal elkezdtem tüsszögni tőle.

Félek, hogy később esetleg kutya szőrre is allergiás lennék vagy akár a ló szőrre. Ez mindkettő nagyobb probléma mivel mindkettő állatom van, ráadásul kutyakozmetikus képzést szeretnék elvégezni. Ezekre az állatokra eddig nem tapasztaltam, de nyilván mindenféle szőrtípusú kutyával nem is találkoztam még. Ki mit tanácsol? Maga a képzés is 300-400 ezer körül van, illetve utána vállalkozás szintjén szeretném csinálni, eleinte még nem főállásban, aztán meglátjuk. Volt valaki hasonló helyzetben? Ki mit tanácsol?



jan. 16. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlando vagy gyogyszert szedni, ha majd esetleg kell, akkor szerintem nincs gaz.

De nem nagyon ertek az allergiakhoz, nem tudom, hogy igy kialakulhat-e. Ferjem is allergias a macskakra, de a kutyakra nem, van is egy benti kutyusunk, soha nem volt ra tunete.

jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre közvetlenül nem tudok választ adni, de valamit mégis tudok: Olvastam, vagy hallottam valahol, hogy a macskáknak nem a szőre az allergén, hanem a nyáluk, az, hogy nyalják magukat állandóan, úgy tisztálkodnak, az a baj velük. Esetleg gyűjtsél még infót, mert ha ez igaz, akkor a kutya nem okozhat bajt. Másik. A szomszédom macskaszőr - allergiás, őneki is kutyája van, és arra ő sem az.
jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elég komoly elköteleződésről van szó pénzügyileg és időben is azt mondanám egy orvossal mindenképp konzultálj.
jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%
Miért nem próbálod ki? Keress egy lovat, meg egy ebet!
jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

#4 olvasni aztán tudsz-e?


"Ez mindkettő nagyobb probléma mivel mindkettő állatom van"

jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Kutyakozmetikus? Túl sok van így is, az csak akkor érné meg, TALÁN, ha amerikai mintára tolod: [link]
jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem problémás lehet, mivel sok kutya él cicákkal együtt.
jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy nem a macskák szőrére allergiàsak sokan ,hanem a nyállal a szőrre felvitt mikroszkópikus ürülékre, ami aztán porként a macskák szőrén marad. Hogy pontosak legyünk.
jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezt egyébként nem is tudtam amit a 8- as is írt illetve előtte is valaki, pedig azért illett volna utána olvassak, ha már a teszt kimutatta, de annyira nem is foglalkoztam vele, mivel csak rokonoknál van macska, őket pedig azóta próbálom kevesebbet fogdosni.

Köszönöm egyébként a tanácsokat, mielőtt belevágnék mindenképpen jobban utána járok a témának, lehet csinálok mégegy tesztet előtte illetve valami szakembert is felkeresek ez ügyben, aztán lehet ő sem tudja megmondani kialakulhat e még ugyan. De azért egy próbát megér. Első kommentelőnek pedig válaszolva a nyári időszakban rendszeresen szedek gyógyszert; mivel a minden pollenre, porra és növényekre is allergiás vagyok. És ezek így szépen az évek alatt alakultak ki, ezért is félek, hogy ez is kialakulhat e idővel ugyan. Viszont például van olyan, hogy a gyógyszer se használ. Említettem, hogy van lovam. Nyáron a lovardában hiába szedek gyógyszert a sima por, a szalma/ széna por miatt mindig teljesen oda vagyok sajnos.

jan. 16. 22:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! 8-as vagyok.

Képzeld, én meg gyerekként olyan voltam, hogy voltak nyulaink,macskàink,és ha kisnyulat vagy kismacskàt fogdostam, rögtön a szemem, orrom viszketni kezdett. Később ugyanez volt, mikor hörcsögöm lett. Az a karcolásos allergia teszt nálam ki is mutatta egy csomó fű féle allergiát, plusz erre a 3 állatra külön nézték és ott is ez volt. De pl kutyára nem volt pozitív a teszt. És most ,hogy 35 vagyok van szobamacskàm és semmi jele allergiànak. Nem viszket semmim, nem tüsszögök, sőt a 6 éves koromban diagnosztizált pollenallergiám is olyan 8 éves kb szinte teljesen megszűnt, pedig durván allergiás voltam. Én nem értem ezt, de örülök neki.

jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!