Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Melyik ételre vagy összetevőre...

Ignis Subdialis kérdése:

Melyik ételre vagy összetevőre vagy érzékeny?

Figyelt kérdés

Ha többre is, akkor azt jelöld be, amelyikre a többinél hevesebb reakciód van, vagy ha nincs különbség, akkor ami gyakrabban fordul elő ételekben vagy nehezebb kivédeni.

(A zárójeles szám a jelölésköteles allergének jogszabályban szereplő sorszáma.)



ápr. 8. 22:40
A kérdező szavazást indított:
Glutén (1)
Tej (7)
Tojás (3)
Halak (4) vagy rákok (2)
Földimogyoró (5)
Szója (6)
Diófélék (8)
Zeller (9) vagy szezámmag (11)
Mustár (10) vagy csillagfürt (13)
Kénvegyületek (12)
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, talán kicsit a tejre.
ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
Laktóz
ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Komolyan gondolkodtam azon, hogy most felsoroljam-e egyesével a tételeknél, hogy a tojás az fehérjét és sárgáját jelent, a dió az törökmogyorót, kesudiót stb., a tej magában foglalja a laktózt, tejfehérjét, de aztán úgy döntöttem, inkább kinézem(!) a felhasználókból, hogy megtalálják a számukra megfelelő csoportot a válaszok között.

Egy ételérzékeny ember amúgy is rutinosan kiszúrja a rá leselkedő - bármilyen nyelvtani formába öntött - veszélyt. ;)

ápr. 9. 12:13
 4/7 Metionin ***** válasza:
Tejet jelöltem amúgy, csak a pontosítás kedvéért írtam a laktózt.
ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Zellerre, de nagyon. Amíg nem ettem belőle egyszer egy nagyobb adagot, addig csak a szám bizsergett, viszketett tőle (pl.levesben főtt zeller), aztán egy salátába reszelve ettem nyersen, azóta anafilaxiás sokkot okoz már egy falat is. Még ha le sem nyelem, órákig rosszul vagyok.

Amúgy a szám a törökmogyorótól is viszket, meg az almától és a paprikától is esetenként, lehet, hogy ha ezekből is ennék egy nagyobb adagot, akkor beindulna egy komolyabb allergia?

Én szívesen megnéznék amúgy egy ilyen statisztikát, hogy melyik jelölésköteles allergénre hányan allergiásak, mert én pl. több zellerallergiással találkoztam eddig, mint gluténérzékennyel akár. Pedig amennyire az benne van a köztudatban, azt gondolnám, hogy tömegeket érint.

ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként tejérzékeny és tojásérzékeny voltam, de ki lett kezelve. Gyógyszerrel és szoktatással is. Bár az a gyógyszer eddig egész életre maradandó haspuffadást okozott és betiltásra került. Zirtec vagy Zanitec volt. Ritkán volt még problémám tejtől. Na most pedig elmúlt 1 héten kezdtem azt észrevenni, mintha a tojással lenne újra gondom. :/ De bőrgyulladás miatt nem tudok allergiavizsgálatot kérni, közben a gyulladás is lehet allergiától. Egyéb vicces körülmény, hogy eddig immunbetegségem volt és helyette másféle gyulladásom van. Most meg vagyok áldva.


35/F

ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zanitec volt, mert azt már nem találja a net és a Zyrtec létezik.
ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!